2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Temmuz 2022 anneleri bellidir artık sanırım.
Ne zamandan sonra Ağustos a geçiyor bilmiyorum ama. Suanki bilgi alışverişimiz çok güzel. Birbirimize yardımcı oluyoruz dertlesiyoruz. Artık olumsuz birşey görürsek görmezden geliriz sessiz sakin kalınırsa kapanır gider .
Sanırım 25 ekim bat tarihlilerden sonra ağustos annelerine geçildi artık onların grubu var hatta. Biz belliyiz artık sanırım böyle temmuza kadar gideriz😍

bugün doktor şunu söyledi değerim 1500 civarı olması gerekirken 1060 çıkmış hesabına göre. bu durumda sende gebelik yoktur artık gibi konuştu. Bugün gittiğim ikinci doktor da rahim duvarının kalınlaştığını, myomlar da olduğundan belki göremiyoruzdur dedi keseyi, belki de erkendir dedi. bekleyip göreceğiz.
myomlar engel midir görünmesine ya da zararları ne olabilir ? 🙄🙁
Miyomlar bence de görülmeyi engellemiş olabilir benim de miyomlarım vardı hatta sonra öğrendim tek ve büyük 11cm civarı bir miyom varmış muayenelerde sol yumurtalığımı göremedi hiç bir doktor yok diye korkuyordum ama sonra ameliyat oldum ameliyatta görülmüş

Ben de bugun direkt kırmızı kanamayla doktora gittim, bir sorunum yok. Bence doktor görmeli, ama her türlü olabiliyor ben de en başından beri her renk oldu kanama
Aynı şeyi yaşamışız canım benim de kırmızı kanamaydı çok şükür iyi sonuçlar almamıza sevindim ikimiz adına da 🙏

Yok leke yok tertemiz 😘 içim rahat etsin diye sordum
Bende bugün baya kırmızı kanama da oldu ancak çok şükür bir sorun yok kalp atışları falan da gayet iyiydi büyümesi de . Doktorlar bunu aslında çoğu zaman görebiliyoruz diyorlar tabi ne kadar risk deşeler de çoğu zaman bir sorun olmadan ilerliyor diyorlar

Benim de öyle oldu ve kızdı 🤭😂

İyi akşamlar hayırlı olsun öncelikle sağlıkla gelsinler inş tüm minikler 🙏🙏 forumu okurken sizin yazınıza denk geldim. Bugün çok zor bir gün geçirdim. Yerleşme kanaması nasıldır normal olan.? ben bugün öğlenden beri hafif gelen bir kanama yaşıyorum dr iki gün sonra değerime bakacak, korkuttular beni açıkçası, tam da aydınlatmadılar, şaşırmış durumda beklemedeyim.

Değerin normal artmış görünüyor bence kimyasal olamaz. Dış gebelik işinde bir artış bir azalış olması gerek. Bence korkmak için hemüz erken ama doktor saçmalamış direkt olumsuzu düşünmüş. Şöylemi doktorum bana duphaston yazmıştı leke yaşadığım için ve beta takibi istedi. Eğer betan düşerse kes ilacı dedi. Ordaki mantık da şu eğer düşme olursa değerde bebekle ilgili bir sıkıntı vardır ve hap orda tutmaya çalışır. Ama öyle bi durumda hemen düşsün isterler bebeği. Ama sen de değerde düşme yok. Değerin güzel. Alttan bakmadıysa ki baksa bile şu an çok sınırda kese görünmeyebilir erken konuşmuş. İçini ferah tut🙏🏼
Canım günaydın bende kız hissediyorum zaten hayırlısı olsun inşallah 🥰benim tüp bebek tedavisinde hamile kaldım daha önce bir düşüğüm var o düşüğümde lekelenme ile başladı kanamaya döndü ama bütün bunlar 6 saat kadar kısa sürede gerçekleşti. Bu gebeliğimde düştüm ben düşmeme bağlı kistim patlamış. Tüp bebek tedavisinde birden fazla yumurta oluştuğu için diğer büyüyen foliküller oluyor bunlarda çatlamadıkları için kiste çeviriyor malesef şuan bebeğim dışında rahmimde en büyüğü 5 cm. Olmak üzere 4 tane kistim var biri düşmem sonucu patlamış kanamam ın bebekle alakası yoktu yani. Fakat doktorum tedbiren progestan ve pruloton iğne ile ilaç başladı ve istirahat dedi. Ben yeni yeni ayağa kalktım yattım sürekli. Anlıcağın sorunlu bir gebelik geçiriyorum. Vakit çok önemli vakit kaybetme tavsiyem lekelenme varsa iyi bir doktora git fakat vajinal muayene olma. Korkmada belki yerleşme kanaması da olabilir rengine ve miktarına bağlı ve yerleşme ise sancın ağrın olmaz fakat düşükse ağrın sancın başlar adet gibi başlar kanama çoğaldıkça sancın artar. Allah bebeğini sana bağışlasın 🙏🥰dediğim gibi sana tavsiyem birkaç gün bekleme erkenden önlemini al.

Arkadaşlar sırt üstü ayaklarımı da uzatmış yatarken aniden hapşırdim resmen kivrandiran şekilde kasigimda 5 sn falan süren bi batma acı oldu ama çok şiddetli.. bebeğin kalbi durmasına sebep olur mu bu anı hapşırık ve kasık acısı??? Çok korktum

Arkadaşlar sırt üstü ayaklarımı da uzatmış yatarken aniden hapşırdim resmen kivrandiran şekilde kasigimda 5 sn falan süren bi batma acı oldu ama çok şiddetli.. bebeğin kalbi durmasına sebep olur mu bu anı hapşırık ve kasık acısı??? Çok korktum
Bence bir şey olmamıştır. Mesela ben de Bi kaç gündür kabizdim .Ben sanıyordum kasigim ağrıyor batıyor meğerse bağırsaklarım yapiyormus .Bence bu kadar da hassas degillerdir

Ben sürekli yasiyorum anı harekette. Aksine belirti olarak yorumluyorum ben😅

Yok canım sorun olmaz bende öksürünce yada ani haraket edince aynı şeyi sık yaşıyorum rahim kasılıyor ani haraket edincede oluyor bende korkma hiç

Yıldız beni lütfen yanlış anlama ama inan bu şekilde yaparsan hem kendine kötüyü çağırırsın Allah korusun, hem de 9 ay böyle geçmez. Senin şuan bebeğine faydalı olman için mutlu olman gerekli. Böyle evhamla çok zor. Seni anlamaya çalışıyorum elbette yaşadığın çok zor, korkuyorsun doğal olarak. Ama daha dün doktordaydın minik pıt pıtlarını da duydun 😊 Bu kadar hassas değiller inan, bir sezaryen için bile 7 kat kesiyorlar. Orada güvendeler merak etme , sen sadece kendine, sağlığına dikkat et. Kendini dinleme, burda bizimle konuş

Bence bir şey olmamıştır. Mesela ben de Bi kaç gündür kabizdim .Ben sanıyordum kasigim ağrıyor batıyor meğerse bağırsaklarım yapiyormus .Bence bu kadar da hassas degillerdir

Ben sürekli yasiyorum anı harekette. Aksine belirti olarak yorumluyorum ben😅

Yok canım sorun olmaz bende öksürünce yada ani haraket edince aynı şeyi sık yaşıyorum rahim kasılıyor ani haraket edincede oluyor bende korkma hiç

Yıldız beni lütfen yanlış anlama ama inan bu şekilde yaparsan hem kendine kötüyü çağırırsın Allah korusun, hem de 9 ay böyle geçmez. Senin şuan bebeğine faydalı olman için mutlu olman gerekli. Böyle evhamla çok zor. Seni anlamaya çalışıyorum elbette yaşadığın çok zor, korkuyorsun doğal olarak. Ama daha dün doktordaydın minik pıt pıtlarını da duydun 😊 Bu kadar hassas değiller inan, bir sezaryen için bile 7 kat kesiyorlar. Orada güvendeler merak etme , sen sadece kendine, sağlığına dikkat et. Kendini dinleme, burda bizimle konuş
Ay kizlar ani hareket olabilir onu biliyorum ama öyle bi hapsirdim ki karsiki dağlar yıkıldı misali bi de tam sırt üstü ayaklar uzanmisti ya kasigim öyle acıdı ki kıvrandim bi sure anlatamam ondan ödüm kötü kalbi durmuş mudur bu şiddetli ağrı ve kasılma kaynaklı diye evet tedirginim inanin elimde değil hep dua ediyorum aslında ama ne bileyim öyle şiddetli bi kasılma ve Ağrı kalbi durdurur mu diye düşündüm bi an çünkü 10. Hafta öncesi aminosentez sıvısı yok kese içinde koruyucu.. haklısınız hapsirigi tutamadım elimde değildi rabbim in takdiri .. Ya sadece korktum inanın

Kesinlikle katılıyorum. Doktorum bana aynı şekilde söyledi korkma dedi bebeğin çok korunaklı Bi yerde kolay kolay etkilenmez herşey den darbe olmadıkça dedi bana. Gerçekten haklıda

Ay kizlar ani hareket olabilir onu biliyorum ama öyle bi hapsirdim ki karsiki dağlar yıkıldı misali bi de tam sırt üstü ayaklar uzanmisti ya kasigim öyle acıdı ki kıvrandim bi sure anlatamam ondan ödüm kötü kalbi durmuş mudur bu şiddetli ağrı ve kasılma kaynaklı diye evet tedirginim inanin elimde değil hep dua ediyorum aslında ama ne bileyim öyle şiddetli bi kasılma ve Ağrı kalbi durdurur mu diye düşündüm bi an çünkü 10. Hafta öncesi aminosentez sıvısı yok kese içinde koruyucu.. haklısınız hapsirigi tutamadım elimde değildi rabbim in takdiri .. Ya sadece korktum inanın
Annelik içgüdüsü seni çok iyi anlıyorum canım. Ben senin gibiydim ağlıyordum ilk zamanlar herşeye olmucak buda düşecek vs. Doktorum bana dediki rahme tutunmuş sağlıklı bir bebek kolay kolay düşmez dedi. Düşen bebek sağlıklı değildir. Sakınan göze çöp batar vücudunu kasma rahat ol diye motive etti gerçekten de şu an daha iyi hissediyorum psikolojik olarak kendimi

Kizlar ben transferden bir gun once asiri hasta olmustum grip oksuruk hapsuruk ne ararsaniz vardi daha once olumsuz transferler ysadigim icin bu kadar seye asla tutmaz diye dusundum transfer sonrasida surekli hapsuruk oksuruk devam etti beni gorenler bile kesin tutmamistir diyodu ama tutttu ilac flnda kullanamadigim icin oksurugum halada devam ediyor demekki tutacagi varsa tutuyor yada olacagi varsa oluyor icinizi ferah tutun

Annelik içgüdüsü seni çok iyi anlıyorum canım. Ben senin gibiydim ağlıyordum ilk zamanlar herşeye olmucak buda düşecek vs. Doktorum bana dediki rahme tutunmuş sağlıklı bir bebek kolay kolay düşmez dedi. Düşen bebek sağlıklı değildir. Sakınan göze çöp batar vücudunu kasma rahat ol diye motive etti gerçekten de şu an daha iyi hissediyorum psikolojik olarak kendimi
Aslında benim olayım düşme değil de daha çok kasılma ve benzeri durumlarda kalp durması olur mu.. Aslında bebeğin kolay kolay düşmeyeceğini biliyorum ben sanirim bilinçaltında en çok kalp durmasindan korkuyorum şiddetli hapşırık sonrası gibi 🤷🏻‍♀️ ankara ya dönünce terapiye başlamayı düşünüyorum Aslında ama bakalım korkularım var çok fazla ve farkındayım mesela çoğu kişi hapşırık sonrası kasigi ağrıdı diue bebeğin kalbi durmuş mudur diye düşünmez bence

X