2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bence iyi haber bu doğum yaklaşıyor demekki🥹🥹 bizimkilerde girsin inşallah o kanala ☺️
Evet bende sevindim eşim üzüldü mesela biraz daha dursun istiyor sanırım içerde kızımız 42de doğmuştu onunla kıyaslarsak ve bu hafta doğsa 4 hafta fark oluyor aralarında , o zaman sen taşıyabilirsin o son bir ayı benim için mahsuru yok dedim 🤪

Değil mi ama, burdaki küçük çantaları gördükçe dertlendim ama hep ihtiyaç olan şeyleri koydum. Kalın battaniye almadım ama gerekir mi bilemedim İzmir sıcağında
Benim 3 çantam oldu 🙈 bir minik valiz pijama gecelik iç çamaşırı kendime bez. Eşime alt ust. Başka bir şey yok ama valiz küçük. Diğerine minik kahve Makinesi havlu kavit ıslak mendil taç terlik kapı süsü. 3. Şu ise küçük bebek çantası. Aslında hiç biri tam dolu değil. Ama ayrı ayrı ve düzenli olsun diye.

Benimki genelde suda doğurtuyo desem yeridir 😂 çok rahatlattığını duydum ben de bir de benim ssvd yani rahatlatır biraz olursa🙏🏼 Bir de suda olunca yırtılmalar daha az oluyomuş
Benimkisi suda ssvd üzerine yapılmış çalışma yok, o yüzden tercih etmiyorum dedi. Sürekli nst takıp bakıcaz suda zor olur gibilerinden bir şey de söyledi sanki. Ama önümüzdeki randevuda tekrar konusucam bakalım. Ben de su olayını istiyorum rahatlatır bence de.

Benim ilk kızımda hiç sütüm gelmedi çocuk açlıktan sürekli ağlıyor hastane asla mama vermeyeceksiniz diyor falan ben iyice perişan oldum annem dedi şekerli su verelim bende verdim 1-2 çay kaşığı kadar valla sarılık falan da olmadı çok şükür ezelden beri bilinen bir şeydir ama sütün gelirse gerek yok bence.
Aynen sütün gelirse çocuk doyuyosa gerek yok kesinlikleee.. ama gelmesse veririm bi kaşık,, en azından çoğu kişi biliyomuş bunu rahatladım.. 😍😍💜
Benim yarın kontrolüm varrrr.
Başka kimler yarın doktora gidiyoooo 🎀
Bennnnnnnn😃😃😃😃😃
Benim annem de esimin annesi de biz iki tane büyüttük der, karışmaya kalkarlar😁 artık şartlar eşit buyursunlar bakalım 😁
Şekerli su vermem ama sütüm az olursa hiç uğraşmam direkt mama. Sarılık olmasındansa mamanın tadini alsın tercih ederim🍀 ama duydum evet şeker olayını😅
İşte dediğim gibi hastanede sarılık geçirip yatıcağına bi kaşık şekerli su veririm iyi gelicekse, tabi inşaşlah bol bol sütümüz gelirde gerek kalmaz😃😃
Tabi canım annem biz okadar çocuk büyüttük maşallah hiç bişi olmadı, yeni nesil çok biliyo diyp😂😂😂😂😂
Şekerli su olayını bizim hemşire akrabamız önermişti ama biz aşırı pimpirikli ve araştırmacı bir çift olarak asla yanasmamistik o zamanlar. Sonra sarılık uzayınca verdik mi unuttum. Bu sefer uzarsa ben uzatmam veririm.
Yaaaaa hastanede sarılık geçirp kalıcsğına iyi gelirse bi kaşık şekerli su vermekden bende çekinmem 🤦🏼‍♀️🙏🏻

Selam kızlar,
bebek kanala girmiş o korkunç ağrının sebebi oymuş. Açılma yok ama rahim ağzın yumuşamış dedi :işsiz:
O ağrıdan önce farklı bir sey hissetmiş miydin peki
Daha öncelerinde
Bu aksam bende bi tuhaflık var anlamıyorum ne olduğunu

Yok yahu asla gerekeceğini sanmam her zaman derler ki kendi giyimimizden bir kat fazla giydirin bebeklerinizi ki penye battaniyeleri de olacak neredeyse bizden iki kat fazla olacaklar

Adanadayim ben birkaç kişiye sordum gerek yok bu sıcakta dediler, penye battaniye ve müslin örtü koydum 😁

Bende izmirdeyim canım kalın battaniye almadım hastane çıkışının battaniyesi isimli hastane çıkışının battaniyesi birde müslin örtü aldım yeter sanırım
Ben de takımın battaniyesi ve müslinler yeterli diye düşünüyorum açıkçası. Kv ve eşim örgü veya waffle battaniye konusunda ısrarcı aklıma soktular
Benim 3 çantam oldu 🙈 bir minik valiz pijama gecelik iç çamaşırı kendime bez. Eşime alt ust. Başka bir şey yok ama valiz küçük. Diğerine minik kahve Makinesi havlu kavit ıslak mendil taç terlik kapı süsü. 3. Şu ise küçük bebek çantası. Aslında hiç biri tam dolu değil. Ama ayrı ayrı ve düzenli olsun diye.
Kesinlikle benim de derdim düzenli olması. Uğraştırmasın direkt bulabilelim aradığımızı

Bu gün benimki bi delirdi içerde ki sormayın. Her zaman sırtını dayadığı bir taraf vardi, bi de ayaklari ve kollariyla dürtükledigi taraf vardi. Bu gün yer değişti, sırtını diger tarafa çevirdi. Sonra da akşama kadar diğer tarafi dürttü durdu. Böyle baya yarım yumurta kadar bir çıkıntı karnımın yarısında gezindi. Az önce fark ettim ki karnımın üst kısmı bariz inmiş. Biraz bastırdım baktim tam göğüs altında poposunu dayadığı yer falan boşalmış. Umarım gene yan gelip yatmamistir😅😅😅 umarım baş aşağı güzelce yerleşmiştir.😊

X