2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben sezeryan değil ama ameliyat oldum. Ve kesinlikle sadece dokunma hissi oluyor. Dedikleri gibi bir durum olsa zaten ya ilaç veriyorlar ya bayiltiyorlar o öyle dayanılacak bir acı değil.

Ayy hele benimki Adam eve gelince felç oluyo zaten yerinden kalkmaya üşeniyo bide böyle dertleri olsa ayy doktor doktor gezerdik her gece acilde olurduk falan öyle tatlı canı var ama benim halimden anlayan yok çok şükür.

Günaydın geçmiş olsun kötü birsey olmasında. Buna şükür
Bende kara kara düşünüyorum ne yapacağız diye. Yüzmeye gidecekler 2 gün ama yetmez
Haftam küçük diye korktum ben ama geçti çok şükür. Bahaneyle hazırlıkları hızlandırdım yoksa etiketli giysileri bir poşete doldurup gidecektim bu gidişle doğuma
Benimkiler büyük ama evde çok sıkılıyorlar öyle oyunla falan kanmıyorlar. Bende yüzmeye göndermeyi düşündüm ama burada öyle servisle getirip götüren bir kurs yok ben taşırsam canım çıkar bir yandan da çok üzülüyorum yazlarının içine ettim diye düşünüyorum. Neyse geçecek bu yaz da bir şekilde yapacak bir şey yok. Zaten o otel senin bu tatil köyü benim gezen insanlar değildik çokta değişiklik yok yani

Ben sezeryan değil ama ameliyat oldum. Ve kesinlikle sadece dokunma hissi oluyor. Dedikleri gibi bir durum olsa zaten ya ilaç veriyorlar ya bayiltiyorlar o öyle dayanılacak bir acı değil.
Benim bebeler çok yukarıda oluyorlar bastırarak çıkarıyorlar sanırım çünkü uyandığımda kaburgalarım ağrıyor onun canlı hali biraz kötü olur heralde ama yapacak bir şey yok kesilen yerlerin acısını falan hissetmezsem bastırma ağrı hissiyat vs katlanırım diye düşünüyorum o kadar tatlı canlı değilim. En fazla tansiyonum düşer onu da söylerim ilacı bişeyi vardır illaki.

Çöp torbası da koy canım

Biz her yaz iyi kotu tatil yapıyorduk ankara malum denizsiz okul bitince gideceğiz zannediyorlar hala

Mecburi sezaryene yönlendirilen biri olarak böyle mesajlar beni çok korkutuyor
İnşallah hissetmeyiz. Hissedersek de hemen söyleriz, komple anestezi verirler, öyle olmuyor mu

10 larda cıkan sey sancı olmuyor sancı 40 larda baslıyor canım. Benim hep 14-15 cıkıyor ama sancı demek icin 40 üstü lazım.

Hastane çantası kişiye, hastaneye, evin konumuna göre bile değişiyor kızlar.
Mesela benim evim hastaneye 10 dk uzaklıkta yani en fazla yarım saatte eşim gereken bir şey olursa alıp gelmiş olur. Hastanenin yakınında eczane de var. Gece nöbetçi eczane aramak gerekirse o da yarım saatlik mesafede olur en fazla. O yüzden ben bebeğe de bana da 2 şer takım koyacağım o da 2 gün kalacağız diye. Mesela ben nevresim götürsem mi diye soracağım devlet hastanesi malum nasıldır örtüleri hiç bilmiyorum. Ayrıca mama biberon su ısıtıcı falan da koyacağım çünkü tecrübeliyim benden pek süt gelmiyor yine aynı olursa diye ama ilk doğumumda mama almamıştım hastane de ısrarla vermek istememişti eşime aldırtmıştım bazı hastaneler hemen veriyorlar sıkıntı olmuyor. Göğüs pedi almayı bile düşünmüyorum o kadar sütsüz bir insanım ola ki bir mucize oldu sütler aktı yan odalardan bile isterim nolcak

Acı yok canım hissetmiyorsun. Ama dokunmalar sallanmalar arada oluyor cok kotu olursan sakinlestirici verirler.
İnşallah öyle olur kuzum. Sezaryen olayını çok düşünmeye başladım. Hiç beklemiyordum çünkü Acı eşiğim baya yüksektir, 12 yaşında hiç uyuşturmadan çenemi dikmişlerdi, çıtım çıkmamıştı
Ama sezaryene dayanamayacak gibi hissediyorum Umarım buraya “hiç umduğum gibi değilmiş kızlar” diye yazarım

10 larda cıkan sey sancı olmuyor sancı 40 larda baslıyor canım. Benim hep 14-15 cıkıyor ama sancı demek icin 40 üstü lazım.
Bana da sancı değil dediler zaten ama önceden hep dümdüz çıkardı bu sefer belimde ağrı hissettikçe baktım 10 lara falan çıkıyor o an belki ufak bir kasılma ya da ağrıyı mı algılıyor alet ne bilim. Şansa o gün ağrım geçmişti zaten yoksa daha şiddetlilerini çektim öncesinde. 35 ten sonra olsa pek umrumda olmaz da daha küçük.

Normal doğumdan daha acısızdır gibi geliyor bana.

Bencede merak etme acı falan yok zaten hemen biter bebislere kavusuruz

10larda olanı hissettin mi yaw. Ben 14 lerde olanları hissetmiyorum hic

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…