2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Aslında doktor adı verip kötülemek istemiyorum çünkü gayet ilgili nazik bi doktordu sadece sonda bu sekilde cümle kurunca biraz abartılı bende evham yaptım diyelim cnkü doktor iydi yani ama doktor tavsıye et dersen ederim :KK70: ona randevu bulamaynca bu dr randevu almıstım dr mustafa kara genc ilgili alakalı sordugunuz sorulara en acıklayıcı ve kibar sekilde yanıt veren bir doktor
canım bende cumartesi gidicem özele ikidir devlete gitmiştir artık özele başlıycam evet doktor tavsiyesi çok istiyorum şimdilik ataşehir medicana da funda hanım var ona gidicem inşallah memnun kalırım da değiştirmem mustafa kara da aklımda dursun sağol 👍

Sen iyi ki buradasın, sayende içim rahatlıyor gerçekten 🥰 tecrübesizlik işte insan bilmeyince içi içini yiyor. Benim de devam ediyor da ondan sordum 🤭
Çok sağol ne demek. 🤩 Ben normal hayatıma devam ediyorum beyaz akıntı gibi düşünüyorum. Çünkü devam ederken gittim hiç sorun yoktu.

Çok sağol ne demek. 🤩 Ben normal hayatıma devam ediyorum beyaz akıntı gibi düşünüyorum. Çünkü devam ederken gittim hiç sorun yoktu.
Bana arkadaşlarım süreki yat dediği için ben başladığından beri yatıyorum açıkçası :KK43: doktora da göründüm ama kendisi ultrasonda pek bisey göremediği için ilaç vermekten baska bir sey yapamadı. Mecbur c.tesi keseyi görmeyi bekleyeceğim. Ondan sonra kalkarım herhalde, yatmaktan her yerim ağrıdı.

Merhaba kızlar. Bugün hiç giremedim. Biliyorsunuz teyzem 4 ay önce eşi tarafından bıçakla katledilerek öldürülmüştü. Bugün ilk mahkemesi var dua edin nolur. En ağır ceza verilsin 🙏🏻
Başınız sağolsun canım Rabbim sabırlar versin inşallah size. Katilide gün yüzü göremez inşallah en ağır cezayı alır umarım 😔

Bana doktor sen nerede büyüdün dedi babam memur çok il gezdik dedim. Geçirmen gereken bir çok hastalığı geçirmemişsin dedi. Bende negatif her şey. "Alt" yani karaciğer enzimleri sınırın bir üstü çıktı. Biz o sonuca güvenmiyoruz ama istersen tekrarlarız kafaya takılacak bir şey yok dedi. İdrarda bakteri çıktı.
Doktorunuz idrarda bakteri için bir ilaç verdi mi acaba bugün bende de çıktı da monurol verdi

Selamlar, 9.haftaya girmişim
Girdim ama nasıl girdim bana sorun ☺
Sanki hayatım boyunca çekecekmiş gibiyim

Bukantıdan dolayı ne ağzımda tat var
Ne hayatımda keyif var
Ne iyi kokulara ne kötü kokulara tahammulum var

Bir şekilde geçiyor işte zaman napalım
Okadar olmasa da ben de öyleyim. Koku hassasiyetim yok, ama bulantı beni mahvetti. 😟. Bugün dr a gidecm, bakalım ne diyecek?

Bahsedilen testler bunlar sanırım daha yeni anlıyorum bunlar hangı hastalıklar bagısıklık var hangilerine yok diyemi yapılıyor öyleyse benim bi coguna bagısıklık yok sanırım 😱😳

üçüncü hamileliğim hiç böyle testler yapmadılar bana acaba devlet hastanelerimi yapıyor çok şaşırdım senin hep negatif demekki daha önce geçirmemişsin bu hastalıkları ben öyle anladım.
Benim 3.gebeligim. 3ündede yapıldı ve hiç çıkmadı bagisiklik elimden geldiğince dikkat ettim. Hayvan dışkısı çiğ et sebze gibi durumlara dikkat etmek gerekiyor.

benim kedim var evde kedili ortama girme demek o kadar kedisi olan hamişleri zan altında koymak oluyor ya :KK43: kakasında bir mikrop varmış ondan bebeğe zarar geçebilirmiş eşim temizliyor kürekle kumunu ama böyle duydukça çok tedirgin oluyorum 😥😥 kedimi atamam kimseyede veremem 😫
Kediniz ev kedisi ise, dışarı hayatı yoksa ve evde de çiğ et vermiyorsanız endişelenmenize gerek yok. Kendi kendine bu bakteriyi üretecek hali yok :) siz yine de kumunu temizlemeyin. Onun dışında aynı bakteri yeşilliklerin üzerinde de olabiliyor. Açıkçası evdeki kedimden çok marketten aldığım maruldan korkuyorum ben. Nasıl üretildiği belli değil sonuçta. O yüzden çok iyi yıkamak lazım.

Yapılan testte daha önce bu bakteriye maruz kalıp antikor üretip üretemediğiz ve şu an vücudunuzda bu bakteri var mı yok mu ona bakılıyor. Üstte link verdim, inceleyebilirsiniz. Bende ikisi de negatif çıktı yani şu an temizim ama antikorum da yok. O yüzden ekstra dikkat etmem gerek. Bu arada gerçekten önemli bir durum aslında çünkü bir sürü anomaliye sebep olabiliyormuş fetüste. Sağırlık, körlük gibi.

Ama dediğim gibi gerekli önlemi aldıktan sonra sorun yaşamazsınız.

üçüncü hamileliğim hiç böyle testler yapmadılar bana acaba devlet hastanelerimi yapıyor çok şaşırdım senin hep negatif demekki daha önce geçirmemişsin bu hastalıkları ben öyle anladım.
Benim de ilk iki de yaptırılmadı. Bunda hamile olduğumu öğrenince sağlık ocağındaki dr hemen istedi.

Bana arkadaşlarım süreki yat dediği için ben başladığından beri yatıyorum açıkçası :KK43: doktora da göründüm ama kendisi ultrasonda pek bisey göremediği için ilaç vermekten baska bir sey yapamadı. Mecbur c.tesi keseyi görmeyi bekleyeceğim. Ondan sonra kalkarım herhalde, yatmaktan her yerim ağrıdı.
Bana doktor sağlıklı gebelik ilerler sağlıksiz gebelikte sen ne yaparsan yap devam etmez dedi. Yatsam psikolojim daha çok bozulacak o yüzden aynen devam ediyorum

Kediniz ev kedisi ise, dışarı hayatı yoksa ve evde de çiğ et vermiyorsanız endişelenmenize gerek yok. Kendi kendine bu bakteriyi üretecek hali yok :) siz yine de kumunu temizlemeyin. Onun dışında aynı bakteri yeşilliklerin üzerinde de olabiliyor. Açıkçası evdeki kedimden çok marketten aldığım maruldan korkuyorum ben. Nasıl üretildiği belli değil sonuçta. O yüzden çok iyi yıkamak lazım.

Yapılan testte daha önce bu bakteriye maruz kalıp antikor üretip üretemediğiz ve şu an vücudunuzda bu bakteri var mı yok mu ona bakılıyor. Üstte link verdim, inceleyebilirsiniz. Bende ikisi de negatif çıktı yani şu an temizim ama antikorum da yok. O yüzden ekstra dikkat etmem gerek. Bu arada gerçekten önemli bir durum aslında çünkü bir sürü anomaliye sebep olabiliyormuş fetüste. Sağırlık, körlük gibi.

Ama dediğim gibi gerekli önlemi aldıktan sonra sorun yaşamazsı
ev kedisi hiç dışarı çıkmıyor kuru ve yaş mama yiyor aşılarıda düzenli.. bende okudum internette sağırlık körlük okuyunca morelim bozuldu😥 artık daha dikkatli olayım zaten öpmeyi bırakmıştım .. kıvırcık marul içinde markette pazarda pis bidondaki sulara batırıp çıkarıyorlar bende onlardan hep tiksinirim o yüzden beyaz sirkeli suda bekletip tekrar yıkamak en iyisi 💖

Merhaba hanımlar bende yeni katıldım aranıza 😊 son adet tarihime göre doğum temmuz sonu gözüküyor benimde 😍 hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🙏🙏 şu an 5+4 yarın kontrolüm var keseyi görmek için çağırdı doktorum kalp atışınıda duyar mıyım sizce, duyan var mı yada bu haftada 😊
Hoşgeldin ezeli düşmanım 😍 kaçıncı şehzade?😂

Benim 3.gebeligim. 3ündede yapıldı ve hiç çıkmadı bagisiklik elimden geldiğince dikkat ettim. Hayvan dışkısı çiğ et sebze gibi durumlara dikkat etmek gerekiyor.
bu defa bende doktora söyleyim cumartesi kalp atışı için gidicem bu testleri yaptırır sanırım 👍

X