2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Benim 3 çantam oldu 🙈 bir minik valiz pijama gecelik iç çamaşırı kendime bez. Eşime alt ust. Başka bir şey yok ama valiz küçük. Diğerine minik kahve Makinesi havlu kavit ıslak mendil taç terlik kapı süsü. 3. Şu ise küçük bebek çantası. Aslında hiç biri tam dolu değil. Ama ayrı ayrı ve düzenli olsun diye.

Ben bugün biraz tırsıp çantamı son haline getirdim, kızımdan puseti sinsice aldım minderini falan yerleştirdim, gecelikleri mi kırışmasın diye koymamıştım koydum artık. Birde minik bir kese hazırladım, yüzey dezenfektanı, ıslak mendil, maske, gibi hijyen ürünleri koydum.

Ah bide crocslarımı zor giydim.. Napıcaz biz böyle 😑😑

Arkadaşlar afedersiniz genital bölgede dış dudak var ya o etin altında aynı dış dudak şeklinde kemik var mıdır o kısımda cok şiddetli kemik ağrıdı yaşıyorum son 4 ila 5 saattir resmen kemik acıyor genital dudak bölgesinde icerde bi kemik çocuk da deli gibi hareket ediyor canım çok yanıyor anlamadım ne oluyor
İki üç gündür aynı ağrı bende de var. Özellikle bir süre oturduktan sonra kalkınca çok fena ağrıyor. Kalça ve bacağın birleştiği eklemler de keza öyle. Bu da yeni çıktı başımıza 😂 daha neler göreceğiz acaba? 🤷🏼‍♀️

O ağrıdan önce farklı bir sey hissetmiş miydin peki
Daha öncelerinde
Bu aksam bende bi tuhaflık var anlamıyorum ne olduğunu
Ya bi anda oldu sanki hiç anlamadım, tutuldum sandım önce yordum kendimi sanırım falan dedim. Ekstra hassas davranıp dikkat ettim kızımla ilgilenirken eşimin falan olmadığı zamanlarda kucaklardım mesela yapmadım öyle şeyler, ama yok geçmedi.
Paytak yürümeye başladım yaramaz kalkamaz hale geldim bugün bi anda.

Dün bu kadar kötü değildim ama ağrım başlamıştı. Sancılarım da var ya korktum Bi anda doğum başlar falan diye 2 olunca 😬

Ama henüz başlamamış görünüyor. Artınca gel dedi doktorum max 70 gördüm kağıtta.

Kızımda da süreç yavaş olmuştu ilk doğumların hızlı olma olasılığı çok düşük ama sen yine takipte ol. Ne yaşıyorsun?

Her an herşey hazır olmalıyız

İki üç gündür aynı ağrı bende de var. Özellikle bir süre oturduktan sonra kalkınca çok fena ağrıyor. Kalça ve bacağın birleştiği eklemler de keza öyle. Bu da yeni çıktı başımıza 😂 daha neler göreceğiz acaba? 🤷🏼‍♀️
İşte kızlar benim şikayetim buydu doktora gitme sebebim bu 🤭

Eğer bacağınızı kapatamıyor, uzandıysanız ve yan dönecekseniz bile atamıyorsanız pelvik kaslarınızın koptuğunu hissediyor ve korkunç bir ağrı ve sızlama oluyorsa bebek kanala girmiş hayırlı olsun demek isterim 🤩🤩

Düzeltme, benim bu ağrı hep var sizin gelip gidiyor sanırım ama benim 2 gündür geçmedi asla

Ya bi anda oldu sanki hiç anlamadım, tutuldum sandım önce yordum kendimi sanırım falan dedim. Ekstra hassas davranıp dikkat ettim kızımla ilgilenirken eşimin falan olmadığı zamanlarda kucaklardım mesela yapmadım öyle şeyler, ama yok geçmedi.
Paytak yürümeye başladım yaramaz kalkamaz hale geldim bugün bi anda.

Dün bu kadar kötü değildim ama ağrım başlamıştı. Sancılarım da var ya korktum Bi anda doğum başlar falan diye 2 olunca 😬

Ama henüz başlamamış görünüyor. Artınca gel dedi doktorum max 70 gördüm kağıtta.

Kızımda da süreç yavaş olmuştu ilk doğumların hızlı olma olasılığı çok düşük ama sen yine takipte ol. Ne yaşıyorsun?

Her an herşey hazır olmalıyız
Aksam üzeri çok kasılma oldu 5dkda bir nerdeyse
İlk defa kasılırken kasıklarım ağrıdı
Sonra geçti
Şu son bir saattir de bebek çok hareketli, çok hızlı hareket ediyor peşine kasılma yasıyorum
Kasılma bitiyor yine aynı hareketler
Sanki bütün ağırlığını kasığıma vermiş gibi.
Bir de baskı var tuvalettendir dedim ama onla ilgili de bir sıkıntı yok
Anlamadım valla, hayırlısı🤷‍♀️

Aksam üzeri çok kasılma oldu 5dkda bir nerdeyse
İlk defa kasılırken kasıklarım ağrıdı
Sonra geçti
Şu son bir saattir de bebek çok hareketli, çok hızlı hareket ediyor peşine kasılma yasıyorum
Kasılma bitiyor yine aynı hareketler
Sanki bütün ağırlığını kasığıma vermiş gibi.
Bir de baskı var tuvalettendir dedim ama onla ilgili de bir sıkıntı yok
Anlamadım valla, hayırlısı🤷‍♀️
Takip et, uygulamaya kaydet. Eğer 1 saat boyunca 6 kere kasıldığını farkeder sen bi git doktora.

Şimdi bişiler ye bii uzan hala aynı mı sürec ve hız. Bazen açken bazen tokken çıldırıyolar bunlara pek de belli olmuyor ki
🤭🤭

Takip et, uygulamaya kaydet. Eğer 1 saat boyunca 6 kere kasıldığını farkeder sen bi git doktora.

Şimdi bişiler ye bii uzan hala aynı mı sürec ve hız. Bazen açken bazen tokken çıldırıyolar bunlara pek de belli olmuyor ki
🤭🤭
Yattım şimdi bakalım
Uyudu galiba sesi çıkmıyor şuanlık :tokat:

Eğer bacağınızı kapatamıyor, uzandıysanız ve yan dönecekseniz bile atamıyorsanız pelvik kaslarınızın koptuğunu hissediyor ve korkunç bir ağrı ve sızlama oluyorsa bebek kanala girmiş hayırlı olsun demek isterim 🤩🤩

Düzeltme, benim bu ağrı hep var sizin gelip gidiyor sanırım ama benim 2 gündür geçmedi asla
Benim uzanırken yok ama yürürken ya da ayağa kalkarken oluyor istisnasız. Sanki ters bir hareket yapmışsın da kilitlenmişsin gibi. Dün de bu eklem ağrısı ile uyandım. Yatakta ağladım geçene kadar.

Kızlar üçüncü günümüzü bitirdik. İnanılmaz bez gidiyor az daha kalsın diyemiyor insan. Çünkü hemen kızarıyor poposu. Kremlemiyoruz. İlk kaka mekonyum hala azar azar devam ediyor. Azıcık yapsa hemen değiştiriyorum. Bir de süt konusunda lactamil sütlü içecek ve humana kesinlikle atın hastane çantanıza. Bir de doğuma gitmeden önceki gün için. Bana faydası oldu. Hepiniz de inşAllah kavuşursunuz bebeklerinize, doğumlar vakitli sağlıklı olsun❤️

Kızlar selam

Merak ettiğinizi bildiğim için kısaca yazıyorum. Çok halim yok çünkü kucağım boş evimdeyim. Kızım ise hala hastanede.
Suyum geldi, hastaneye gittik, 5-6 cm açıklık var her şey süper merak etme dediler ve fakat o an kanamam başladı ve plasenta kısmen ayrılmış derken acil sezeryana alındım.
Bebeğim oksijensiz kaldığı için de hipotermi cihazına götürdüler. Kritük 72 saati atlattık. Bundan sonrası kızımızın gücüne kaldı. Hayata tutunmaya çalışıyor. Şimdilik doktorlar kalıcı bir hasar olmayacağını ve kızımızın 1 hafta 10 gün içinde evimize geleceğini söylüyorlar ama bilmiyoruz. Bekliyoruz. Ağlıyoruz dua ediyoruz. Kocam yoğun bakımın önünde nöbette ben evde duada. Allahım düşmanıma yaşatmasın ama çok zor bir süreç. Dualarınızı kızımdan esirgemeyin
Canım sağlıkla kavuşun siz de. Çok merak ettim sizi. Dualarım sizinle hep. Güzel olumlu düşün hep. Lohusa halinle bu zor biliyorum. İnşAllah bu günler de geçecek, güzel hatıralara devam edeceksin minik kızınla.

Benim hastaneme eşimin kuzeni hemşire olarak çalışıyo yeni girdi bugun konuştummm anlatttıda, ameliyattan çıktıkdan sonra odaya götürüyolar ya yatakdan yatağa geçişte hasta kendi geçiyomuş
Belimiz uyuşuk olmıcakmı nasıl geçicem orayı anlayamadım bi türlü 🤦🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
Doğum yapanlar sizin nasıl olmuştu öncekiler. Benim bildiğim çarşafla diğer yatağa yatırmıyolar mı 🤷🏼‍♀️

Benim hastaneme eşimin kuzeni hemşire olarak çalışıyo yeni girdi bugun konuştummm anlatttıda, ameliyattan çıktıkdan sonra odaya götürüyolar ya yatakdan yatağa geçişte hasta kendi geçiyomuş
Belimiz uyuşuk olmıcakmı nasıl geçicem orayı anlayamadım bi türlü 🤦🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
Doğum yapanlar sizin nasıl olmuştu öncekiler. Benim bildiğim çarşafla diğer yatağa yatırmıyolar mı 🤷🏼‍♀️
Yok canım kendimiz nasıl geçelim. Sedyeyi odaya getiren ekip kendi geçiriyor.

Benimde bacaklarımda ağrı başladı bugün tutulmuş gibi bi ağrı oluyor yatakta falan hareket edince taa en üst kısımdan ağrıyor 😣

X