2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Arkadaşlar bende ilk çocuğuma hamile kalabilmek için yıllarca uğraştım sebep yoktu ama bebekte yoktu sonra herşeyi boşverince kaldım o zamanlar hamile kalmak için çok ağladım yıllar geçti bu kez de 3. Kez hamile olduğum için üzüntüden ağladım yani kendi kendimize bile bir sürü farklı şey yaşıyoruz birbirimizi anlamamamız gayet doğal.
Ama burası hamilelik topiği elbette hamileliğe dair şeyler konuşulacak özellikle de ilk heves heyecanı olanlar eşya da bakacaklar sabırsız da olacaklar. Ben ilkinin kesesini gördüğümde dr.a sarılıp ağlamıştım 2. de de keseyi göreyim diye heyecanla gittim bu kez gitmedim bile biraz büyüsün dedim mesela buraya da daha kalp atışı bile görmeden girdim Allah korusun kötü de sonuçlanabilir ama maksat muhabbet kafa dağıtma çünkü alan da veren de Allah ve elimizden hiçbişey gelmez.
Burada daha çoookk iyi kötü stresli haberler olacak yolumuz uzun en basitinden ben kızım olacağını öğrenip erkek doğuracak olanları kıskanıcam daha

Ama burada kimse kimseyi bireysel tanımıyor verdiğimiz tepkilerde emoji vs koymayınca neyi hangi şekilde söyleidğimiz ortaya çıkmıyor. Yukarıda da deidğim gibi olayı zaten kızıştıran diğer arkadaşın yazma biçimiydi. Sanal ortam olduğu için kurduğumuz cümlelerde niyetimiz anlaşılamayabiliyor

Tabiki öyle bir de ilk olunca insan da ayrı heves oluyor. Anlıyorum arkadaşları. Ben de daha kalp atışı bile duymadım. Ama ilkinde dayanamaz sürekli giderdim. Şimdi burada yazanları eleştiremem katılırım katılmam. Dediğin gibi yolumuz uzun daha zor zamanlar olacak inşallah olmaz ama. Herkes hassasiyetle birbirine destek olmalı

Bi seu diyemiyorum artık demek ki kafa yapıları çok farklı Ben bi mesaja cevap verip geçerim siz başka başka anlamlar çıkarıp gerginlik ile bana iade ediyorsunuz konuşun arkadaşlar ben bi sey demedim demiyorum da sadece bir seu sordum cidden sordum bin ah işittim bir şey sormak istersem gelirim madem anladim ki kafa yapımız uymuyor ne diyim bu cok normal herkes farklıdır hayırlı günler sizlere kalp kırmayalım ama son tavsiyem her zaman kaos değil gerginlik değil 3 günlük dünya düşüncesinde olun ortada kan davası yok ya uysal olalım bosverin hayat böyle en ufak ni mesaja gerilmek için çok kısa

Aslında konunun senle çok alakası yok, seni savunan arkadaşla alakalı. Yok falan demiş ama ben daha konuyı yeni okuduğum halde mesjaı uzaktan bariz bir şekilde bizim düşük tehlikemiz var anlayışlı olun şeklinde. Bu da biraz değişik bir tutum yani. Ne bileyim ben daha kalp atışı bile duymadım, ama Allah nasip ederse yeni yıla girmeden bazı seyler almayı düşünüyorum çünkü zamlanacak.
Bunların konusulması da gayet doğal. Arkadasın tepkisi yersizdi bana göre de. Ki dediğim gibi benim bile garantim yok

Canım benim ilk olarak yazdığın mesaj burda açıkladığın gibi bir içeriğe sahip olsaydı zaten kimse sana bir şey demezdi. Ki yinede yazmamalısın bana göre. Biz burda birbirimizi motive etmek için toplandık, kötü şeyleri hatırlatmak için değil. Sana bu muhabbetler erken gelmiş olabilir ama bak benim ilk gebeliğim ve tecrübesizim, şimdi kızlar yazdıkça araştırıyorum bakıyorum. Ki baktığın zaman şu an hepimiz riskliyiz ne yapalım eşya falan hevesimiz olmasın mı Ben senin demek istediğini anlıyorum ama bana göre olumsuz şeyleri birbirimize hatırlatmanın anlamı yok. Burda destek için varız arkadaşlar bunu unutmayalım Diğer arkadaşta anlayış falan yazınca ben sinirlendim şahsen. Hepimiz hamileyiz burda ve hepimiz hassas dönemdeyiz. Boş yere kalp kırmayalım. Hepimizin çok sağlıklı bir hamileliği olur inşallah

50 kişinin kafa yapısının bir olması zaten mümkün değil. Ama birbirimize saygı duymak zorundayız anlatmaya çalıştığım tek şey buydu. Kavga kaosla beslenmiyorum kendi adıma da konuşmam gerekirse. İnsanlara empati yapmaya çalışıyorum. Ama empati yaptığım kişiler aynı hassasiyeti göstermediğinde doğal olarak tepkimi belli ediyorum. İnsanlara sürekli siz diliyle de konuşmuyorum. Siz böylesiniz siz söylesiniz hepiniz bir garipsiniz gibi. Kimse kimseyle konuşmak zorunda değil. Benim de size tavsiyem insanlara sürekli saçma davranıyormuş gibi yorumlar yapmayın. Size de iyi günler.

Allah kalbimi biliyor o yeter ne diyeyim kötü niyetle motivasyon bozucu yazsam bile ben böyle yaklaşmazdim insan oğluyuz şaşar düşer dil sürer herseu gelir insanın başına yıkıcı değil her zaman yapıcı olmalı insan unutmayın kırmak kolay kalp yapmak zordur , hepinize hayırlı günler

Ay lütfen birbirini sevmeyen gözardı etsin, burda huzursuzluk çıkmasın ya. Kimse kimseyle konusmak aynı görüşte olmak zorunda değil. Misal dün aramızdan ayrılan arkadaşı daha ilk geldiğim dakikadan itibaren üslubundan dolayı sevmedim, ama hiç konusmadım da. Gitmeseydi burdan sonuna kadar da konusmazdım. Mis gibi kafalar rahat. Relax biraz ya. Şurda iki muhabbet edeceğiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…