2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kola bende de mide bulantısına iyi geliyor şahsen ve çok çok severim kahvaltıda bile içerdim önceden 🤦‍♀️😃
Siz yine doktorunuza sorup öyle için bence 🤣
Allah allah bende hamileyken kola içmek zararlı diye biliyorım, gerçi benim asitli içiceklerle aram yok ama siz yinede dikkat edin😀

Evet dis gebelikte artista olabiliyor biyerden sonra beta seviyesi gun asiri ayni degerlerdede seyredebiliyor burda onemli olan 1500-2000 beta hcg seviyesi de kesenin ultrasonda gorulmesi gerekmekte doktorunda bunu kontrol edecektir kanama risk faktoru demek yqnlis olur kimisinde kanama olmadan kayip olabiliyor cok kanamasi olup gayet saglikli devam eden gebelikte var

bugün doktor şunu söyledi değerim 1500 civarı olması gerekirken 1060 çıkmış hesabına göre. bu durumda sende gebelik yoktur artık gibi konuştu. Bugün gittiğim ikinci doktor da rahim duvarının kalınlaştığını, myomlar da olduğundan belki göremiyoruzdur dedi keseyi, belki de erkendir dedi. bekleyip göreceğiz.
myomlar engel midir görünmesine ya da zararları ne olabilir ? 🙄🙁

İyi geceler hanımlar
Ben iki Çoçuk annesiyim kızım 5 e girecek oğlum 1 yaşında ellerinizden öper😀🧿
Hem kızım hem oğlunda hangi aylida doğma ihtimali varsa o sayfaları takip ettim ve çok faydalandım bazen bilgi verdim bazen birseyler öğrendim bazen dertleştim
Şimdi bunları niye yazıyorsun diyenlere asıl smacını söyleyeyim
Eğer grubunuzda yazdığı mesajlarda gariplik kırıcı söz bu şimdi bunu niye dedi dediğini birileri var sa o kişinin eski mesajlarına bir bakın derim
Anlayan anladı Aralık 2020 annelerinden selamlar
😀
Ortalık zaten karışık boşver 😂😂😂 2020 aralık annelerine bakıcam merak ettim 😀😀 amadediğin kişileri anladım💪🏻😀

Allah allah bende hamileyken kola içmek zararlı diye biliyorım, gerçi benim asitli içiceklerle aram yok ama siz yinede dikkat edin😀
Ben içmeyi kestim ama o arkadaşıma doktoru söylemişti iç rahatlatsın mideni diye. 9ayın bir günü acilde bir günü evde geçiyordu o kadar kötüydü yani ama kola iyi gelmişti 🤷‍♀️
Yinede kimse doktoruna danışmadan içmesin 😃

bugün doktor şunu söyledi değerim 1500 civarı olması gerekirken 1060 çıkmış hesabına göre. bu durumda sende gebelik yoktur artık gibi konuştu. Bugün gittiğim ikinci doktor da rahim duvarının kalınlaştığını, myomlar da olduğundan belki göremiyoruzdur dedi keseyi, belki de erkendir dedi. bekleyip göreceğiz.
Takip edilmeleri gerekir. 340 olan deger iki katı artsa 2 günde 680 olur sonrada 1360 en yüksek. %60 dersek en az 2 günlük artış için 924.4 çıkar. Yani sınırda artmis.bence sen iki gün sorna kan ver ve doktora git zaten beklemek Tek çare.

Ben içmeyi kestim ama o arkadaşıma doktoru söylemişti iç rahatlatsın mideni diye. 9ayın bir günü acilde bir günü evde geçiyordu o kadar kötüydü yani ama kola iyi gelmişti 🤷‍♀️
Yinede kimse doktoruna danışmadan içmesin 😃
Vay okadar iyü geliyor heee olsun yinede aklımızda dursun ne olur ne olmaz😀😀

serumdan önce kasık ağrısıyla gittiğim için kanamam da yoktu. hamilelere verilen serum verildi. Onu nasıl içme dedi ben de anlamadım ilk ve son görüşüm olacak çok olumsuz ve açıklayıcı olmadan konuştu benimle 😪
Bence yarın hemen araştırarak başka bir doktora görün imkanın varsa. Cuma günü ben de çok kötüydüm ama ertesi gün bulup gittiğim doktorum beni çok rahatlattı. Cidden sana nasıl progestan vermedi ben bile şaşırdım açıkçası. Doktor çok önemli

Folık asit bitince kullanmayacağım 2.kutuyu
Gerçi doktor bu konuda daha bisi demedi ama.

Acayip kabızım

Ama keçi b*ku gıbısnden :KK8:
( netten baktim keçi b*ku şeklindeki kaka yapmaya. Stresten diyor ) doğrudur
Çünkü hayat durdu benim için

Son düzenleme:
Kızlar yüzüm sivilce doldu benim kesin benim cünyır kız olcak😊
Benim de öyle oldu ve kızdı 🤭😂

İyi akşamlar hayırlı olsun öncelikle sağlıkla gelsinler inş tüm minikler 🙏🙏 forumu okurken sizin yazınıza denk geldim. Bugün çok zor bir gün geçirdim. Yerleşme kanaması nasıldır normal olan.? ben bugün öğlenden beri hafif gelen bir kanama yaşıyorum dr iki gün sonra değerime bakacak, korkuttular beni açıkçası, tam da aydınlatmadılar, şaşırmış durumda beklemedeyim.

çok teşekkür ediyorum cevabınız için, acile sabah ağrıdan gittim, serum verildi sonrasında kanama oldu öğlen o saatten beridir kan testi iki kez yapıldı farklı laboratuvarlarda, 1060 civarlarında bu yüzden de dış gebelik de olabilir, kimyasal da olabilir, hiç sorun olmayabilir de dediler. kanama için de tamam olduysa bitmiştir gibi konuşma yaptı ilk gittiğim dr, bu nedenle moralim bozuldu, herkes farklı bir şey söylüyor. Bu arada doktorum progestan hap vermişti onu bile içme dedi bu mecbur gittiğim dr. ☹️ herkes farklı bir şey söylüyor moralim alt üst oldu. bunları yaşayanlar olduysa tecrübelerini okumak isterim..

Çok uzun oldu ama okuyanlara teşekkür ederim🙏
Değerin normal artmış görünüyor bence kimyasal olamaz. Dış gebelik işinde bir artış bir azalış olması gerek. Bence korkmak için hemüz erken ama doktor saçmalamış direkt olumsuzu düşünmüş. Şöylemi doktorum bana duphaston yazmıştı leke yaşadığım için ve beta takibi istedi. Eğer betan düşerse kes ilacı dedi. Ordaki mantık da şu eğer düşme olursa değerde bebekle ilgili bir sıkıntı vardır ve hap orda tutmaya çalışır. Ama öyle bi durumda hemen düşsün isterler bebeği. Ama sen de değerde düşme yok. Değerin güzel. Alttan bakmadıysa ki baksa bile şu an çok sınırda kese görünmeyebilir erken konuşmuş. İçini ferah tut🙏🏼

Karnıma kötü kötü ağrı giriyo karnım şiş gaz sancısı galiba aksam kuru fasulye yedim ondanmidir bilemem ama elimde degilki korkmamak travma yaşadım nerdeyse oncekilerde 😔 tam bu iki hafta içerisinde olmuştu olan
Gaz yapacak besinleri fazla tüketme canım.Sonra çok fena sancı yapıyor.Allah’ın izniyle bir şey olmaz.Doktorşarda söylüyor sağlık lı bir bebekse ne yaparsan yap bir şey olmaz diyor.İnşallah bebeğim sana sıkı sıkı tutunur ve bırakmaz annesini 🙏🙏🙏

serumdan önce kasık ağrısıyla gittiğim için kanamam da yoktu. hamilelere verilen serum verildi. Onu nasıl içme dedi ben de anlamadım ilk ve son görüşüm olacak çok olumsuz ve açıklayıcı olmadan konuştu benimle 😪
Canım bende ilk doktorun Progestan verdiyse devam et. Değerinde güzel Allah'a şükür. Ben fitil olarak kullanıyorum günde 3 defa. Progestan i veren doktora git cnm bence

Evet bugün aslında başka bir ağrı için gittiğimde serumdan sonra başladı ve kesildi.
Ama dış gebelik ihtimalini neden düşündü anlamadım sadece kan gelmesi mi başka belirtiler de gerekmez mi ?
Bebek yerleşme kanaması olabilir.
Devir daim kanaması olabilir.
İçerde kalmış eski kanama bebek ve kese büyüyünce kendini atmış olabilir.
5. Haftada bende panik oldum.
Ama manyak şekilde araştırdım.
Ve Allah'a şükür bunlarla atlatacağız inşallah 🧿

50 kilo ile hamile kaldım 80 kilo olDum.
53 e kadar düşmüştüm sonra 56 da kaldım.
Şuan 56 kıloyum.

Benim sorunum mide bulantısını bastırmak için sürekli bişiler yemekti

Umarım bunda olmaz 😀
Ya aslında bulantım yok diyorum hep ama migdem açlıktan bulanıyor. Yemek yiyince geçiyor.🙈 30 kilo alırsam mahvolurum. Sanırım midem bulansa da yememeliyim. İlk hamileliğimde ağlaya ağlaya diyet yapmıştım. Şeker yüzünden. 9 kg aldım. Hatta ilk 3 ay 3-4 kg vermiştim. Ama şimdi 2 kg almışım. Sonum iyi görünmüyor sanırım.🙈 80 kg yım Çünkü.

Biri bomba attı yine :deli:
Temmuz 2022 anneleri bellidir artık sanırım.
Ne zamandan sonra Ağustos a geçiyor bilmiyorum ama. Suanki bilgi alışverişimiz çok güzel. Birbirimize yardımcı oluyoruz dertlesiyoruz. Artık olumsuz birşey görürsek görmezden geliriz sessiz sakin kalınırsa kapanır gider .

Bende 2 tane miyom var ilk gittiğimde 1040 çıktı. Keseyi göremedi doktor. Miyom mu engelliyor görmemi acaba dedi. Sonra alttan baktı ve çok minik bir kese görmeyi başardı. Bir sonra gittiğimde karından da gördü. Ama benim doktor da ilk başta di gebelik mi düşük mü yapiyorsun diye korktu. Sonra Pregesteron verdi. O sebeple hem panik olma bence. Bir aksilik yoksa kendini gereksiz yere ssyrese sokma.

Ya kızlar benim saçım ve cildim aşırı yağlanıyor. Kendimi bildim bileli kuruluktan muzdaribim. Nemlendiriciler falan filanlar. Şimdi 2 gün yıkanmasam saçlarım yağ içinde, yüzüm desen yağdan parlıyor. Yağlı cilt hayal kurduğum gibi bişey değilmiş🥴
Hamilelikte yağlanma oluyor.Sizdede büyük ihtimalle öyle oldu.

X