2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Çok garip ama erkek çocukları neden bilmiyorum bana da itici geliyor

Tövbe tövbe

İlkte deli gibi kız istedim erkekse sevemem diye ağladım o derece 2.nin kız olmasına da hiç üzülmedim araları da az oyunları zevkleri kıyafetleri hep uydu birbirlerine ama işte içten içten bi erkek eksikliği oluşturuldu aa biri erkek olsaydı diyenler 3ü yap erkek olsun diyenler evet çok umrumda değildi 3e de niyetim yoktu ama oldu artık bu kez erkek olsun istiyorum işte insanın elinde değil çok kınardım böyle diyenleri sırf erkek olsun diye de bile isteye yapmadım ama sanki yine kız olursa hep bi ezik eksik hissedicem Allahın gücüne gitmesin insanlar yüzünden sırf bu duygu içten içten bi kızı bi oğlu olanlara özenmeye başlamıştım halbuki iki kızım olsun çok istiyordum ve oldu çokta iyi oldu ama işte hep milletin tepkisi. Şimdi de kesin erkek falan diyorlar insan hevesleniyor siz de büyük konuşmayın valla erkek olsa demeye başlıyorsunuz sonra

Bebek arabası konusunda çok pahallı bişeye ilk çocuk olsa bakardım hemen eskimesin diye ama son olunca sonra verecek kimse de yoksa çok pahallı bişeye gerek yok benim için. Bakacağım şeyler aynen benim de hafif ama sağlam olsun ağır taşıyabilsin, çift yönlü şart, tam kapanan tenteli ve tam yatar olmalı.

Ben de kanguru inanılmaz kullandım. Çok güzel bir duygu hem bunda da kullanırım kesin o zaman bir arkadaşım maclaren quest arc kullanıyordu. Yemidoğandan itibaren kullanıyor ayak kısmında ve baş kısmında fileleri vardı bebek düşmesin diye. Ona bakabilirsin. Ebebekten uygun bir ana kucağı alırsın arabada kullanmak için. Yeterli olur

Beni de ekler misiniz yaş 24 1. Çocuk sat14.10.2021 Ankara tdt22.07.2022

Araba için isofixli 0 12 ay oto koltuğu var aslında. Ama 3 oto koltuğu nasıl olacak bilmiyorum

Asla büyük konuşmuyorum ama eşiminde benim de gönlümden geçen iki kız Araları 24 ay olacak birbirlerine en yakın arkadaş yoldaş olurlar. Ama insanlar dediğiniz gibi asla rahat bırakmıyor. İki oğlu olana da tüh tüh bir kızın yok diyor. O yüzden hiç takılmayın bence çocuk için ideal ve güzel olan kendi cinsiyetinden olması. Benim ikizim erkek. Çok seviyorum çok iyi anlaşıyoruz ama hep bir kız kardeş hayali kurardım. O yüzden aynı cinsiyetlere asla vah vah gözüyle bakmıyorum

Darısı benimde başıma canım ilk çocuk bnim.maşallah iki çocuk la bile düzen harika sin şimdi 3. Hazır düzene gelir inşallah

Canim valla ders gibi okudum evet kuralci olunmalı bak faydası sana bende işte uyumak yemek içinde hep düzen kurmak istiorum da böle deyip evde hunili gezinirmisim ondan sen uygulamış in arada bize ipucu ver
Yemek saatleri bellidir
Çocuğunu erken yaptıramayan çoğu kişi bana " ne kadar erken yatıyrıyorsun" der.
Halbuki gec yatıran onlar
Yazın mecburen havanın kararmasını bekliyorum yatırmak icin, kışın 20.00 da yatakta olacak . Hemen uyumaz ama yataktan da kalkmaz
Döner yatakta dolanır 1 saate anca uyur.
Önemli olan yatağa girmesi zaten canım.
Abur cubur haftanın 1 günü vardır.
Asla markete girince tutturmaz. Çocuğa bir konuda hayır diyorsan o hayır olmalı. Sonra evet dersen takmaz.
Evde kötü polis benim ama en çok beni takar ve sever
Istediği her şeyi alırım ama o istediği zaman degil, sırası gelınce.

Ek gıda döneminde ben her şeyi vermeye çalıştım. O yuzden yemek konusunda sevmese bile mecbur yer, cunku ona alışık.
Kural " her yemeği sevmek zorunda değiliz ama yemek zorundayız "
Ekmek yok, canı isterse yer. O yuzden yemeklerini bitirir ekmek yemediği icin.
Yemeklerini yediren sonra ısterse ekmek yiyebilir, midede yer kalırsa tabi

Biz zaten ağırlıklı sebze besleniriz. O yuzden yemediği sebze yoktur.

Ve evde kesinlikle çocuğa bir kişi müdehale etmeli, her kafadan ses çıkarsa cocuk kimseyi takmaz.
Sen hayır dersin babası evet dememeli! Bu cok önemli.

Özellikle yemek konusunda zorlanmamak sırf bu yuzden de olabilir. Babadan yüz bulursa o yemeği yemez.
Ve olan anneye olur tabii:)

Çocukta hicbir konuda zorlanmamak istiyorsan evde cocuk konusunda senin kuralların geçerli olmalı
Yoksa çocuklar cok zekidir anında ortamı anlıyorlar ve ona gore davranıyorlar.

Kızlarda park yatak vardı vermiştim sonra ihtiyaç sahibi birine bu kez sallanan bir beşik alacağım trendyolda gördüm 250 tl civarı o yeterli gelir kızların yatakları yavrulu yatılı misafir gelince kullanılır demiştik ona kısmetmiş orada yatar. Erkekse büyüyünce ayrı oda yaparım şuan evim müsait değil fazladan hiçbir şey almaya yapmaya niyetim yok açıkçası.

Gerçekten aynı cinsiyette olmaları çok iyi oluyor kime sorsanız herkes kendi cinsiyetinden bir kardeş ister ben onu garantilediğim ve artık ablalarıyla da yaş aralığı fazla olacak diye bu kez gönlümden farklı olsa diye geçiyor işte elde değil ama hayırlısı neyse o olsun.

Ben de bu yuzden kiz ıstedım aslında önce
Kızımda kiz kardeş istiyor:)
Mıde bulantılarından sonra artık hiçbişi istemiyorum bu konuda nötrm

Kızlar ya ben sadece beta hcg vermeye gittim ne kese gördüm nede kalp atışı randevu aldım ertelendi persembe gidecegim insallah birsey olmazsa ama istedigim doktora bulamadım kanları mı falan geç vermiş olacagım birsey olur mu ki 8+4 de gitmiş olacagım nerdeyse 1 ay olacak gitmeyeli kendim gidemiyorum bebem den eşimde yogun calısıyor arabam vardı evlendiğimizde o olsa bebemi atar giderdim heryere canım sıkılıyor arabamı alması lazım degil mi eşimin of piyasada kötü valla niyeti bozdum dogum hediyesi araba isteyeceğim

Araba için isofixli 0 12 ay oto koltuğu var aslında. Ama 3 oto koltuğu nasıl olacak bilmiyorum
Yazık 12 aylık alınmaz :)
Römer almıştık biz 12 -36 ay isofıxli. Hala kızım kullanıyor
Zaten bebekle aşırı uzun mesafeye gidilmiyor, belki senede bir, o zamana kadar da zaten bebek büyüyor. Yani küçük almayın
Fiyatlar uçmuş zaten

Aklıma şey gelir hep sınav filminde
Ailenim biri çocuğa ayakkabı alacak, cok kararsızlar. Neyse en sonunda 1 beden büyük alalım diyorlar, satıcı çocukta beziyor artık. Oldu bari bunu alın sittin sene giyerdiyor.

Ben artık biraz büyük alınması kafasındayım zaten yenidoğan aparatı oluyor. O yuzden sıkıntı da olmaz

Büyük alın. Benim gibi ziyan etmeyin

Süpersin canım bı taraftan okuyup kendimj hayal ettim bende öyle evde biri olsa bile iyi geceler diyip yatırmak istiorum her şeyi düzenli işte herşey tamam ben sebzeyi eşime bile zor yediriorum yediririm zorluk çekmem kaç yaşında benimle tanıştı sebzeleri ama evde iki bir oluruz sebze konusunda işte tek onda korktu gözüm

Cocugun yanında kesinlikle eşin yemek konusunda yorum yapmamalı olumsuz sekilde. Yoksa yemez :)

Arkadaşlar henüz 3 aylik bile değiliz beşik bebek arabası gibi şeyleri konuşmak bakmak için cooook erken değil mi ?? Bi baktım sayfalarca bu konuşulmuş şaşırdım doğrusu
Bu gidişle yıl başından sonra beşikler bebek arabaları alıcak başını gidicek , belkide önceden alıp kenra koymak isteyen olur. Fikir olsun

Arkadaşlar henüz 3 aylik bile değiliz beşik bebek arabası gibi şeyleri konuşmak bakmak için cooook erken değil mi ?? Bi baktım sayfalarca bu konuşulmuş şaşırdım doğrusu
Canım ne konuşacağız başka? Allaha şükür hastalığımız yok. Basından beri bulantı konuştuk zaten.
Canımız ne isterse onu konuşuyoruz işte bunun bir sırası mi var

Ben de şaşırmana sasırdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…