2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Doktorum bunun kaslarla ilgili olduğunu bebekle ilgili olmadığını söylemişti.. Stres yok her şeyi bebişlere yormak yok :)

Ay en kaçırmışım başını çok merak ettim yaaaa

Kızlar selam, ben çok fena hasta oluyor gibiyim. İlaç da içemiyorum napıcam? Bir önerisi olan var mı? Boğazım çok acıyor asla yutkunamıyorum ve dehşet bir halsizlik...

Kızlar selam, ben çok fena hasta oluyor gibiyim. İlaç da içemiyorum napıcam? Bir önerisi olan var mı? Boğazım çok acıyor asla yutkunamıyorum ve dehşet bir halsizlik...
Ben Kusburnu içiyordum böyle olunca .içinde çok fazla c vitamini var .Beni hemen ayağa kaldırıyor. Ve bence ben kendimde öyle gördüm hamilelikte iyi geliyor. Zindelik veriyor.

Kızlar ya ben 64 ile hamile kaldım az önce tartışdım ve 66.8 gördüm bir şok yaşadım beslenme düzenim normal seyrinde yani eskiden beslendigim gibi devam ediyorum öyle abur cubur vs. Yok bugunde zaten bulantılarım basladı. Sizce bu kilo artışının sebebi ne olabilir ya acaba regl olamıylrum diye ödem mi yapti vücudum ona inandırmak istiyorum kendimi

Seğirme kızımda çok olmuştu. Sonra gebeliğin ilerleyen zamanlarında da hıçkırık tutardı minnoşumu, saatlerce iceride zıplardı. Resmen hissediyordum. Şimdi 6 yaşında hala uzun süreli hıçkırık nöbetleri olur arada Huy mu diyim şans mı diyim bilemedim
Kilo kontrolü için bir şeyler yapmaya başlayan var mı, spor gibi mesela
Benim kilo problemim yok ama 5 aydır haftada 3 gün plates yapıyorum. Hamilelik şüphesi olunca bıraktım tabii. Ama ilk doktor muayenelerimi sağlıkla atlatınca hemen başlayacağım. Karın kaslarıma yüklenmeden yavaş yavaş esneme hareketleri, kol çalışmaları falan filan devam ederim. Spor yapmak insana kendini iyi hissettiriyor. Kendim için bir seyler yapmanın gururunu yaşıyorum kendimce

Kızlar gaza geldim 3-4 tane gebelik takip programı indirdim Türkçe olanlar genelde ayni metinleri kullanıyor. Siz kullanıyor musunuz gebelik takip programı?

Boğazda tahriş varsa bal geçici çözüm olabilir. Içinde ilaç olmayan şeker gibi satılan pastiller var mentollü falan oluyo onlar bi bakıma mekanik temizlik yapıyo, onlardan kullanılabilir. Ama içinde etken madde yani ilaç olmasın dikkat et. Tavuk suyuna çorba, tarhana çorbası...vs, c vitamini içeren gıdalar, yoğurt ev turşusu gibi faydalı bakteri iceren gıdalar, bolca İstirahat.
Bi de ev kalorifer sistemiyle ısınıyorsa ve yeni açtıysanız ilk günlerde bogazı çok kurutup acıtıyor.Tecrübeyle sabit Hamileligin halsizliği ile de birleşince hasta oldugunu düşünebilirsin, o da var.
Geçmiş olsun, hemencecik toparlan inşallah

Kızlar gaza geldim 3-4 tane gebelik takip programı indirdim Türkçe olanlar genelde ayni metinleri kullanıyor. Siz kullanıyor musunuz gebelik takip programı?
Canım ben 3 tane kullanıyorum 3 de cok guzel :) biri görsel olarak haftasına göre 3 boyutlu bebegi gosterıyor biri hafta ay gün bilgisi verıyor ve o hafta bebegın ulturasonda nasl gozukecegını ornek ulturason videoları ile gosterıyor biride gün gün anne ve bebekteki degisikleri gosterıyor :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…