2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kan sulandırıcı iğne kullanıp normal doğum düşünen var mı kızlar aranızda, bugün doktorum kan sulandırıcı iğnesini yaptığında 12 saat içersinde sancın gelirse epidıral ya spinal için iğne yapılamıyormuş, kendi sancımla doğurcakmışım açıkcası korktum çocukta iri diyor bişey olursa diye korkuyorum ya ıkınamazsam falan kafamda deli sorular

AY iyi ki yazdın kuzum her gün kiraz yiyorum ya ben

İçim dışım hadi geliver oldu ama yok bulamadım vazgeçtim

Ben kan sulandırıcı kullanmıyorum diye direkt sezaryene yönlendirildim Doktor normale hiç ihtimal vermedi.
Bu arada iğneni sabaha çekmeye çalış. Normali düşünürken “Doğumlar genelde gece ya da sabaha karşı başlar, iğnenin etkisi gitmiş olur” demişti bir doktor da.
Bu konuda kafalar biraz karışık

Normalde sabahları yapıyorum iğnemi canım, doktorum sordu nasıl istiyorsun doğumu diye bende nasıl gelmek isterse hangisi bizim için sağlıklıysa öyle olsun dedim 36 da çatı muayenesi yapıcal ona göre karar vericek normal olsun isterim ama iğne olayı ve bebeğin iri olmasından dolayı sezaryan mı olsa diye düşünmeye başladım açıkçası

Sabah yapman çok iyi Ben hep normal düşünüyordum. Son kontrolde kan sulandırıcıdan dolayı sezaryen önerdiğini, hatta normal denemek istemediğini söyledi.
Doğumdan 2-3 gün önce iğneyi keseriz, işimiz garanti olur dedi. Ben ilk duyunca şok oldum, bunu beklemiyordum. İğnenin buna sebep olacağını, kanama riski olduğunu bilmiyordum
Yavaş yavaş sezaryen fikrine alışmaya başladım. Şimdi de o güne kadar normal gelmek istemesin diye dua edeceğim sanırım

Haftaya perşembe 37.haftam başlıyor. 32.haftada çalışabilir raporu alıp kuruma vermiştim .Tekrardan çalışamaz raporu almama gerek var mı? 5 haftanın tamamını aktarmış olacağım.

Aynen canım bende endişelendim öğrendiğimde hep normal düşüncesi vardı bende de ama neyse hayırlısı bizim için öyle olsun sağlıklı olmaları olmamız önemli. 38 den önceden sezaryanla almıyorum dedi bakalım bayramdan sonra olur büyük ihtimalle kendi gelmek istemezse beyfendi

Bende gecen hafta ilk defa magnezyum yazdı doktor kullanmaya başladım. İlk kullandığım ilaç oldu

Haftaya perşembe 37.haftam başlıyor. 32.haftada çalışabilir raporu alıp kuruma vermiştim .Tekrardan çalışamaz raporu almama gerek var mı? 5 haftanın tamamını aktarmış olacağım.
Bizim hastanede raporla ilgilenen bayan 37.haftaya kadar çalışırsam tekrar rapor almama gerek olmadığını söylemişti.Daha öncesinde alınırsa çalışamaz raporu veriliyomus.Ben bu cuma yani 35+4 te birakicagim icin tekrar alicam rapor.

Evet almanız gerekiyor 37. Haftada oldugunuza dair durum bildirir raporu ona göre kurum dogum iznine ayıracak sizi

Bana da doktorun asistanı 37 ye kadar çalıştığım için tekrardan rapora gerek olmadığını söyledi. 32 haftalik raporda bitiş tarihi yazdığı için tekrardan rapora gerek yok dedi.ama bilemedim işte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…