2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kizlar merhaba 1 kasimda hcg baktirdim 1552 cikti 5 kasimda tekrar bakukdi 13332 cikti .6 kasimda acile gittim kese 9 mm çıktı.internette hizli artan hcg mol gebelik olabilir yaziyor sizce normal mi hcg değerim

Evet canım öyle oldu biraz 😅bu işler kismet işi gercekden.benim ümidim sıfır sıfır sifirdi 😅tüp bebeğe başlıyordum bu ay reglimle 2 buçuk senedir gelmeyen bebiş tam tüpe gideceğimi öğrenince geldi sanırım 🤭
Benim ilk bebeğim kürtaj, ikinci düşük ilk haftalarda o yüzden bende eğer hamile kalırsam hiç birşey yapmayacağım tüm gün yatacağım risk almayacağım diyodum.(O ara işten dolayı çok stressliydim) Taşındım ağır koliler 🤣🤣 Aşırı yorgunluk, yeni ev ziyaretine bir sürü misafir ağırladım ve eşime doğum günü yaptım 2 gün arka arkaya... Bu süreçte ovulasyonu zar zor tutturduk. 🤷🤷 Ve suan gayet sağlıklı ilerliyor ben ve ailem şoktayız inşallah böyle sağlıklı süreç devam eder...

Bu arada 2 bucuk senede senin oldu mu? İlk gebelik mi?

Hanımlar 7 Kasım'da 98.71 çıktı beta HCG. Düşük bir değer mi acaba ? Adete bir gün kala öğrendim. İkinci gebeliğim, ilkinde 349 çıkmıştı.
Hayır gayet güzel değeriniz.diger gebeliğinizi daha geç öğrenmiş olabilirsiniz bu sefer geç yumurtlama görmüş olabilirsiniz.bunlar değerleri değiştirir ona takılmayın.onemli olan 2 gün sonra 2 katı artmış olması.

Kizlar merhaba 1 kasimda hcg baktirdim 1552 cikti 5 kasimda tekrar bakukdi 13332 cikti .6 kasimda acile gittim kese 9 mm çıktı.internette hizli artan hcg mol gebelik olabilir yaziyor sizce normal mi hcg değerim
İkiz olma ihtimali var mı? İkizde de çok oluyor diyebiliyorum. Kese tek mi?

Benim ilk bebeğim kürtaj, ikinci düşük ilk haftalarda o yüzden bende eğer hamile kalırsam hiç birşey yapmayacağım tüm gün yatacağım risk almayacağım diyodum.(O ara işten dolayı çok stressliydim) Taşındım ağır koliler 🤣🤣 Aşırı yorgunluk, yeni ev ziyaretine bir sürü misafir ağırladım ve eşime doğum günü yaptım 2 gün arka arkaya... Bu süreçte ovulasyonu zar zor tutturduk. 🤷🤷 Ve suan gayet sağlıklı ilerliyor ben ve ailem şoktayız inşallah böyle sağlıklı süreç devam eder...

Bu arada 2 bucuk senede senin oldu mu? İlk gebelik mi
Allahım tekrarını yaşatmasın hiç kötü şeyleri getirme aklıma bu sağlıkla ilerler inşallah 🌺her gebelik kendine has.evet ilk 2 buçuk senedir olmuyordu artık yilmisdim olmuyor diye bu ay tüp bebeğe başlıyordum 🌺Allahım bana çok güzel mucize verdi çok şükür ❤️

Allahım tekrarını yaşatmasın hiç kötü şeyleri getirme aklıma bu sağlıkla ilerler inşallah 🌺her gebelik kendine has.evet ilk 2 buçuk senedir olmuyordu artık yilmisdim olmuyor diye bu ay tüp bebeğe başlıyordum 🌺Allahım bana çok güzel mucize verdi çok şükür ❤️
Gerçekten bir mucizeymiş.. 🥰🥰 İkimizde kucağımıza alıp kokusunu içimize çekebiliriz inşallah 🥰🥰

Kızlar bildiğiniz gibi ben 5+1'de geçen hafta dayanamayıp hastanede baktırmıştım ve keseyi görmüştüm, dolayısıyla bugünkü randevumu pazartesi gününe erteledim...
Kalp atışını da duyalım bebişi de görelim diye.
5+6 olup kalp atışı + bebişşi gören oldu mu???? Haftaya pazartesi 6+6 gibi olacak o zaman duyulur heralde di mi

Kızlar merhabalar, 21 ekim transfer tarihim ve katlamalarla birlikte pozitif sonucumuz kesinleşti. Doktorum 2 kez katlamaya baktıktan sonra, direkt 15 gün sonra yani ben 6+1 olacağım zamanda kalp atışını duymak için çağırdı.Öncesinde neden kese için çağırmadığını sorduğumda, bizim için önemli olan kalp atışı, öncesinde embriyoyu rahatsız etmeye gerek yok dedi. Dış gebelik riskini nasıl ekarte edeceğiz diye sorduğumda da değerlerin çok güzel katladı, dış gebelikte böyle olmaz dedi. Bu şekilde olan var mı? Şu an 4+5 im.
Canım benim bi önceki dış gebelikti.Değerler tam ikiye katlanmadı baştan, sonra bayaa düşük kaldı normal değerlerden. Ben de direk kalp atışına gitmeyi düşünüyorum. Usg de ses dalgaları gönderiliyor ve bebek bundan rahatsız oluyor. Basıncı hissediyor belki bilemiyorum. Kaçınma davranışları gösterebiliyorlar bazen probdan.

Evet canim tek kese dedi sat 02.10.2021.ama ailemde hic ikiz yok.sadece eylul de negatif bir tüp bebek yasadim.
Sanki değil gibi geldi... Bir yerde okumuştum ilk haftalarda 24 saatte bir 2 katına çıkıyormuş daha sonra 2 günde bir ve artından 3 bucuk günde bir... Belki de ilk haftalar olduğu için olabilir... Hakkında hayırlısı olsun 🥰

Sanki değil gibi geldi... Bir yerde okumuştum ilk haftalarda 24 saatte bir 2 katına çıkıyormuş daha sonra 2 günde bir ve artından 3 bucuk günde bir... Belki de ilk haftalar olduğu için olabilir... Hakkında hayırlısı olsun 🥰
Amin insallah.2 yildir evliyim ilkkez hamile oldugumu ogrendim.onda da korku ooistu neden bilmiyorum. Göğüs hassasiyeti ve bel agrisi disinda bir belirtim de yok hic

Amin insallah.2 yildir evliyim ilkkez hamile oldugumu ogrendim.onda da korku ooistu neden bilmiyorum. Göğüs hassasiyeti ve bel agrisi disinda bir belirtim de yok hic
Aslında bu belirtiler yeterli 🥰 Bende de karın guruldaması ve bel ağrısı var. Sen 6 haftanın içindesin listeye görede normal gözüküyor.
IMG_20211109_143258.jpg

Kızlar bu gün adet tarihim, test verdim bhcg 175 çıktı😊 perşembe ve cumartesi de kan vericem, düzenli artış olursa direk kalp atışı zamanı gidicem. Ama artış az olursa direk doktora giderim.
Hayırlı olsun 🥰🥰 Arka arkaya güzel haberler geliyor hepimizde birbirimize yakınız...

Aslında bu belirtiler yeterli 🥰 Bende de karın guruldaması ve bel ağrısı var. Sen 6 haftanın içindesin listeye görede normal gözüküyor.
Eki Görüntüle 2948667
Yani hcg gore bana da normal geldi ama acilde bakan doktor 5 haftalik olduguna emin misinbdedi sanki daha küçük. Zaten amh degerim cok düşük oldugu icin adeerim duzensiz gec yumurtlama da olabilir.bilmiyorum ben eylul de negatif tup bebekden sonra hamile olacagimi hic beklemedim.cok surpriz oldu bize

Kızlar bildiğiniz gibi ben 5+1'de geçen hafta dayanamayıp hastanede baktırmıştım ve keseyi görmüştüm, dolayısıyla bugünkü randevumu pazartesi gününe erteledim...
Kalp atışını da duyalım bebişi de görelim diye.
5+6 olup kalp atışı + bebişşi gören oldu mu???? Haftaya pazartesi 6+6 gibi olacak o zaman duyulur heralde di mi
5+6 da duyulması çok zor canim. 6+6 da duyabilirsin bende o zamanlarda gidicem inşallah bende duyarım kalp atışını

Yani hcg gore bana da normal geldi ama acilde bakan doktor 5 haftalik olduguna emin misinbdedi sanki daha küçük. Zaten amh degerim cok düşük oldugu icin adeerim duzensiz gec yumurtlama da olabilir.bilmiyorum ben eylul de negatif tup bebekden sonra hamile olacagimi hic beklemedim.cok surpriz oldu bize
Senin minik 5 hafta 3 günlük yani 6. haftanın içindesin. Belki sen 5 diyince garipsemiş olabilir. Bende eylülde düşük yaşadım bu kadar yakın zamanda yaşayınca bana da sürpriz oldu. 🥰🥰 Bazen kafamıza takmadıgımız, düşünmediğimiz anda geliyor bu mucizeler 🥰🥰 Fazla kalmamış yakında kalp atışıda duyarsınız inşallah sonra tüm korkular uçup gidecek.

Senin minik 5 hafta 3 günlük yani 6. haftanın içindesin. Belki sen 5 diyince garipsemiş olabilir. Bende eylülde düşük yaşadım bu kadar yakın zamanda yaşayınca bana da sürpriz oldu. 🥰🥰 Bazen kafamıza takmadıgımız, düşünmediğimiz anda geliyor bu mucizeler 🥰🥰 Fazla kalmamış yakında kalp atışıda duyarsınız inşallah sonra tüm korkular uçup gidecek.
Amin insallah. Allah isteyen herkese nasip etsin cok guzrl bir duygu ama saglikli oldugunu duy.adan da rahat olmuyor insan.

X