2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Herkese Merhaba
Bugün kontrolümde suyumun ust sınırda olduğunu söyledi doktorum. Seker problemim olduğu için su fazlaligim oluyordu. ve + direnç varmis riskim oluşmuş. Normalde bu kadar takilmazdim ama aramizda gecen konusmada doktorumun telasi endiselendirdi beni.
Perinatologa ne zaman gidiyorsun diye sordu 4 gün sonra randevum var deyince 4 gün geç olur cevabini aldigim anda beynim uyuştu. Hemen ciğer geliştirici vurdurdu yârin da ayni saatte 2 tane alacagim. ve carsamba gunu tekrar kontrol edecek duruma göre yatis verebilir. Bu arada ciğer geliştirici bildigimiz kortizonmus. yan etkilerini düsünmek istemiyorum. Seker yükseltiyormuş. tokluk sekerimi olctum 170 cikti. Bu konuda beni uyarmadi doktorum. Googledan arastirip öğrendim. Burada da biri yazmisti onu okudum. Seker yüksekliğim zaten vardi kontrol altinda tutmaya calisiyorduk ama ciğer geliştirici ile yükseltmiş olmadık mi ?
Aklimda deli sorular yaptirmasamiydim acaba bile diyorum.
Bir de bebek hareketlerinde 48 saate kadar hareketsizlik olabiliyormuş. cildirmamak elde değil.
Cok korkuyorum. Problem olmayacak diyorum kendimi tutmaya ; guclu olmaya calisiyorum ama nafile...
Paylasmak istedim..
Pek bildiğim bir konu değil ama sakin ol bebekde etkilenir , zaten riskli zamnları geçtk, doğumda yapsanız bebek iyi olucaktır😍🙏🏻
İğneden sonra evet arkadaşlar hareketlern azaldığınınsöylüyo o konuda korkmaaa sakın içini ferah tut 🙏🏻🙏🏻

Biraz daha beklesen normal olucakmış vallaaa😃😃 kuzenimin o açıklıkdayken belden aşağısını duş aldırdılar, sonra dahada hızlı açıldı doğum yaptı yarım saatte😃😃
iyi bariii kılpayı resmen😃😃 açıklığa alttan mı bakıyolar🙄

Bana diyo bu gidişle belki normal yaparsın diye😂😂😂 gazlıyolar😂
Evet alttan bakılıyor. :)
Diyorum ya o anı yaşamaktan korkuyorum diye :KK53:

Evet konuşucam böyle dahada stres oluyorum zaten 😣
Benim karnımı o kadar şiddetli oynatıyor ki karşımda oturan insan görebiliyor artık resmen sallıyo beni😂 oda canımı acıtıyor işte sizdede öylemi acaba dedim
Bence çoğunun öyle grupda, benimde plesenta önde olmasa dediğin gibi olurdu eminimmm🙏🏻 Ama allahdan sizin bmyle dediğinizi duyunca iyiki önde diyorum😂😂 acıtmasın diye 😃😃

Ablada ne abla ama🤣 yüzünden yağıyordu dogsada yardim etsem diye🤣 bi wc ye alistiramiyoz valla
Ayyy bacım Allah yardımcın olsun cisi bir hafta da öğrenir de kaka biraz uzun sürüyor doğumda yakın baya zorlamayacak mi seni bir de öğrendikten sonra bir evre oluyor tekrar dan bı kaçırma dönemi inşallah siz yaşamazsınız
Bazıları işe yaramıyo diyo bazıları iyi diyo bende anlamadım, bakalım doğum sonra işe yararsa söylerm😂😂😂😍😍
Ayyy hadi bakalım teşekkürler bebişim 😍😍
Püfff Hiç sevmediğim işler yaaaaa😳😳😳😂😂😂
All benden de o kadar ilkinde zor bela muayene olmuştum son oldu sonra ne kontrole gittim nede alttan baktırdım 😂

Bence çoğunun öyle grupda, benimde plesenta önde olmasa dediğin gibi olurdu eminimmm🙏🏻 Ama allahdan sizin bmyle dediğinizi duyunca iyiki önde diyorum😂😂 acıtmasın diye 😃😃
Gerçekten o kadar şanslısın kii keşke video atılsada göstersem sana nasıl hoplayıp zıpladığını 😂😂

Henüz bu anı yaşamadım ama eşimin bana güveni yok, benim kendime güvenim hiç yok :KK70:adam nasıl bir potansiyel gördüyse hiç uğraşmayalım acı çekme epidural yaptıralım diyor sürekli :KK70:
Epidural iğneyi vurana kadar yine bu acıyı çekersin😂😂😂😂 ayyyyy düşünemiyorum yaaaaa😂😂😂 allah kolaylık versin vallaa😂😂

Çok moralim bozuk
Dr.kontrolümüz vardı ya yıllarda birlikte çalışmış olmamıza arkadaş olmamıza rağmen dr.um bir ters ters konuşmalar terslemeler
Muayene zaten 5 dk sürdü pozisyonu yüz üstü vs dedi ne yüzünü gördük ne birşey zorla biz sorduk kg söyledi
2 hafta sonra çağırdı dedim 1 ayda 2 kere para vermeyelim ozaman 3 hafta sonra gel dedi
En son cıkarken bir dahaki sefere 36 Olcan sezeryan için kan vs verirsin nst bağlarız günü konusuruz dedi
Dedim biz 16 su istiyoruz babasının doğumgününde
Ben planlı olanları pazar a topluyorum dedi
Dedim geçen sefer tamam dediniz zaten 1 gün var ne olacak işte benimle inatlaşınca olmuyor bir hastam var bilmem ne gün istedi bugün alcam vs vs ters ters konustu yine zaten tüm gün hastanede ya
Okadar mı hakkımız hukukumuz yok yani
Eşim haklı olarak delirdi
Başka bir Dr araştırıyorum şimdi yada en kötü velimiz var şehir hastanesinde ebe gidip orda sezeryan olup gelcem 😔
Nasıl moralim bozuldu nasıl üzüldüm anlatamam

X