2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Benim sancı yoktu sadece kasılmaydı sancı son zamanlar olmuştu. Karnım top gibi sıkışıp gevşiyordu sadece.
Kizlar cok fazla kasilmam var yarim saattir gecmedi karnim patlicak gibi oluyor duzenli geliyormu diye takip ediyorum agri sanci olmadan sadece kasilma dogum demek degildir demi ?

Bugün kontrole gittim. Normal tarihim 17 temmuz ama14 temmuz a gün verdi. Neredeyse 40 hafta olacak. Araya bayramın girmesi takvimleri de uzattı yani.

Suyumda azalma görmüş, su iç dedi sadece ne nst ne de bir dahaki kontrolden bahsetti. Devlette işler o kadar yoğun ki, adama da kızamıyorum. Dünki grev+ani sezeryan ameliyati sbeebiyle doktorun kapısında Herkes adeta üst usteydi bugün. 10 gün kadar sonra kafama göre kendim gideceğim. Pıhtılaşma testleri, EKG falan istedi ekstradan.

Bir de benim göbek nedense küçük galiba. Doktor her seferinde görünüş olarak haftamdan daha küçük sanıyor..ama ölçümlerde sıkıntı yok, 2500 Gr. Ben de zayifim zaten. Göbek de pek çıkmadı bu sefer.
Takılma gobege bebek iyise sorun yok. Benim de kucuk gobegim kimse inanmıyo diger ay doguracagıma. 😬

Canım ben 35te plesenta ayrılması nedeniyle erken doğum yaptım. Bu tarz belirti verip doğuma alınanlarda sorun olduğunu hiç görmedim 🙏 şuan kızım 2,5 yaşında ve hiçbir sağlık problemi yok 🤲 kendinizi yıpratmayın inanın sadece kısa bir süre sonra sağlıkla gelecek evinize 😊 şuan yapman gereken dinlenip bebeğin geleceği güne kadar enerji toplaman ve kendini toparlaman.
İnşallah. Sizinkinde hipotermi cihazı vs ihtiyacı oldu mu?

Ya sadece 3 takım koydum bebeğe bi de battaniye çanta doldu 🤭
Valla benim de ikinci ona rağmen yine orta voy valiz hazırladım. İlkinde de öyle gitmiştim ve çoğu şey kullanılmıştı. Gerçi ben şehir değiştireceğim için daha dikkatli davrandım.
Şaka gibi yaaaaa
Yani Acıbadem neymiş ya …
Valla ben de çok şaşırdım bugün sordun hastaneye gidip. Ama şöyle bir durum var biz sigortalı değiliz. Fark eder mi onu bilmiyorum hiç.
Normal doğumda lavman yok tabii ki. Zaten doğuma yaklaştıkça bağırsaklar kendini boşaltıyor da bir ihtimal olsa bile diyor yani. :)
Allah allah ben yapılan çok kişiyi duydum. Mesela ben suda doğum istiyorum lavmansız mümkün değil o iş 😂

Bugün kontrole gittim. Normal tarihim 17 temmuz ama14 temmuz a gün verdi. Neredeyse 40 hafta olacak. Araya bayramın girmesi takvimleri de uzattı yani.

Suyumda azalma görmüş, su iç dedi sadece ne nst ne de bir dahaki kontrolden bahsetti. Devlette işler o kadar yoğun ki, adama da kızamıyorum. Dünki grev+ani sezeryan ameliyati sbeebiyle doktorun kapısında Herkes adeta üst usteydi bugün. 10 gün kadar sonra kafama göre kendim gideceğim. Pıhtılaşma testleri, EKG falan istedi ekstradan.

Bir de benim göbek nedense küçük galiba. Doktor her seferinde görünüş olarak haftamdan daha küçük sanıyor..ama ölçümlerde sıkıntı yok, 2500 Gr. Ben de zayifim zaten. Göbek de pek çıkmadı bu sefer.
Bende 14 temmuzu istiyorum ama bana 7 sini verdi bir türlü ısınamadım tarihe benimde 17 temmuz normal günüm değiştirsem mi diye aklımda

Benim doktor suda doğum için pek hijyenik değil dedi. İstersen sancını suda Çek doğum esnasında alalım seni dedi. İlk doğum da öyle olmuştu benim su çok rahatlatıyor.
Ayy bir de uykum gelmişti benim acayip. Sancı bir yandan uyku bir yandan 😂

Allah allah ben yapılan çok kişiyi duydum. Mesela ben suda doğum istiyorum lavmansız mümkün değil o iş 😂

X