2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Tabi tabi elimden geldiğince. 😅 bide bulantin olmusmuydu diğerlerinde? Benim onlarda yok bunda az var buda heyecan veriyor
Büyüğünde olmuştu küçüğünde olmadı. Bu tez çürüdü bende. Bunda da var ama ilki kadar değil. Benim annem çok kusarmış. Bence anneden geçiyor bu. Ama sonuç olarak bence senin kızın olacak😍💃

Evet canım, geçen cuma aksamı sinirimi bozan doktordan sonra ctesi sabah soluğu başka bir doktorda aldım. Çok memnunum çok tatlı bir kadın. İçimi çok rahatlattı , her şeyi detayıyla anlattı. Bugün de vajinal baktı bebek ctesiden ber büyümüş dedi :) bir sorun yokmuş. Kanama alanı da yok. Ben vajinal olduğu için kalp atışı sordum çok minik gördü o bana da gösterdi ama ben tam anlayamadım tabi, haftaya sesli duyarız nasipse.
Gozunaydin doktor bulmak çok guzel önemli olan atışın olması duyulmasada benimde zar zor duydu kalp atisini😁 ama güzel dedi. Ne zaman çağırdı tekrar?

İyi akşamlar kızlar ben bişey sorucam ben hiç bir şey yiyemiyorum herşeyden tiksiniyorum yesemde kusuyorum bebeğim beslenemezse diye çok korkuyorum benim gibi olan var mı
Bebek her durumda beslenir ama seni halsiz bırakır diyor doktorum benim. Zaten şuan plesanta bile tam oluşmadı yolun cooook başı daha çok vakit olacak merak etme. Kilo alımı beslenmede 3 4 aydan sonrasi önemli aslında.

İlk söylemek istediğim kimyasal riski düşük. Çünkü 1060 baya yüksek. Kese vajinal belki görülebilir bakti mi? Progestan dusukte engel olan bir hormonu destekliyor belki buna karşılık söylemiştir ama ben risk almaz içerdim açıkçası. Kaçıncı hafta şuan tam? Vajinal kese bakti mi?
değerimi düşük görünce kendi doktorum olmayan doktor yani, progestan sakın içme değerin normal artmamış dedi. keseyi henüz görmedik çok erken öğrendim belki 3 belki 4 dü şu an 5 e girmem lazım.

İyi akşamlar kızlar ben bişey sorucam ben hiç bir şey yiyemiyorum herşeyden tiksiniyorum yesemde kusuyorum bebeğim beslenemezse diye çok korkuyorum benim gibi olan var mı
Benim arkadaşım 9 ay boyunca hiç bir şey yiyemedi. Hatta doktoru kola önerdi ona midesini rahatlatsın diye, o kadar kusuyordu yani. Ama çok şükür bebeği topaç gibi ve çok sağlıklı doğdu ☺️

Kızlar bişi sorucam kanama olmadığı sürece sorun yok diyebiliriz degilmi düşen üç geneligimde kanama olmuştu da
İlkinde bes aylıkken kalbi durmuş bir hafta olmuş ama 1 damla kan gelmedi , benle aynı zamanlarda hamile bir arkadaşım da zırt birt kanamasi olurdu acile gider igne olurdu o doğurdu bu işler kanama falan bakmıyor bence tamamen nasip canım

Progestan düşük önleyici ama 🤔🤔🤔
Onu nasıl içme der ?
Kendi doktorunuza ulaşabiliyorsaniz sorun .
Bana kimse serum filan vermedi . Direk düşük önleyici iğne yapıldı. Serumdan önce muayne yapıldı mı?
serumdan önce kasık ağrısıyla gittiğim için kanamam da yoktu. hamilelere verilen serum verildi. Onu nasıl içme dedi ben de anlamadım ilk ve son görüşüm olacak çok olumsuz ve açıklayıcı olmadan konuştu benimle 😪

değerimi düşük görünce kendi doktorum olmayan doktor yani, progestan sakın içme değerin normal artmamış dedi. keseyi henüz görmedik çok erken öğrendim belki 3 belki 4 dü şu an 5 e girmem lazım.
Kimyasal olsaydı bu kadar artmazdi kanama başlardı zaten. Dis gebelik ihtimali için içme dedi muhtemelen vücut atsın ve büyümesin diye. Ama zaten 2 gün sonra bu degerle vajinal kese görülmeli. Kanaman var miydi o kısmı kaçırmışım.

Benim arkadaşım 9 ay boyunca hiç bir şey yiyemedi. Hatta doktoru kola önerdi ona midesini rahatlatsın diye, o kadar kusuyordu yani. Ama çok şükür bebeği topaç gibi ve çok sağlıklı doğdu ☺️
Çok teşekkür ederim inşallah benimde sağlıkla ilerler işte çok halsizliğim oluyor en kısa zamanda geçsin diye dua ediyorum 🥺

X