2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar günaydın ☀️ Dün keseyi gördük 🥲 Yalnız ben heyecandan doktora haftası benim telefon uygulamasıyla uyumlu mu diye sormayı unuttum, o da söylemedi.
Dün 5+2 idi benim telefona göre, ölçüsü de 4.94 mm çıktı, çok minik 🥲
5+2 civarı giden arkadaşların kese ölçüsü neydi acaba?
Benim dün 5+3 te 12 mm ölçüldü. Uyumlu olup olmadığını siz de anlayabilirsiniz aslında uygulamada hangi haftada görünüyor

Kızlar günaydın ☀️ Dün keseyi gördük 🥲 Yalnız ben heyecandan doktora haftası benim telefon uygulamasıyla uyumlu mu diye sormayı unuttum, o da söylemedi.
Normal canım çoğununkini hatırlıyorum öyleydi 5+0 benim 11mm çıkmıştı neden bilmiyom ama normal merak etme😍😍

5+3 te kalp atışı duyulmaz canım çok küçük. Benim bebeğimin 6+5 te renkli ultrason ile zor görüldü. Acele etme bekle inşallah duyarsın kalp atışını
Amin amin inşallah arkadaşım🤲🏻 3. Gebeliğim 2 gebeliğim olumsuz sonuçlandı endişeleniyorum ister istemez. İnşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız

Aslında benim olayım düşme değil de daha çok kasılma ve benzeri durumlarda kalp durması olur mu.. Aslında bebeğin kolay kolay düşmeyeceğini biliyorum ben sanirim bilinçaltında en çok kalp durmasindan korkuyorum şiddetli hapşırık sonrası gibi 🤷🏻‍♀️ ankara ya dönünce terapiye başlamayı düşünüyorum Aslında ama bakalım korkularım var çok fazla ve farkındayım mesela çoğu kişi hapşırık sonrası kasigi ağrıdı diue bebeğin kalbi durmuş mudur diye düşünmez bence
Seni çok iyi anlıyorum

Ne tatlı dillisin sagol canimmmm bi hissetsem zaten hareketini bu kadar korkmam sanırım sonuçta yaşıyor bilirim 🥰
3. Ayı doldurunca sıkıntı kalmayacak inşallah bende bekliyorum benimde 6. Haftadan sonra leke başlamıştı oncekilerde şimdi ne doktora gidiyorum ne iğne kullanıyorum Allah'a teslim oldum 11. Haftada gidicem inşallah doktora 😂

İyi akşamlar kızlar ben bişey sorucam ben hiç bir şey yiyemiyorum herşeyden tiksiniyorum yesemde kusuyorum bebeğim beslenemezse diye çok korkuyorum benim gibi olan var mı
Bebek ilk 3 ay yediklerimizden beslenmiyor, moralini bozma. Ben de yiyemedim su bile içemedim diğer gebeliklerimde ilk 3 ay. Bir sıkıntı olmadı çok şükür

kızlar kafama bir şey takıldı. 2 hafta önce çok kötü bir boğaz enfeksiyonu geçirdim. Ateş, sıtma vs. Herşey vardı. İdrar testinde çift çizgi gördüğüm gece oldu. 5. Haftadaydım. Doktor mecbur antibiyotik kullanacaksın dedi. Amoklavin kullandım bir kutu. Etkiler mi sizce bebeği?

Bazı antibiyotikler en az zararlı sınıfa girdiği için yazıyorlar. Benim ilk gebeliğimde idrar yolu enfeksiyonu için vermişti. Enfeksiyon bebeğe daha çok zarar veriyor çünkü. Kâr zarar dengesine bakmak gerek..

Şansıma tüküreyim. Sabah sağlık ocağına tahliller için kan vermeye gittim. Fırtına yüzünden kurye gelmeyecekmiş. Yarın sabah gel dedi doktor. Girişi yaptı sadece.

Dört tane test var tabi yapmadıkları. Toxoplasma, kızamıkçık, cmv falan. Özelde kaça patlar acaba?
Devlet hastanesinde de randevu bulunmaz. 😒

Arkadaşlar sırt üstü ayaklarımı da uzatmış yatarken aniden hapşırdim resmen kivrandiran şekilde kasigimda 5 sn falan süren bi batma acı oldu ama çok şiddetli.. bebeğin kalbi durmasına sebep olur mu bu anı hapşırık ve kasık acısı??? Çok korktum
Korkma canım benim asla bişrey olmaz. İlk zamanlar ani hareketlerde çok fazla kasılma olabiliyor. Büyüdükçe geçiyor. Bebek sağlıklıysa dışarıdan hiç bir müdahale düşüremez kolay kolay. İlk gebeliğimde ağır birşey kaldırmazken bunda çocuğum olduğu için onu kaldırıp indiriyorum. Yattığe yerden alıyorum. Yani olsa her türlü olur. Allah korusun evham yapma o yüzden gerçekten 9 ay çok uzun bir süre ve ilk zamanlr geçince evhamda bitmiyor maalesef ☺️
Benim doktorum ölçmedi bile bak kese bebek burda hadi üç hafta sonra gel bir daha diyip yolladı. Kafa karşıtırmayı sevmiyor, sizse takılmayın ☺️
Şansıma tüküreyim. Sabah sağlık ocağına tahliller için kan vermeye gittim. Fırtına yüzünden kurye gelmeyecekmiş. Yarın sabah gel dedi doktor. Girişi yaptı sadece.

Dört tane test var tabi yapmadıkları. Toxoplasma, kızamıkçık, cmv falan. Özelde kaça patlar acaba?
Baya pahalı tahliller onlar canım. Benim doktorum ilkinde söylenedi ben bi yerden duyup yaptırayım mı dediğimfd hayır gerrk yok toxoplazma varsa bile müdahale edemiyoruz yani tedavisi yok boşuna yaptırma bebek de bir durum söz konusu olunca istiyoruz artık dedi. Ama bazı doktorlarda istiyor bu testi. Bilemedim

Valla ben 1 hafta sonraya bugune aldım anca bugun yaptırdım hastanede kan tahlilini belki haftaya fln vardır randevu polikiliniklerde canım

Baya pahalı tahliller onlar canım. Benim doktorum ilkinde söylenedi ben bi yerden duyup yaptırayım mı dediğimfd hayır gerrk yok toxoplazma varsa bile müdahale edemiyoruz yani tedavisi yok boşuna yaptırma bebek de bir durum söz konusu olunca istiyoruz artık dedi. Ama bazı doktorlarda istiyor bu testi. Bilemedim

Eminim pahalıdır zaten.
5 yıl önce yaptırmıştım ilk gebeliğimde toxoplasma. Negatifti. Kızamıkçığı hatırlamıyorum. Sistemde görünür mutlaka.
Doktorlar zaten prosedür olarak işaretleyip veriyor. Bunları yaptırmadım desem sorun etmez herhalde..

Valla ben 1 hafta sonraya bugune aldım anca bugun yaptırdım hastanede kan tahlilini belki haftaya fln vardır randevu polikiliniklerde canım

Mecbur bir şansımı deneyeceğim randevu için. Ama işyerinden sürekli de izin istenmiyor ki..
Daha bunun kontrolü var tarama testleri var.. 😒

Günaydın kızlarrrrrrrr ben dayanamdım tabi bugun yine hastaneye gittim ve yine ultrason fotoğrafını vermediler istedim çıkmıyo dediler ama bebiş 11mm di 12mm olmuş bi haftada büyüyo, etrafındada herhangi bi kanama yok bebek iyi dedi, kan testi ve idrar testi verdim, bide tok karnına kan vermem lazım mış 1 saat bekleyip yine gidicem doktora, ama rahatladım yani 1 hafta sonra yine gördüm😀😀

Ama şöyle diyim ben kalp atışını görmeye geldim dedim çaktırmadım😀 anladı sistemden görüyo tabi onu unuttum😂😂 neyse artık allahdan kan tahlili istedi
Doktora gittin mi ultrasonla baktılar mı canım merak ettim :KK200:
Evet canım yazmıştım sabah hallettimde yine ultrason fotosunu vermediler , onların elindeki cihaz vermiyomuş 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Alalhdan bebiş iyi , testleride yaptım çok şükür😀

Arkadaşlar sırt üstü ayaklarımı da uzatmış yatarken aniden hapşırdim resmen kivrandiran şekilde kasigimda 5 sn falan süren bi batma acı oldu ama çok şiddetli.. bebeğin kalbi durmasına sebep olur mu bu anı hapşırık ve kasık acısı??? Çok korktum
Bende yaşıyorum canım. Ard Arda ve yoğun olursa doktor haber ver demişti

Evet canım yazmıştım sabah hallettimde yine ultrason fotosunu vermediler , onların elindeki cihaz vermiyomuş 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Alalhdan bebiş iyi , testleride yaptım çok şükür😀
Ayyy maşallah çok sevindim canım ben bazı mesajlara yetişemiyorum da kusuruma bakma :KK70: Bende en son 6+4 te görmüştüm ultrasonda doktor 10. haftada cağırdı sabırsızlıkla bekliyorum 8+1 deyim şuan zaman geçmiyoo bizim aramızda 1 gün var ya sana sorayım dedim :KK51::KK51:

X