2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Aynen canım bende endişelendim öğrendiğimde hep normal düşüncesi vardı bende de ama neyse hayırlısı bizim için öyle olsun sağlıklı olmaları olmamız önemli. 38 den önceden sezaryanla almıyorum dedi bakalım bayramdan sonra olur büyük ihtimalle kendi gelmek istemezse beyfendi 😊
Bana tahmini doğumdan 10 gün önce alırız dedi. 20 Temmuz’a denk geliyor, 38+4 oluyor o gün. İnşallah bebişler bekler 🤭

Bana da doktorun asistanı 37 ye kadar çalıştığım için tekrardan rapora gerek olmadığını söyledi. 32 haftalik raporda bitiş tarihi yazdığı için tekrardan rapora gerek yok dedi.ama bilemedim işte.
Allah korusun belki gebeliginiz son buldu 37den once dogurdunuz kurum bunu bilemez o yuzden 37de oldugunuza dair tekrar rapor almak gerek diye dusunuyorum kurum benden istedi.

Kızlar narkoz olayında hıc korkmayın ben 3 defa narkoz aldım.Hic bir problem yasamadım.Zaten odaya gotururlerken ayılıyosun yıcek bısıler verıyolar yıyıp ıcıp wc ye gıdıyosun.Ben ayıldıktan 1 saat ıcın de kalkıp hastane yi terkettım.Öyle mıde bulantısı sırt agrısı falan fılan yapmıyor.
Aksıne guzel bısey bence ınsan dinleniyor.
Narkoz❤️Ben
Aaa bende başka hastalıktan dolayı baya narkoz almıştım bı baktım narkoz bende kafa yapıyo 😂 böyle mutlu oluyorum doktor haftaya tekrar edicez işlemi deyince seviniyodum 😅

Kan sulandırıcı iğne kullanıp normal doğum düşünen var mı kızlar aranızda, bugün doktorum kan sulandırıcı iğnesini yaptığında 12 saat içersinde sancın gelirse epidıral ya spinal için iğne yapılamıyormuş, kendi sancımla doğurcakmışım açıkcası korktum çocukta iri diyor bişey olursa diye korkuyorum ya ıkınamazsam falan kafamda deli sorular 🤦🏻‍♀️
Birseyi merak ediyorum. Olaki bu yüzden direk sezeryana karar verildi ve mesela cumartesiye tarih verdi kan sulandiriciyi 2 gün önce keselim dedi. Ama senin birden persembe sancı başladı o zaman sezeryanda olamazsın. Ne yapılıyor bu durumda?

Birseyi merak ediyorum. Olaki bu yüzden direk sezeryana karar verildi ve mesela cumartesiye tarih verdi kan sulandiriciyi 2 gün önce keselim dedi. Ama senin birden persembe sancı başladı o zaman sezeryanda olamazsın. Ne yapılıyor bu durumda?
Bence yine sezaryen oluruz. Anladığım kadarıyla onları korkutan normal doğumda oluşabilecek komplikasyonlar, kanamalar. Sezaryen onlara daha basit ve kontrol edilebilir geliyor bence.

Aaa bende başka hastalıktan dolayı baya narkoz almıştım bı baktım narkoz bende kafa yapıyo 😂 böyle mutlu oluyorum doktor haftaya tekrar edicez işlemi deyince seviniyodum 😅
Narkoz ve anestezi farklı şeyler aslında. Narkozda kafan güzel oluyor geçici bir uyku durumu gibi oluyor hatta rüya bile görebiliyorsun ki ben görmüştüm gülerek uyandım sezaryanda değildi bu başka bir işlemdeydi. Sezaryan gibi büyük ameliyatlarda anestezi oluyor onda tam bilinç kaybın oluyor yarı ölü gibi oluyorsun yani.

Günaydın kızlar hastane çantam hazır,zaten ütülü bekliyordu 1 saatimi aldı valize koymak🤗yapiskanli etiketle yazdim uzerlerine ,anneme eşime kolaylık olsun diye😃
1 adet 10 lü hastane çıkışı
2 adet 5 li takım
10 adet bebek bezi
2 müslin bez
5 adet ağız mendili
Çorap
1 paket ıslak mendil
Pişik kremi
3 adet alt açma örtüsü
Biberon-emzik
Kendim icin 2 adet pijama takimi ,1 adet gecelik ,iç çamaşırı,depend,terlik,emzirme atleti,Gogus pompası..
Göğüs kremini bu hafta doktora sorucam.Onu da eklerim.
Ekstradan zibinda ekleyeyim diyorum.toplamda 2 battaniye aldim yeter diye düşündüm.
Eksik ya da fazla bisey varsa yazın emi😋
Bence gayet yeterli bir çanta olmuş. Havlu ekleyebilirsin istersen.

Yaaaa senin günün belli oldu mu 😍
Bana böyle dedi ama kesinleştirmedik. Hele bir nstlere başka gidişata bakalım, ama durursa 20si olur dedi 🤭
Benim dr un ameliyat günü çarşamba olduğundan direkt 20 temmuz dedi en doğrusu 39. Hafta içinde alınması zaten. Ben cuma günü olsa eşim de haftasonu rahatlıkla yanımda kalsa falan dedim ama dr un başı o kadar kalabalık ki hastaları bırakıp ameliyata girmesi lazım öyle olunca da aceleye getirir diye korkuyorum bakalım o gün gelsin karar vereceğiz dediğin gibi önce gelmezlerse.

X