2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Ben hep sperm dna hasarı varsa, ama varikosel ameliyatı olmadan başladık diye sürekli hocayı didiklediğim için yine üstüne basa basa diyor ki olmaması için hiçbir sebep yoktu, embriyolar kaliteliydi. Ben de detaylı araştırıcam kandan değil de biyopsi ile alınan daha doğru sonuç veriyormuş sanırım, döngünün 21 24 günleri arası vermek daha doğruymuş vs. Gen testlerimizi de yaptırıcam artık hiç yaptırmadım da aklımda kaldı dediğim bişey olsun istemiyorum
Benim eşimde DNA hasarı %26 yani orta şiddetli çıktı ikinci derece varikoseli de var ileri hız yoktu diğerleri iyiydi ikimizde karyotip yaptırdık bişey çıkmadı ama hiç embriyom kalmadı geriye üçüncü güne zor gittiler bi tanesi iyiydi o da içimde şuan yaşlarımız 23 ikimizinde ama kalitesiz yumurta da olabilir dedi doktor yumurta döllendikten sonra ağır basar sperm döllenmede etkili sonrası yumurtada çoğunlukla dedi. DNA hasarını gerekli görmüyoruz yaptırmayı dedi ama önceki doktorum istemişti tüm testleri bilmelidirler belki ondün belki benim yumurtalardan olmadı ama çok zor gerçekten. İnşallah içimdeki tutar da gerek kalmaz en baştan sürece. Eğer gerek kalırsa da öneriler üzerine Ankara’da Hulusi Bülent zayneloğluna gideceğim 🙏

Başka bir başlıkta bir arkadaş bilgilendirmişti beni. Şehir hastanelerinde tıbbı genetik bölümünde bu testler yapılıyoemuş bilginiz olsun. Vakit sorununuz yoksa orayı da değerlendirin
canım ben bır kımyasal gecırdım, devlet hastanesınde tıbbı geenetık bolumunden randevu aldım uc kımyasalım var dedım, esımle genetık yaptırdık bırde bana pıhtılasma yaptılar. ıkı aya cıkacak

Kendi kafama göre birini buldum hahhaa benimde eşim yasakladı test yok sadece ovulasyon testi var hahahaah çift emriyomuydu transfer tekmi canım
Benim tek oldu. Genetik araştırma da sağlıklı bir tane geldi. Benim eşim nasılsa çok var Hergün yap diyor😆 sabah akşam dedi birde terbiyesiz 🤣🤣

Benim eşimde DNA hasarı %26 yani orta şiddetli çıktı ikinci derece varikoseli de var ileri hız yoktu diğerleri iyiydi ikimizde karyotip yaptırdık bişey çıkmadı ama hiç embriyom kalmadı geriye üçüncü güne zor gittiler bi tanesi iyiydi o da içimde şuan yaşlarımız 23 ikimizinde ama kalitesiz yumurta da olabilir dedi doktor yumurta döllendikten sonra ağır basar sperm döllenmede etkili sonrası yumurtada çoğunlukla dedi. DNA hasarını gerekli görmüyoruz yaptırmayı dedi ama önceki doktorum istemişti tüm testleri bilmelidirler belki ondün belki benim yumurtalardan olmadı ama çok zor gerçekten. İnşallah içimdeki tutar da gerek kalmaz en baştan sürece. Eğer gerek kalırsa da öneriler üzerine Ankara’da Hulusi Bülent zayneloğluna gideceğim 🙏
Dna hasarınız çok yüksek değilmiş ztn, inşallah gerek kalmaz hiçbirine de bebeğinizi büyütürsünüz güzel güzel. Eğer süreç başa dönerse takviyeler var ımprly fln gibi hasarı epey düzeltiyomuş. Biz haftaya kaan aydos hocayla görüşcez onun da fikirlerni çok mrk ediyorum bi de hasar testini yaptırırsak kafamda epey oturcak bazı şeyler

canım ben bır kımyasal gecırdım, devlet hastanesınde tıbbı geenetık bolumunden randevu aldım uc kımyasalım var dedım, esımle genetık yaptırdık bırde bana pıhtılasma yaptılar. ıkı aya cıkacak
İnşallah olunlu gelir sonuçlarınız. Evet bunu da duymuştum. Olmasa bile 3 düşüğüm var diyince fln yapıyolarmış

Biz sürece o kadar şaşkın başladık ki eşimde varikosel olduğunu öğrenince açıkcası çok büyük fark da olsa bi de rapor için testler vs yıpransın istemedim eşim🥺 Biz Aral hocanın özel muayene hastasıyız transferi ve işlemleri bahçecide yapıyor
İyi düşünmüşsünüz o kadar az miktar farklar var ki bir de işte transfer iptalinde vs geri ödeme yapılmıyor raporlularda diğerinde yapılıyor falan da demişlerdi bi ilaçlardan işte fark olursa olur diğer kısım değmiyordu açıkçası ☺️Hımm o doktoru bilmiyorum ben Sabri beyle görüşmüştüm be bileyim çok pozitif bi enerji almıştım ondan

Canım senin mi yoğun bel ağrın vardı yaa? Bu kadar uzun süreli bel ağrısı korkutuyor😔
Malesef epey bel agrısı çektim sonra bel agrım sol böbrek mi boşluk mu nedir oraya doğru kaydı
Kendimi yorunca belim tine agrıyor

üff bee alt tarafı kan yanii çıkartın işte sabah beri ay anam yaa benim bile girdi🤣
Sağlık ocağı aşırı yoğundu bu hafta beni buldu
İlkokul öğrencilerinden kan testi istenmiş iki kere gidiyorum ikisinde de sakın olan sağlık ocağı ana baba günü

İyi düşünmüşsünüz o kadar az miktar farklar var ki bir de işte transfer iptalinde vs geri ödeme yapılmıyor raporlularda diğerinde yapılıyor falan da demişlerdi bi ilaçlardan işte fark olursa olur diğer kısım değmiyordu açıkçası ☺️Hımm o doktoru bilmiyorum ben Sabri beyle görüşmüştüm be bileyim çok pozitif bi enerji almıştım ondan
Uğraşmamakla farkında olmadan iyi bişey yapmışız o zmn 🥰 siz naptınız en son idrar testiniz pozitfti inşallah güzel bir değer almışsınızdır 🙏🏻

Sağlık ocağı aşırı yoğundu bu hafta beni buldu
İlkokul öğrencilerinden kan testi istenmiş iki kere gidiyorum ikisinde de sakın olan sağlık ocağı ana baba günü
anladım canım neyse yüksek gelsinde artık biraz daha bekleriz napalım:)

X