2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hayırlı olsun canım öyle düşünme ya Rabbim nasip etmiş onunda yicek ekmeği varmş güzel ailenizin içinde inşallah sağlıkla kucagına almayı nasip etsin Rabbim

Çok garip ama erkek çocukları neden bilmiyorum bana da itici geliyor

Tövbe tövbe

Bebek arabası konusun açılmış. Kızımdan kalmıştı onu kullanacağım.
Çok kullanışlı ve yer kaplamayan bir araba
Markasını hatırlamıyorum

Doona var aklımda. Kullanışlı oldu mu? Sence 3.bebek için gereksiz mi? Araba koltuğuna geçene kadar idare edeyim sorna kabin boy alayim diyorum. 1 yıl idare eder mi doona

Şöyle ben doonayı 1 yık idare eder diye aldın. Arkadşaım 11 ay kullandı bir de kız olunca erkek bebeklere göre daha zayıf olur dedim. Ama 6 ay kullanabildim. Kızımın boyu baya uzun gidiyordu. Ama pişman mıyım asla. Çok rahat ettim her gittiğim yerde bebekli arkadaşlarım uğraşırken benim için açıp inip devam etmesi çok kolaydı. Ben genelde arabayla giderim her yere. Bir de ikinci çocuğu hep istiyordum. He yapmasam bile şu an satsam aldığım fiyata satabilir fiyatlar o kadar yükselmiş. Ama dediğim gibi kullanım olayı kısa da olabilir bu çok öngörülemiyoe maalesef. Bir de yağmurluğunu fln ekstra alıyorsunuz.
ssevilll cybexin ana kucağı takılan modellerine bakabilrsin. Şu gb pockit olan güzel ama o ğek kullanışlı gelmemişti bana aşırı hafif çok sarsar çocuğu diye düşündüm. Cybex gb pockit all citt öneririm ama hem hafif hem de bebek arabası gibi kabin boy. Ayrı olarak ana kucağı alıp kullanabilirsin de.

Eklentiler

• E87076BB-7693-43ED-9AAB-A8D83A351D26.jpeg
    64,7 KB · Görüntüleme: 34
Çok garip ama erkek çocukları neden bilmiyorum bana da itici geliyor

Tövbe tövbe
Valla allah affetsin bana da öyle bir kızım var herkes üzerine basa basa ünşallah bu da erkektir diyor ama ne öyle bi isteğim ne de hevesim var erkek derse üzülür müyüm aslaaa o da farklı bir deneyim ama şimdilik pipi bana da çok uzak

Yalniz degil mişiz
O yuzden cinsiyet konusunda sıfır heyecan

ssevilll pardon sen de zaten varmış bir tane. Yenidoğan için uygun bir şey bak o zaman bence çünkü zaten kısa sürecek

Herkes ne güzel her şeyden anlıyor, ben şu an bebek arabası almaya kalksam sadece tipine bakarım herhalde
Biz bu günlere kolay gelmedik hey gidii asla sadece tipine bakma bir kaç madde var önemli olan. Önce travel mı yoksa başka bir tür mü alacaksın karar vereceksin, sonra ağırlığı çok önemli tek başınıza gittiğiniz yerlerde olacak. Tentesi tam kapanıyor mu çocuk uyurken güneş rahatsız etmesin. Tam yatış pozisyonu var mı? Her iki yönde de kullanılıyor mu? Zira bazı bebekler anneyi görmeden arabada asla durmuyor. Sadece dışarı bakıyorsa anne için gözlem penceresi var mı?? Ve ben ce en önemlisi tek elle katlanıp açılabiliyor mu? Yoksa sökmeniz mi gerekiyor arabaya binerken. Öyleyse hiç almayın derim kucağınızda bebekle pratiklik ve hafiflik herşeyden önemli

Şimdi ben almaya giderken direkt bu mesajdaki soruları satıcıya sorarım kesin bi sekilde öğreneceğim herhalde ya

Şimdi ben almaya giderken direkt bu mesajdaki soruları satıcıya sorarım kesin bi sekilde öğreneceğim herhalde ya
Sor en azından kendi kriterlerini belirlersen seni kandıramazlar yoksa bir milyon tane gereksiz özellik sayıyorlar. Bir de mutlaka modele karar verdiğinde kendin de sür ve dene internetten alma hemen

Sor en azından kendi kriterlerini belirlersen seni kandıramazlar yoksa bir milyon tane gereksiz özellik sayıyorlar. Bir de mutlaka modele karar verdiğinde kendin de sür ve dene internetten alma hemen
İlk bebekte aldığım travel sistem bebek arabasını 2.elde sattım

İlki beşik kullanmadığı icin bunda da almayacağım.
Sadece otomatik beşik var 5 aya kadar kullanılan.
Mama sandalyelerim 2 adet var, biri rahat yaslanmalı, diğeri ikeanın klasik mama sandalyesi.

Yaşlanmalı olan büyük ve yer kaplıyor
Ama ilk aylar yani 6. Aydan itibaren bebek icin cok rahat oluyor.
Diğerini de biraz daha büyüyünce kullanıcam.

Kızımda mama sandalyesi disinda kesinlikle başka yerde yemek yemek yoktu, bunda da aynı kural geçerli olur. Br mama önlüğü olmadan asla yemek yetirmedim.
Biraz kuralıyım ben . Kızımda hep uydu bunlara tabi. Şuan mesela 6 yaşında kesinlikle masa disinda bir yerde yemek yemez.elıne alıp gezme huyu yok
Alısmadıgı icin.

Önlük kullandığı için de kıyafetleri hep tertemizdi:)

Kiyafet ıvır zıvır disinda pek bisi almayacağım kısacası :)

Mama sandalyesi
Bebek arabası ve oto koltuğu var 12 -36 ay arası kullanılıyor. Arabaya halen takılı olduğu için kızım ara sıra biniyor bıle.

Baktım ki bu kızım gibi huysuz bir bebek degil karyola sonra alabilirim belki
O konudanet değilim. İlkınde aldıklarının çoğu yepyeni verdım ihtiyacı olanlara
Benim hic bir işime yaramadı.

Çoğu arkadaşım da bu şekilde dattı. Ama çok memnun olarak kullananlarda var
Benim yaşları yakındı portatif şeyler istedim. Çünkü biri kanguruda biri bebek arabasında şeklinde ilerledim. Simdide kanguru kullanırım yine. Bide kolay açılıp kapanan birsey lazim bana. Ama doona için kullanamayabilirim işte 1 yıl 6 ay içinde almam son çocuğa. Benim iri ilerliyor bebekler biraz.

Canim valla ders gibi okudum evet kuralci olunmalı bak faydası sana bende işte uyumak yemek içinde hep düzen kurmak istiorum da böle deyip evde hunili gezinirmisim ondan sen uygulamış in arada bize ipucu ver

Canim valla ders gibi okudum evet kuralci olunmalı bak faydası sana bende işte uyumak yemek içinde hep düzen kurmak istiorum da böle deyip evde hunili gezinirmisim ondan sen uygulamış in arada bize ipucu ver
Aslında duzen kurmanın faydası sana. Bebekler düzen sever. Ne kadar düzen olursa o kadar kolay bakarsın. Aşırı huysuz bir oğlum vardı ama herseyi yaptım yine de. İkinciyle 1.5 yas araları ona rağmen bir düzende halloldu hersey. Yurt içi yurt dışı gezdik, misafir aldik, dışarı çıktık. Zorlandığım zaman olmadı mı coook oldu. Ama yeniden rayına girdi bir düzende.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…