2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Merhabalar bugün kontrolüm vardı son adet tarihim 23 Ekimdi.
Kese için gitmiştim bugün çok küçük oluşmuş dedi Beta değerin öğrendiğimizde düşüktü zaten normal dedi haftaya Perşembe tekrar gidicem o zamana kese büyümesini görürüz dedi küçük diyince bende tedirgin oldum normal mi sizce
Şuan kaç haftalık olmuş oluyor 4 hafta mi
Normal canim endişelenme😊 4 haftalık daha annesi, birak da yerini yapsın 😊

Kese için gitmiştim bugün çok küçük oluşmuş dedi Beta değerin öğrendiğimizde düşüktü zaten normal dedi haftaya Perşembe tekrar gidicem o zamana kese büyümesini görürüz dedi küçük diyince bende tedirgin oldum normal mi sizce
Canım merhaba, çok normal bence ben 5+2 de gittiğimde doktor, şu an görmeyi beklediğim tek şey rahmin içinde oluşmuş düzgün bir kese demişti, hatta kiminin kesesi küçük olur kiminin büyük olur da demişti. Senin daha çok yeni🙏🏻 Allahım zamanı gelince en güzel haberleri duymayı nasip etsin, endişelenme. Doktorlar normal diyorsa güvenmek lazım, ben de çok pimpirik yapıyorum ama rahat olmak en güzeli.

Canım sen ve Zeytur Zeytur a sormak istedim benim ilk bebeğim 15 haftalık kalbi durmuş bir hafta sonra kontrolde fark ettik .. bu preeklampsi mıdır tedavi ilac falan demişsiniz bunu önlemek için bi tedavi olayı falan varsa bilgi edinmek isterim sizlerden .
Basın sagolsun öncelikle. Preleksami aslında plesantanin doğumdan önce ayrılması diye biliyorum. Acil ameliyatla bebek kurtarılıyor. Tabi daha kötü sonuçları olabiliyor.

Canım sen ve Zeytur Zeytur a sormak istedim benim ilk bebeğim 15 haftalık kalbi durmuş bir hafta sonra kontrolde fark ettik .. bu preeklampsi mıdır tedavi ilac falan demişsiniz bunu önlemek için bi tedavi olayı falan varsa bilgi edinmek isterim sizlerden .
Merhaba öncelikle çok üzüldüm peki sizde preeklemsiden ötürümü kaybettiniz bebeginizi. Preeklemsi önceden tedavisi olan birşey değil hamileliğin 20. Haftasından sonra çıkıyor. Daha önce preeklemsi geçmişi olan kişilerde birsonraki hamilelik başladığında doğumu geciktirmek için kullanılması öneriliyor. Benim bugünnsaat 4 de randevum var doktor ne diyecek

Bende bu testı yaptrmsm haberm yok gecen dr dediki bu hastalıgı gecirmemissin dikkat et bagısıklık yok cig et z pismis etten iyi yıkanmamıs sebzeden uzak dur kedili bir ortama girme dedi cok onemli bisimi bu ya biraz abarttı doktor bende evham yaptım acıkcası
Canım bana bişey demedi doktor bununla alakalı bugün sonuçlara baktı ama temiz görünüyo hepsi dedi şükür

Canım bende preeklampsi yaşadım. Mutlaka irtibatta olalım lütfen. Ama bana daha önce bir doktor ilk gebeliklerde olabiliyor demişti
Peki sağlıcakla aldınızmı kucagınıza? Benim doktorum 2.ci kez hamile olduğumda hemen coraspirin kullanacaksın demişti. Evet sürekli iletişimde olalım inşallah sağlıcakla alırız evlatlarımızı kucagımıza :dua:

Benimde son adet tarihim 24 ekim benimde 4 de randevum var bakalım bende görebilecekmiyim. Hiç tedirgin olmayın çok normal şuam kücücük olması haftaya büyür annesi 😍😍😍

Selamlar, 9.haftaya girmişim
Girdim ama nasıl girdim bana sorun ☺
Sanki hayatım boyunca çekecekmiş gibiyim

Bukantıdan dolayı ne ağzımda tat var
Ne hayatımda keyif var
Ne iyi kokulara ne kötü kokulara tahammulum var

Bir şekilde geçiyor işte zaman napalım
Ahh çok zor benimde ill gebeliğim aynen dediğiniz gibiydi artı bulantı kusma agzımda demir tadı hiç geçmeyecekmiş gbiydi ama zamanla geciyor her anınızın tadını çıkarmaya bakın

Ahh çok zor benimde ill gebeliğim aynen dediğiniz gibiydi artı bulantı kusma agzımda demir tadı hiç geçmeyecekmiş gbiydi ama zamanla geciyor her anınızın tadını çıkarmaya bakın
Ah canim tadını çıkaramıyorum ki
Psikolojim de bozuldu cunku

Sabırsızlıkla zamanın hızla geçmesini bekliyorum:)

Bende bu testı yaptrmsm haberm yok gecen dr dediki bu hastalıgı gecirmemissin dikkat et bagısıklık yok cig et z pismis etten iyi yıkanmamıs sebzeden uzak dur kedili bir ortama girme dedi cok onemli bisimi bu ya biraz abarttı doktor bende evham yaptım acıkcası
benim kedim var evde kedili ortama girme demek o kadar kedisi olan hamişleri zan altında koymak oluyor ya :KK43: kakasında bir mikrop varmış ondan bebeğe zarar geçebilirmiş eşim temizliyor kürekle kumunu ama böyle duydukça çok tedirgin oluyorum 😥😥 kedimi atamam kimseyede veremem 😫

benim kedim var evde kedili ortama girme demek o kadar kedisi olan hamişleri zan altında koymak oluyor ya :KK43: kakasında bir mikrop varmış ondan bebeğe zarar geçebilirmiş eşim temizliyor kürekle kumunu ama böyle duydukça çok tedirgin oluyorum 😥😥 kedimi atamam kimseyede veremem 😫
Bahsedilen hastalık nedir, daha doğrusu yapılan test? Anti toxoplazma bakıyorlar o mu? Benim pozitif çıktı da, yanlış anlamadıysam bağışıklığım var herhalde 🤭

Ay canım inanki kendi tabirim değil :KK43: doktor birebir öyle söyledi ama dedigim gibi okadar abrtıyorki bazı doktorlar bence bunu daha normal düzeyde söyleyebilir inan bende cıkınca bi on dk neyle karsı karsıyayım acaba diye düşündüm.. bu arada kedileri çok severim elimden geldikce sıcak günlerde kapıma su koyarım kediler içsin diye ama kedilerden cok korkuyorum yanımdna gecse istem dısı cok buyuk tepkiler verebiliyorum kacıyorum :KK43: bide ben gecen hafta binamıza girip cıkan bi kedi var afedersiniz ama kapımın onune oyle bir kaka yapmıskı ilk basta kedi kakası degil bu biri cocugunun tuvaletini yaptrms kacms resmen dedim ve ben onu temizledm ellerime poset takarak suan korkuyorm yani doktr oyle bahsediyoki sanki yanından gecsek bulasacak gbi :KK43:

X