2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Yemek saatleri bellidir
Çocuğunu erken yaptıramayan çoğu kişi bana " ne kadar erken yatıyrıyorsun" der.
Halbuki gec yatıran onlar 😀
Yazın mecburen havanın kararmasını bekliyorum yatırmak icin, kışın 20.00 da yatakta olacak . Hemen uyumaz ama yataktan da kalkmaz
Döner yatakta dolanır 1 saate anca uyur.
Önemli olan yatağa girmesi zaten canım.
Abur cubur haftanın 1 günü vardır.
Asla markete girince tutturmaz. Çocuğa bir konuda hayır diyorsan o hayır olmalı. Sonra evet dersen takmaz.
Evde kötü polis benim ama en çok beni takar ve sever 🙃
Istediği her şeyi alırım ama o istediği zaman degil, sırası gelınce.

Ek gıda döneminde ben her şeyi vermeye çalıştım. O yuzden yemek konusunda sevmese bile mecbur yer, cunku ona alışık.
Kural " her yemeği sevmek zorunda değiliz ama yemek zorundayız "
Ekmek yok, canı isterse yer. O yuzden yemeklerini bitirir ekmek yemediği icin.
Yemeklerini yediren sonra ısterse ekmek yiyebilir, midede yer kalırsa tabi 😂

Biz zaten ağırlıklı sebze besleniriz. O yuzden yemediği sebze yoktur.

Ve evde kesinlikle çocuğa bir kişi müdehale etmeli, her kafadan ses çıkarsa cocuk kimseyi takmaz.
Sen hayır dersin babası evet dememeli! Bu cok önemli.

Özellikle yemek konusunda zorlanmamak sırf bu yuzden de olabilir. Babadan yüz bulursa o yemeği yemez.
Ve olan anneye olur tabii:)

Çocukta hicbir konuda zorlanmamak istiyorsan evde cocuk konusunda senin kuralların geçerli olmalı
Yoksa çocuklar cok zekidir anında ortamı anlıyorlar ve ona gore davranıyorlar.
%100 katılıyorum. Ve bu kuralların ekmeği 3dennsonra yenmrye başlıyor. Cidden çok çok iyi oluyor çocuğumun bana kendi gelip kurallarına göre bir istekte ya da davranışta bulunması. Umarım 2de de böyle gider

Şu kadın doğumda neden randevu bulunmaz gerçekten anlamıyorum. 2 haftadır kontrole gidemedim meraktan çatlayacağım. Bir bahane bulup acile gitmek istiyorum fakat daha önceki kötü tecrübem yüzünden korkuyorum. Daha kalp atışını bile duyamadım ya. 10. Haftaya gireceğim çıldırmak üzereyim cidden
Canım iyi dayanmışsın. Sağlık ocağı 10. Hafta sabah aç karınla gel demişti. Acaba randevu almaya gerek var mı?

Canım ona kızdım ya zaten.

Gelmiş resmen " konuşmayın biraz anlayışlı olun, tehlikemiz var " diyorlar.
Cevap verince de " kavga arıyorsun falan fılan" 😀
Ve çok enteresan böyleleri hep uzaktan takip ediyor, nadir yazıyor. Ne zaman bir polemik olsa hemen atlıyorlar.
Her lafına katılıyorum 👍 burda birbirimize destek olmak için toplanmadık mı biz? Niye sürekli birileri gerginlik yaratıyor. Hepimiz hassas dönemlerdeyiz şu anda. Ve dediğim gibi kimse buraya yazmak zorunda değil. İlgisini çekmeyen yazmasın arkadaşım. Bakın ben bilgim olmadığı konuda yazmıyorum, hatta sizin yazdıklarınızı araştırıyorum öğreneyim diye. Herkese tavsiye ederim; her sohbete katılmak zorunda değiliz 🤗

Benim ve bazı arkadaşların düşük tehlikesi varya ondan öyle söyledi
Biraz anlayış ☺️
Cidden hep kötü şeyleri düşünüp kötü şeyleri konuşmak kötü enerjiyi çekiyor. Salın biraz. İyi şeyler konuşmak güzel gelecek planları yapmak da onların gerçek olmasını sağlar buna inanın hep iyi düşünün iyi konuşun iyi olsun.

Bizde hamileyiz ya hani bize de biraz "anlayış".

Yemek saatleri bellidir
Çocuğunu erken yaptıramayan çoğu kişi bana " ne kadar erken yatıyrıyorsun" der.
Halbuki gec yatıran onlar 😀
Yazın mecburen havanın kararmasını bekliyorum yatırmak icin, kışın 20.00 da yatakta olacak . Hemen uyumaz ama yataktan da kalkmaz
Döner yatakta dolanır 1 saate anca uyur.
Önemli olan yatağa girmesi zaten canım.
Abur cubur haftanın 1 günü vardır.
Asla markete girince tutturmaz. Çocuğa bir konuda hayır diyorsan o hayır olmalı. Sonra evet dersen takmaz.
Evde kötü polis benim ama en çok beni takar ve sever 🙃
Istediği her şeyi alırım ama o istediği zaman degil, sırası gelınce.

Ek gıda döneminde ben her şeyi vermeye çalıştım. O yuzden yemek konusunda sevmese bile mecbur yer, cunku ona alışık.
Kural " her yemeği sevmek zorunda değiliz ama yemek zorundayız "
Ekmek yok, canı isterse yer. O yuzden yemeklerini bitirir ekmek yemediği icin.
Yemeklerini yediren sonra ısterse ekmek yiyebilir, midede yer kalırsa tabi 😂

Biz zaten ağırlıklı sebze besleniriz. O yuzden yemediği sebze yoktur.

Ve evde kesinlikle çocuğa bir kişi müdehale etmeli, her kafadan ses çıkarsa cocuk kimseyi takmaz.
Sen hayır dersin babası evet dememeli! Bu cok önemli.

Özellikle yemek konusunda zorlanmamak sırf bu yuzden de olabilir. Babadan yüz bulursa o yemeği yemez.
Ve olan anneye olur tabii:)

Çocukta hicbir konuda zorlanmamak istiyorsan evde cocuk konusunda senin kuralların geçerli olmalı
Yoksa çocuklar cok zekidir anında ortamı anlıyorlar ve ona gore davranıyorlar.
Düzenine kurallarına bayıldım ya 😊 bunları kaydettim mutlaka uygulayacağım inşallah 👍 tebrik ederim seni tam beklediğim anne tipi inşallah bende sizin gibi olurum 😊

Biz ailelere söyledik haftasonu. Daha bekleyecektim ama ablam rüyasında görmüş anlattı. Ben de malum oldu diye dayanamadım bombayı patlattım. 😂
Bir de bir hafta boyunca annemde kaldım senelik izinde söylemedim. Nasıl dayandın diye söylendiler 😂

İşyerine şubat ayı geçene kadar söylemeyeceğim. Maaşım zamlansın. Her şeyin hesabını yapıyor onlar. Biz de yaparız kendi hesabımızı. Tazminatım zamlı olur en azından. 😁
İş yerine söyleme aynen planını yapar çakallar😀😂😂 aileye dayanamadım bende iyi buzmaan kadar bile tuttuğun benim için. İyi sabır. 😀😀😀

Piuuuu. Ben 5+3 te kalp atışı duymuştum. E bu çocuk 3 4 gun önden gidiyor. Haftaya 10. Hafta oluyo . Bı sonraki 2 hafta sonra 12. Hafta . Keşke 10. Haftada öğrensem 😂😂 Hem eşim de gelmio ona bari bunun sürprizini yaparım.
Nasıl bir süpriz planlıyorsun ?😍

Şu kadın doğumda neden randevu bulunmaz gerçekten anlamıyorum. 2 haftadır kontrole gidemedim meraktan çatlayacağım. Bir bahane bulup acile gitmek istiyorum fakat daha önceki kötü tecrübem yüzünden korkuyorum. Daha kalp atışını bile duyamadım ya. 10. Haftaya gireceğim çıldırmak üzereyim cidden
Acile gitme yaa boşver aynen moral bozuyolar benimde bi korkum oldu acile. Nerde oturuyodun istanbulda genelde haftaya fln eandevu oluyor ben alıyorum daha küçük yerlerde hemen olur genelde

Canım iyi dayanmışsın. Sağlık ocağı 10. Hafta sabah aç karınla gel demişti. Acaba randevu almaya gerek var mı?
Valla canım biz burda sağlık ocağına randevusuz gidiyoruz alıyorlar sizin orayı bilemiyorum şehirden şehire farklılık gösteriyor

Acile gitme yaa boşver aynen moral bozuyolar benimde bi korkum oldu acile. Nerde oturuyodun istanbulda genelde haftaya fln eandevu oluyor ben alıyorum daha küçük yerlerde hemen olur genelde
Diyarbakır canım 2 haftadır randevu bekliyorum kendi doktoruma yok açılmadı 😔😔

....
Düzenine kurallarına bayıldım ya 😊 bunları kaydettim mutlaka uygulayacağım inşallah 👍 tebrik ederim seni tam beklediğim anne tipi inşallah bende sizin gibi olurum 😊
Çok sağ ol canim. Cocuk dedigin hava karardığında yatakta olmalı 😀
Hem anne de yıpranmamış oluyor
Hem de çocukların yaşlarına gore uyuma süreleri var
Bunlara uyulması lazım. Yoksa dikkat eksikliği ve gelişim problemi olur. Uyku yemek kadar önemli.

Ve gercekten bebekler düzen ister. Alıştığı zaman da hep o sekilde ılerler:KK200:

Cok normal sakin ve iyi niyet ile bir mesaj yazdım şimdi mesajları hayretler içerisinde okudum.. arkadaşlar neden bu kadar kaostan beslenen hemen gerginlik yaratan cımbızla lafi çeken insanlarsınız??
Ekonomi kötü evet ama şimdiden böyle kolay kolay saklanmayan büyük eşya alırsanız Allah korusun bebeğe bi sey olursa gözünüz görür çok üzülürsünüz diye dedim ..
Ben riskliyim konuşmayın gibi bir bencillik de düşünmedim, konu belirleme niyeti ile de yazmadım ilk 3 ay grup kapalı dursun da demedim oyle ince düşünerek yazdım ki mesajım öyle kaos konusu olup gerginlik mezesi olmuş ki bencillik ile suçlanmisim ne diyeyim insanın fikri neyse zikri de oymuş kabahat bende ki sizleri düşündüm..
Hırka kazak patik saklanir da bebek arası illa gözünüz görür ağlarsınız diye deneyimim olan bir düşünceyi paylaşmak istedim yahu daha hepimiz ilk aydayiz bu ne acele demenin neresi bencillik neresi gerginlik yaratmak..
Bana yapılan bu haksızlığa karşı herkese değil ama üstüne alınanlara o kadar iyi niyetle yazdım ki hakkima girdiğiniz bilin istiyorum.. yapım gereği kalp kırmayan herkesin iyiliğini düşünen bir yapım var ama herkese yaramıyor demekki . Biraz anlayış diyen arkadaş da beni haklı bulduğu için değil riskliyiz konuşmayın demek için değil hemen gerginliğe lüzum yok biraz anlayışlı yaklaşın hemen kavga var diye koşmayın demek istedi . Kaç gündür farkındayım kim ne dese hemen heyecan basıyor sizi gerginlik ile ama bana bulaşmayın göz ardı edin geçin ve diğer kaoscu arkadaşlar. Niyetimi anlayan anladı zaten . Haaa kötü niyetle bencillik ile desem bile hepimiz gebeyiz nedir bu hemen gerginlik bir durun yahu hepimiz aynı gemideyiz sakin olun

P
Arkadaşlar henüz 3 aylik bile değiliz beşik bebek arabası gibi şeyleri konuşmak bakmak için cooook erken değil mi ?? Bi baktım sayfalarca bu konuşulmuş şaşırdım doğrusu
Şaşırmanıza gerek yok, bir ay önce almadığınız ürün bir ay sonra artı 1000₺ olarak size geri dönüyor. Yılbaşından sonra fiyatların arttığını da herkes biliyor. Her insanın yapısı farklı. Ben de ilk gebeliğimde 4. ayda araba yatak herşeyi aldım. İki ay sonra inanışmaz bir zamn geldi. Erken diye düşünebilirsiniz hiç birimizin garantisi yok. Doğumun da garantisi yok. Birşey olursa satarsınız ya da yakarsınız eşyaları olur biter. Üç aylığız diye dönüp dönüp sürekli kanama ağrı sızı kusma konuşacak halimiz yok. İnsanlar geriliyor artık. Lütfen herkes biraz daha hassas olsun.
5 yıl önceki topik ne güzeldi ya. Hala görüştüğüm arkadaşlarım var. Daha iyi tanıyınca samimiyet de ona göre ilerliyor kiminle görüşmek istediğini anlıyorsun. Ama topikte de kimse kimseyi tanımasa da gerginlik olmazdı.
Kimse kimseyi gereksiz uyarmazdı. 🤷
Ben anlamadım. Benim de ikinci grubum illaki gerginlikler oluyor ama bu grubun bir basiretsizliği var. Her gün bir olay bir gerginlik. Kimse hiç birşeyi beğenmiyor. Beğenmediğinde de garip garip cümleler. Bir de hepimiz kadınız birbirimizi vurduğumuz yere bak hormonlardan böylesin heralde. Ne kadar ayıp ya

Her lafına katılıyorum 👍 burda birbirimize destek olmak için toplanmadık mı biz? Niye sürekli birileri gerginlik yaratıyor. Hepimiz hassas dönemlerdeyiz şu anda. Ve dediğim gibi kimse buraya yazmak zorunda değil. İlgisini çekmeyen yazmasın arkadaşım. Bakın ben bilgim olmadığı konuda yazmıyorum, hatta sizin yazdıklarınızı araştırıyorum öğreneyim diye. Herkese tavsiye ederim; her sohbete katılmak zorunda değiliz 🤗

O sırada pırasa yemeğimi ocağın üzerine koydum geldım :KK8:

Cok normal sakin ve iyi niyet ile bir mesaj yazdım şimdi mesajları hayretler içerisinde okudum.. arkadaşlar neden bu kadar kaostan beslenen hemen gerginlik yaratan cımbızla lafi çeken insanlarsınız??
Ekonomi kötü evet ama şimdiden böyle kolay kolay saklanmayan büyük eşya alırsanız Allah korusun bebeğe bi sey olursa gözünüz görür çok üzülürsünüz diye dedim ..
Ben riskliyim konuşmayın gibi bir bencillik de düşünmedim, konu belirleme niyeti ile de yazmadım ilk 3 ay grup kapalı dursun da demedim oyle ince düşünerek yazdım ki mesajım öyle kaos konusu olup gerginlik mezesi olmuş ki bencillik ile suçlanmisim ne diyeyim insanın fikri neyse zikri de oymuş kabahat bende ki sizleri düşündüm..
Hırka kazak patik saklanir da bebek arası illa gözünüz görür ağlarsınız diye deneyimim olan bir düşünceyi paylaşmak istedim yahu daha hepimiz ilk aydayiz bu ne acele demenin neresi bencillik neresi gerginlik yaratmak..
Bana yapılan bu haksızlığa karşı herkese değil ama üstüne alınanlara o kadar iyi niyetle yazdım ki hakkima girdiğiniz bilin istiyorum.. yapım gereği kalp kırmayan herkesin iyiliğini düşünen bir yapım var ama herkese yaramıyor demekki . Biraz anlayış diyen arkadaş da beni haklı bulduğu için değil riskliyiz konuşmayın demek için değil hemen gerginliğe lüzum yok biraz anlayışlı yaklaşın hemen kavga var diye koşmayın demek istedi . Kaç gündür farkındayım kim ne dese hemen heyecan basıyor sizi gerginlik ile ama bana bulaşmayın göz ardı edin geçin ve diğer kaoscu arkadaşlar. Niyetimi anlayan anladı zaten . Haaa kötü niyetle bencillik ile desem bile hepimiz gebeyiz nedir bu hemen gerginlik bir durun yahu hepimiz aynı gemideyiz sakin olun
Sizin savunduğunuz arkadşaın mesajı aslında ortamı gerdi. Biraz anlayış fln yazması çok saçma. Birşey olursa diye birşey yok ayrıca arkadşaımın bebeği doğumda oksijensiz kaldı beyin fonksiyonları çalışmıyordu. Düşünün doğumda. Odasını kitledi eşyalarını kaldırdı. O mantıkta düşünürseniz bir çöp dahi almamanız gerekiyor. Tedirgin evhamlı olabilirsiniz kötü de bir tecrübe yaşamışsınız ancak bu şekilde sürekli kötüyü çağırmaktan başka bir şeye yaramıyor. Birşey olacaksa zaten olacak ne aldığınız ya da almadığınız eşya ne de konuştuğunuz ya da konuşmadığınız konular bunu engelleyebilir.

P

Şaşırmanıza gerek yok, bir ay önce almadığınız ürün bir ay sonra artı 1000₺ olarak size geri dönüyor. Yılbaşından sonra fiyatların arttığını da herkes biliyor. Her insanın yapısı farklı. Ben de ilk gebeliğimde 4. ayda araba yatak herşeyi aldım. İki ay sonra inanışmaz bir zamn geldi. Erken diye düşünebilirsiniz hiç birimizin garantisi yok. Doğumun da garantisi yok. Birşey olursa satarsınız ya da yakarsınız eşyaları olur biter. Üç aylığız diye dönüp dönüp sürekli kanama ağrı sızı kusma konuşacak halimiz yok. İnsanlar geriliyor artık. Lütfen herkes biraz daha hassas olsun.

Ben anlamadım. Benim de ikinci grubum illaki gerginlikler oluyor ama bu grubun bir basiretsizliği var. Her gün bir olay bir gerginlik. Kimse hiç birşeyi beğenmiyor. Beğenmediğinde de garip garip cümleler. Bir de hepimiz kadınız birbirimizi vurduğumuz yere bak hormonlardan böylesin heralde. Ne kadar ayıp ya
Biraz da aynayı kendimize tutalım canım yaa. Mesajımda bir ünlem işareti yok ya da alaycı bir emoji.. sadece bir gebelik grubunda bu kadar erken bebek arabası konuşulması tuhaf geldi dedim ve bunu ciddi ciddi sordum bu kadar hemen hurraaa riskli diye konuşmayalım mi bencillik ya da zam var ne yapalım gerginliğini ne gerek var ben o mesajı o kadar sakin yazdım ki mesajları şoklar içinde okudum neden bu kadar hemen savunmaya geçiyorsunuz zam var bacım ne yapak deyin geçin ben de demekki zam dan alıyorlar erken der geçerim konu uzatma kaos yaratmak huyum yoktur zaten neden bu kadar gerginlik vallahi şaşkınım kötü niyet ile yazsam bile hepimiz iki canlıyız biraz daha uysal olamaz mıyız sakin ya biraz sakin

X