2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben sordum ama kesinlikle coraspirin kullanma dedi ben de tamam dedim dr a güvenmek istiyorum ama yakında dr u degistirecegim esim gelince yani o zaman yeni dr a sorarım coraspirin i tekrar . 4000 lik ile 04 luk aynı zaten dimi canim yanlış bilmiyorsam. Dr bana rapor verdi bir yıllık eczaneden 1 aylik alıyorum 3 kutu şeklinde her bir kutuda 10 adet var
Evet aynı iki doz da

Ve kan değerleri iki günde bir, hep iki kat artışla mı gitmek zorunda sağlıklı gebelik için, biraz sapma olabiliyor mu değerlerde ? ve keseyi kaçıncı haftalarda görüyoruz en geç? 🥺😔🙄

Ve kan değerleri iki günde bir, hep iki kat artışla mı gitmek zorunda sağlıklı gebelik için, biraz sapma olabiliyor mu değerlerde ? ve keseyi kaçıncı haftalarda görüyoruz en geç? 🥺😔🙄
Aslında ortalama böyle. Yani 200 diyelim sonra 370 çıksa da düzenli kabul ediliyor. 5+2 de gördüm ben keseyi genelde bu civarda gördük.

İyi akşamlar hayırlı olsun öncelikle sağlıkla gelsinler inş tüm minikler 🙏🙏 forumu okurken sizin yazınıza denk geldim. Bugün çok zor bir gün geçirdim. Yerleşme kanaması nasıldır normal olan.? ben bugün öğlenden beri hafif gelen bir kanama yaşıyorum dr iki gün sonra değerime bakacak, korkuttular beni açıkçası, tam da aydınlatmadılar, şaşırmış durumda beklemedeyim.
Ben de bugun direkt kırmızı kanamayla doktora gittim, bir sorunum yok. Bence doktor görmeli, ama her türlü olabiliyor ben de en başından beri her renk oldu kanama

Ya kızlar benim saçım ve cildim aşırı yağlanıyor. Kendimi bildim bileli kuruluktan muzdaribim. Nemlendiriciler falan filanlar. Şimdi 2 gün yıkanmasam saçlarım yağ içinde, yüzüm desen yağdan parlıyor. Yağlı cilt hayal kurduğum gibi bişey değilmiş🥴

çok teşekkür ediyorum cevabınız için, acile sabah ağrıdan gittim, serum verildi sonrasında kanama oldu öğlen o saatten beridir kan testi iki kez yapıldı farklı laboratuvarlarda, 1060 civarlarında bu yüzden de dış gebelik de olabilir, kimyasal da olabilir, hiç sorun olmayabilir de dediler. kanama için de tamam olduysa bitmiştir gibi konuşma yaptı ilk gittiğim dr, bu nedenle moralim bozuldu, herkes farklı bir şey söylüyor. Bu arada doktorum progestan hap vermişti onu bile içme dedi bu mecbur gittiğim dr. ☹️ herkes farklı bir şey söylüyor moralim alt üst oldu. bunları yaşayanlar olduysa tecrübelerini okumak isterim..

Çok uzun oldu ama okuyanlara teşekkür ederim🙏
Progestan düşük önleyici ama 🤔🤔🤔
Onu nasıl içme der ?
Kendi doktorunuza ulaşabiliyorsaniz sorun .
Bana kimse serum filan vermedi . Direk düşük önleyici iğne yapıldı. Serumdan önce muayne yapıldı mı?

Ya kızlar benim saçım ve cildim aşırı yağlanıyor. Kendimi bildim bileli kuruluktan muzdaribim. Nemlendiriciler falan filanlar. Şimdi 2 gün yıkanmasam saçlarım yağ içinde, yüzüm desen yağdan parlıyor. Yağlı cilt hayal kurduğum gibi bişey değilmiş🥴
Birsey diyeceğim benim 2 oğlumda böyleydi😅 güzellik parlaklık gelmisti yüzüme saçıma.

çok teşekkür ediyorum cevabınız için, acile sabah ağrıdan gittim, serum verildi sonrasında kanama oldu öğlen o saatten beridir kan testi iki kez yapıldı farklı laboratuvarlarda, 1060 civarlarında bu yüzden de dış gebelik de olabilir, kimyasal da olabilir, hiç sorun olmayabilir de dediler. kanama için de tamam olduysa bitmiştir gibi konuşma yaptı ilk gittiğim dr, bu nedenle moralim bozuldu, herkes farklı bir şey söylüyor. Bu arada doktorum progestan hap vermişti onu bile içme dedi bu mecbur gittiğim dr. ☹️ herkes farklı bir şey söylüyor moralim alt üst oldu. bunları yaşayanlar olduysa tecrübelerini okumak isterim..

İlk söylemek istediğim kimyasal riski düşük. Çünkü 1060 baya yüksek. Kese vajinal belki görülebilir bakti mi? Progestan dusukte engel olan bir hormonu destekliyor belki buna karşılık söylemiştir ama ben risk almaz içerdim açıkçası. Kaçıncı hafta şuan tam? Vajinal kese bakti mi?

Çok geçmiş olsun yeni gördüm çok sevindim sorun olmamasına. Bebek iyi değil mi? Yeni doktor bulabildin mi?
Evet canım, geçen cuma aksamı sinirimi bozan doktordan sonra ctesi sabah soluğu başka bir doktorda aldım. Çok memnunum çok tatlı bir kadın. İçimi çok rahatlattı , her şeyi detayıyla anlattı. Bugün de vajinal baktı bebek ctesiden ber büyümüş dedi :) bir sorun yokmuş. Kanama alanı da yok. Ben vajinal olduğu için kalp atışı sordum çok minik gördü o bana da gösterdi ama ben tam anlayamadım tabi, haftaya sesli duyarız nasipse.

Daha küçük olduğu için kese görünmez, tahmin de bulunurlar. Progestanı da çoğu dr kalp atışından sonra verir, ama kullanmakta bir sakınca yoktur bence.

X