2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Tabi ki önce sağlıklı olması ama benim gönlümde hep bir erkek çocuk hayali var .. ancak kız olursa da esimin istediği olur.. haydi hayırlısı sağlıkla kucağımıza alalım da inşallah
Maşallah bugünkü aksililten yazamadim ama okudum gozunaydin duymuşsun kalp atışını.🥰 gönlünde ki olur umarım.

Canim benim tüp bebek olduğu için transferden itibaren kullaniorum
Peki doğuma kadar kullanıcak mısın
Bana sadece oksapar 04 luk verdi coraspirin lekelenme yapar gerek yok dedi 🤷🏻‍♀️ her dr un farklı bir görüşü var malum
Banada aynı 4000lik verdi sanırım sağlık ocapında yazdırabilirmişim doğuma kadar iğne kullanıcam coraspinde 34.haftaya kadar 🙄

Banada aynı 4000lik verdi sanırım sağlık ocapında yazdırabilirmişim doğuma kadar iğne kullanıcam coraspinde 34.haftaya kadar 🙄
Muhtemelen kullancam canım daha birakmak için zaman vermedi sağlık ocağında yazio ama on günlük ama eğer kadın dogumcudan rapor alırsan ki böle yap 7 kutu aliomussun ben vakit bulamadım on günde bir gidiorum canım

Zeynep iyi düşün iyi olsun :KK43: üzüldüm böyle deyince Hersey sen ve bebeğin için güzel gider inşallah 🙏
Karnıma kötü kötü ağrı giriyo karnım şiş gaz sancısı galiba aksam kuru fasulye yedim ondanmidir bilemem ama elimde degilki korkmamak travma yaşadım nerdeyse oncekilerde 😔 tam bu iki hafta içerisinde olmuştu olan

İyi akşamlar hayırlı olsun öncelikle sağlıkla gelsinler inş tüm minikler 🙏🙏 forumu okurken sizin yazınıza denk geldim. Bugün çok zor bir gün geçirdim. Yerleşme kanaması nasıldır normal olan.? ben bugün öğlenden beri hafif gelen bir kanama yaşıyorum dr iki gün sonra değerime bakacak, korkuttular beni açıkçası, tam da aydınlatmadılar, şaşırmış durumda beklemedeyim.
Benim de 5. Haftaya biraz fazla kanamam olmuştu. Hemen acile gittim. Proluton iğne verdi 2 günde bir. İlk kanama ise acile gidin iğne yaparlar. Kadın doğum acilden hemen alır. Belki keseyi görür. Benim 5. Haftada kese görüldü. Ama size iğneyi verecek. Varsa Progestan Dex iğne ve progesteron fitili kullanın ve WC dışında yatın diyecek. Ama eğer imkanınız varsa acile gidin. Kimseyi dinlemeyin çünkü ilk 3 ayımız risk.
İnşallah sağlıkli güzel haberler verirsiniz bize

Merhaba kızlar benim bugün transferin 12. Günü dün kanda 845 ile hamile olduğumu öğrendim çok heyecanlıyım doktor 10 gün sonra çağırdı sanırım kese ve kalp için merak ettiğim ilk keseyi kaçıncı haftanızda gördünüz ve ilk kalp atışını kaçıncı haftada duydunuz?
Masallah degeriniz cok iyi sagliklq gelsin benimde tup bebek 5+2 de keseyi gorduk 6+4 tede kalp atisini darisi basiniza olsun

Merhaba kızlar benim bugün transferin 12. Günü dün kanda 845 ile hamile olduğumu öğrendim çok heyecanlıyım doktor 10 gün sonra çağırdı sanırım kese ve kalp için merak ettiğim ilk keseyi kaçıncı haftanızda gördünüz ve ilk kalp atışını kaçıncı haftada duydunuz?
5+0 da kese gözüküyor canım 7+0 dan sonrada net şekilde kalp atışını duyabiliyorsun geç döllenme fln olmassa olursa belki daha geçde duyabilirsin. hayırlı olsun bu arada😍😍

Hayırlı olsun canım 5+2 de kese 6+0 kalp ama değişe bilio her hamile likte bebeğe de bağlı 🥰🥰

Karnıma kötü kötü ağrı giriyo karnım şiş gaz sancısı galiba aksam kuru fasulye yedim ondanmidir bilemem ama elimde degilki korkmamak travma yaşadım nerdeyse oncekilerde 😔 tam bu iki hafta içerisinde olmuştu olan
Canım ya ve şişlik bende yaşıyorum. Biraz yürüyünce rahatlıyorum. Yemeklere kimyon koymayı unutuyorum bazen mafediyo beni. Sol kaşığa sancı giriyo ona da normal dedi dr

Masallah degeriniz cok iyi sagliklq gelsin benimde tup bebek 5+2 de keseyi gorduk 6+4 tede kalp atisini darisi basiniza olsun
5+0 da kese gözüküyor canım 7+0 dan sonrada net şekilde kalp atışını duyabiliyorsun geç döllenme fln olmassa olursa belki daha geçde duyabilirsin. hayırlı olsun bu arada😍😍

Hayırlı olsun canım 5+2 de kese 6+0 kalp ama değişe bilio her hamile likte bebeğe de bağlı 🥰🥰
Hepinize çok teşekkür ederim. Yani eğer son adet tarihine göre hesaplanıyorsa şuan 4+5 yetim doktor beni 6+0 da çağırdı tam inşllah sağlıklıdır sağlıkla kucağıma alırım ilk gebeliğim olacak Allah nasip ederse ☺️☺️

Bende kullaniyorum sgk anlasmali ozel bi tip merkezinde kadin dogumcudan rapor cikardim suanda gunu doldukca katki payi odemeden aliyorum eczaneden oncesinde bende asm de yaziriyordum surekli git gel orda bekle kalabalikta vs rahatsiz olunca boyle yaptim

Benim de 5. Haftaya biraz fazla kanamam olmuştu. Hemen acile gittim. Proluton iğne verdi 2 günde bir. İlk kanama ise acile gidin iğne yaparlar. Kadın doğum acilden hemen alır. Belki keseyi görür. Benim 5. Haftada kese görüldü. Ama size iğneyi verecek. Varsa Progestan Dex iğne ve progesteron fitili kullanın ve WC dışında yatın diyecek. Ama eğer imkanınız varsa acile gidin. Kimseyi dinlemeyin çünkü ilk 3 ayımız risk.
İnşallah sağlıkli güzel haberler verirsiniz bize
çok teşekkür ediyorum cevabınız için, acile sabah ağrıdan gittim, serum verildi sonrasında kanama oldu öğlen o saatten beridir kan testi iki kez yapıldı farklı laboratuvarlarda, 1060 civarlarında bu yüzden de dış gebelik de olabilir, kimyasal da olabilir, hiç sorun olmayabilir de dediler. kanama için de tamam olduysa bitmiştir gibi konuşma yaptı ilk gittiğim dr, bu nedenle moralim bozuldu, herkes farklı bir şey söylüyor. Bu arada doktorum progestan hap vermişti onu bile içme dedi bu mecbur gittiğim dr. ☹️ herkes farklı bir şey söylüyor moralim alt üst oldu. bunları yaşayanlar olduysa tecrübelerini okumak isterim..

Çok uzun oldu ama okuyanlara teşekkür ederim🙏

Ben sordum ama kesinlikle coraspirin kullanma dedi ben de tamam dedim dr a güvenmek istiyorum ama yakında dr u degistirecegim esim gelince yani o zaman yeni dr a sorarım coraspirin i tekrar . 4000 lik ile 04 luk aynı zaten dimi canim yanlış bilmiyorsam. Dr bana rapor verdi bir yıllık eczaneden 1 aylik alıyorum 3 kutu şeklinde her bir kutuda 10 adet var

Muhtemelen kullancam canım daha birakmak için zaman vermedi sağlık ocağında yazio ama on günlük ama eğer kadın dogumcudan rapor alırsan ki böle yap 7 kutu aliomussun ben vakit bulamadım on günde bir gidiorum canım

Bende kullaniyorum sgk anlasmali ozel bi tip merkezinde kadin dogumcudan rapor cikardim suanda gunu doldukca katki payi odemeden aliyorum eczaneden oncesinde bende asm de yaziriyordum surekli git gel orda bekle kalabalikta vs rahatsiz olunca boyle yaptim

Ben sordum ama kesinlikle coraspirin kullanma dedi ben de tamam dedim dr a güvenmek istiyorum ama yakında dr u degistirecegim esim gelince yani o zaman yeni dr a sorarım coraspirin i tekrar . 4000 lik ile 04 luk aynı zaten dimi canim yanlış bilmiyorsam. Dr bana rapor verdi bir yıllık eczaneden 1 aylik alıyorum 3 kutu şeklinde her bir kutuda 10 adet var
Bende yarın bi aile hekimine yazdırayım sonrada rapor olayına bakarım çok canımı sıkıyo iğne kullanma düşüncesi ama buna da şükür

X