2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
10larda olanı hissettin mi yaw. Ben 14 lerde olanları hissetmiyorum hic
Benim 2. Bebeğimde sancım çıkıyordu dr telaşlanıp ilaç vermişti tansiyon düşüren bir ilaçtı bende içmemiştim hiçbir şey hissetmiyordum çünkü sancım olmasına rağmen ama bunda bildiğin regl sancısı çektim birkaç gün dr a gidene kadar geçti nst de çok hafif bel ağrısı vurdu birkaç kez o bile çıktı yani. Öncesinde kaçlarda çektim ağrıyı bilmem. Hepsinde farklı şeyler yaşıyorum hele bu herşeyiyle farklı 2 dr da kız dememiş olsa kız olduğundan bile şüphe ediyorum.

Hastane çantası kişiye, hastaneye, evin konumuna göre bile değişiyor kızlar.
Mesela benim evim hastaneye 10 dk uzaklıkta yani en fazla yarım saatte eşim gereken bir şey olursa alıp gelmiş olur. Hastanenin yakınında eczane de var. Gece nöbetçi eczane aramak gerekirse o da yarım saatlik mesafede olur en fazla. O yüzden ben bebeğe de bana da 2 şer takım koyacağım o da 2 gün kalacağız diye. Mesela ben nevresim götürsem mi diye soracağım devlet hastanesi malum nasıldır örtüleri hiç bilmiyorum. Ayrıca mama biberon su ısıtıcı falan da koyacağım çünkü tecrübeliyim benden pek süt gelmiyor yine aynı olursa diye ama ilk doğumumda mama almamıştım hastane de ısrarla vermek istememişti eşime aldırtmıştım bazı hastaneler hemen veriyorlar sıkıntı olmuyor. Göğüs pedi almayı bile düşünmüyorum o kadar sütsüz bir insanım ola ki bir mucize oldu sütler aktı yan odalardan bile isterim nolcak😂
Devlet hastanesindeki çarşaf olayını ben de merak ediyorum. Yanımda nevresim tk götürsem mi diye düşündüm. Kardeşim devlette yatmıştı geçen senelerde, o çarşaf konusunda çok titiz olduklarını, her gün temiz çarşafla degistirdiklerin söyledi. Ama tabii o daha büyük bir şehirde yaşıyor, hastaneden hastaneye fark var mıdır bilmiyorum.

Ayrıca benim de sütüm çok azdır, mama konusnu şimdiden düşünmek istemiyorum, insallah bu sefer farklı olur 😕

Sezeryan esnasında acı hissedilmiyor, böyle olumsuz yazı ve videolarla kendinize eziyet etmeyin. Bende de bu korku vardı, ilacı verdiler ve "acı hissediyor musun?" Diye sordular başlangıçta. Ben korktuğum için doğruyu söylemedim ve "hissediyorum" demistim ama onlar anladılar tabii benim korkudan böyle konuştuğumu: Hissetseydin acıdan bagirman gerekiyordu dedi adam doğal olarak. 🙈 Karninizdaki kipirdanmalari hissetmek normal yani.

Hastane odası süsleme, kapı süsleme, kendinize lohusa takımları falan ayarladınız mı? Benim hiç öyle düşüncelerim yok. Hastaneye gelecek olan en fazla aileler zaten neyini süsleyip ikram masası kurayım. Kaldı ki odalar kutu kadar hastanede. Lohusa geceliğim güzel pembe bir gecelik ne çok süslü ne sade ama biraz ağır bir kumaşı var biraz da pamuklanmış giysem mi giymesem mi bilemiyorum 2 takım da pijamam var. Ayağıma da crocs tarzı terlik aldım onları giycem hatta direkt onlarla gitcem tabi iyice şişmiş olmazsam. Taç bile yaptırmadım kendi elimden geliyor hep kendim yapmıştım ama bunda yapmadım bile aslında önceden kalan da duruyor ama kullanmam biliyorum kendimi. Fotoğrafçı sokmuyorlar zaten ameliyathaneye telefon bile yasak odaya da istemiyorlar niyetim de yoktu hamile çekimi de yaptırmadım bebeğe de yaptırmam bana gereksiz geliyor ne bilim🙄 Hani herkesin 1 kere oluyor en iyisi olsun dediği şeylere ben aman 1 kerelik bir şey ne gerek var masrafa diyorum kısacası.
Bunları diyorum ama aslında maddi olarak durumumuz Allaha şükür gayet iyi benim yerimde başka biri olsa devlette bile doğum yapmaz ama malesef özel berbat başka bir şehirde de gidip doğurmak mantıklı gelmediğinden ve hastaneye güvendiğimden bunu seçtim. Hastanedeki doğum yapan en varlıklı ama en paçoz kişi ben olacağım anlayacağınız😅😂

Evet tayin sebebiyle yoksa canakkale aklmizda yoktu eşim ögretmen 41. Tercihle yani tercihlerim dışı devlet nereye atarsa kabul ediyorun secenegiyle bura oldu. Herkes doguya dogru yollanir biz batıya geldik nasip 😄 el sallarm tabiki 😉
Nasip tabi ki 😇 o vesile ile oraları da görmüş yaşamış oldunuz bana göre tam bir emekli şehri Çanakkale ❤️ bulunduğunuz sürenin tadını çıkarın burdan farklı bir yere gideceksiniz sanırım müfredati çok bilmiyorum ama Rabbim hayırlı yerler hayırlı insanlar çıkarsın karşınıza 🥰

34+0 dan selamlar 🎀2436 gram olmuş benimki kafamız hala bir hafta önde koca kafalı olucaz sanırım 😂 nst başladık hareket etmedi ya normalde kuduran bebek tık yok neyseki sonradan hareketlenmiş heralde bi sorun çıkmadı 🤷🏻‍♀️Bu arada nst ücretimiz 5tl imiş 😅korkmuştum buradaki bir kaç fiyattan sonra 😂
Maşallah bebişeee🤩

5 tl mi 😃 kiz 5 tl ye otobuse biniyoz burda şanslısın 🤣

Nasip tabi ki 😇 o vesile ile oraları da görmüş yaşamış oldunuz bana göre tam bir emekli şehri Çanakkale ❤️ bulunduğunuz sürenin tadını çıkarın burdan farklı bir yere gideceksiniz sanırım müfredati çok bilmiyorum ama Rabbim hayırlı yerler hayırlı insanlar çıkarsın karşınıza 🥰

Evet muhtemelen ailelerimiz3 yakin bi tarafa gidecegiz. Tesekkür ederim amin 😍

Bana da sancı değil dediler zaten ama önceden hep dümdüz çıkardı bu sefer belimde ağrı hissettikçe baktım 10 lara falan çıkıyor o an belki ufak bir kasılma ya da ağrıyı mı algılıyor alet ne bilim. Şansa o gün ağrım geçmişti zaten yoksa daha şiddetlilerini çektim öncesinde. 35 ten sonra olsa pek umrumda olmaz da daha küçük.

10larda olanı hissettin mi yaw. Ben 14 lerde olanları hissetmiyorum hic
Abovv 10 14 falan diyorsunuz ben dün 100 de hicbisey hissetmedim ya 🤭😅makinemi bozukdu acaba.

Dün bir fenomenin doğum videosuna denk geldim epidural mi spinal mi artık nasılsa sezaryan oluyordu acıyo acıyo diye bağırdı hep canım sıkıldı nerden de izledim dedim.
Bu şekilde doğum yapan var mı aranızda? Dokunduklarında hissedildiğini biliyorum sallıyorlarmış falan ama acı varsa kötü. Ben diğerlerini narkozlu doğurdum ne oldu bitti haberim yok. Ama artık narkoz vermiyorlar. Gerçi aynı hastanede doğum yapan çoğu kişiye sordum hepsi hiçbişe hissetmedik çok güzeldi falan dediler ama ne bilim🙄
Bak şimdi böyle şeyler izleyip dinleyip kendini korkutma herkesin acı eşiği farklıdır spinal sezeryandi benim o iğneyi vurduktan sonra acıyı bırak dokundukladrini bebeği çıkardıklarını dahi hissetmsdim ağlayınca bı baktım anaa hangi ara çıkardınız dedim şuan çok dua ediyorum inşallah bu doğumum da hiç anlamadan geçer diye gözünüzü korkutmayin olumlamalar yapın kendinize ❤️🥰

X