2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Evet bide her şeyin hazır olsun falanda dedi korktumda biraz erken gelme ihtimali var diye. Normal doğum sancısındanda korkuyorum zaten sancım gelmeden doğurayım istiyorum
Ayyyy aynenn yaaa banada bebek büyük sancın gelebilir suyun gelebilir diyo korkutuyo dedim ama ben, sancımı duymak istemiyorum diye , ağeın olursa yavaşdan gelirsin dedi o rahat tabiiiii , ben çekcem aynıyız seninle biraz Aynı şeyleri söylemişler hep

Sancıyı yaşamanız biri olarak söylüyorum
Ader ağrısından bile hafif:)

Yani 4 cm açıklık bılr benim için baya hafifti. O yüzden korkma.bence sonlarına doğru şiddet artıyor.
O zamana kadar zaten hastaneye gidiyorsun

Mesela dün bugun bende adet sancım vardı ara ara bazen geldi gitti ,, 4 cm açıklıklamı gittin sen hastaneye

Ay evet yaa aynıyız resmen stresimi en iyi sen anlarsın benim
İçime bi his düştü bide sanki erken olucakmış gibi. Rüyalarıma giriyor hep. Bi gün verse kafam rahatlar bari şimdi kesin bir gün söylemeyince kafamda kurar oldum hep
Bu cuma kontrolüm var inşallah gün verir yaa
Bide bebek kasıklarımda hareket ediyor resmen sendede öyle oluyor mu? Ve hareketleri canımı acıtıyor artık

Mesela dün bugun bende adet sancım vardı ara ara bazen geldi gitti ,, 4 cm açıklıklamı gittin sen hastaneye
Benim akşamdan başladı. Duş aldım güzelce
Sabah gittim hastaneye akşama doğru 16.00 ya da 16.30 gibi alındım sezeryana .

Neden akşama doğru alındım? Zorunlu sezeryan yazılsın diye. Doktorum öyle de söyledi. Beklersen eger zorunlu yazarız dedi. Ben de sancılar hafif olduğu için ok. Dedim.

Doktor ameliyat sırasında bakmış açıklığa. Cunku ben çatala çıkmadım

Benim plesentam önde olduğu için fazla anlamıyorum sadece acıttığı bi yeri var sorduk geçen doktora sağ göğüsümün altına vuruyo poposuymuş orası bende ayağı fln sanıyodum kasıklsrımada ara ara vuruyo hıçkırdığınzaman daha çok oluyo, belki cıma verir yaaa sen söyle bi gün verin en azındna ben rahatlıyımm de

Biraz daha beklesen normal olucakmış vallaaa kuzenimin o açıklıkdayken belden aşağısını duş aldırdılar, sonra dahada hızlı açıldı doğum yaptı yarım saatte
iyi bariii kılpayı resmen açıklığa alttan mı bakıyolar

Bana diyo bu gidişle belki normal yaparsın diye gazlıyolar

Herkese Merhaba
Bugün kontrolümde suyumun ust sınırda olduğunu söyledi doktorum. Seker problemim olduğu için su fazlaligim oluyordu. ve + direnç varmis riskim oluşmuş. Normalde bu kadar takilmazdim ama aramizda gecen konusmada doktorumun telasi endiselendirdi beni.
Perinatologa ne zaman gidiyorsun diye sordu 4 gün sonra randevum var deyince 4 gün geç olur cevabini aldigim anda beynim uyuştu. Hemen ciğer geliştirici vurdurdu yârin da ayni saatte 2 tane alacagim. ve carsamba gunu tekrar kontrol edecek duruma göre yatis verebilir. Bu arada ciğer geliştirici bildigimiz kortizonmus. yan etkilerini düsünmek istemiyorum. Seker yükseltiyormuş. tokluk sekerimi olctum 170 cikti. Bu konuda beni uyarmadi doktorum. Googledan arastirip öğrendim. Burada da biri yazmisti onu okudum. Seker yüksekliğim zaten vardi kontrol altinda tutmaya calisiyorduk ama ciğer geliştirici ile yükseltmiş olmadık mi ?
Aklimda deli sorular yaptirmasamiydim acaba bile diyorum.
Bir de bebek hareketlerinde 48 saate kadar hareketsizlik olabiliyormuş. cildirmamak elde değil.
Cok korkuyorum. Problem olmayacak diyorum kendimi tutmaya ; guclu olmaya calisiyorum ama nafile...
Paylasmak istedim..

Evet konuşucam böyle dahada stres oluyorum zaten
Benim karnımı o kadar şiddetli oynatıyor ki karşımda oturan insan görebiliyor artık resmen sallıyo beni oda canımı acıtıyor işte sizdede öylemi acaba dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…