2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Sıcakdan mı uyuyamıyoruz anlmıyorum zaten su içinde uyanıyorum bendeAyyyy bakalım nasıl olmuş bebişko yaklaştıkça kontrollerde daha heyecanlı oluyor ,

Sıcakdan mı uyuyamıyoruz anlmıyorum zaten su içinde uyanıyorum bendeAyyyy bakalım nasıl olmuş bebişko yaklaştıkça kontrollerde daha heyecanlı oluyor ,
Kızzz vantilatörle yatyrmm kaç akşamdır yine uyanıyrmm resmen saat başı uyandım bu akşam ben yüzüstü yatmaya alışığım o yüzden yatamyrm diye düşünüyorum ama neblmm bilemedm bende evett yaa zamanımız daraldı iyice kesin dogumla ilgili bişey demicek erken diyo her seferinde ama bakalm kafamda deli sorular

Bende de el vantilatörü var onunla idare ediyorum bi kaç haftaya büyüğünü çıkartırım
Aaaa mantıklı benimde en sevdiğim yatış şekli o yatamıyorum Bu aralar sağa veya sola söndüğümde göbeğimin altına yastık koyarak uyuyorum daha güzel uyuyorum bu şekilde denemediysen yap daha rahat oluyor

Normal düşünüyorsan beklicenn bebiş nezman gelmek isterse

Bacağının arasına yastık koy dediler öyle denedim yok hiç yatamadım karnıma da deniyim bari sezeryan istyrmm ya kardeşimin düğünü varya nekadar erken olursa okadar iyi olcak benim için gerçi normal istesem yapabilirmydm hiç bilmiyorum o yüzden düşünmedm bile

Bizim grubun %70 sezeryan istiyo galiba korkudannn, gerçi onunda sonrası zor amaa napalım
Sezeryandan sonra nasıl kalkıp düğüne gidicen inşaşlah baya zaman olur arada

Aynı ben hatta çiğ sucuk yemek doğumdan sonra yapacağım ilk şey

...

Ben pişmiş sucuk sevmem kı

Taze taze has sucuk olacak çiğ çiğ
Ekmek arası mis
Kız yamyam hamişler türkiyede et kalitesi ve parazit yoğunluğu hakkında bildiklerimi söylesem pişmiş et bile yemek istemezsiniz.Et hijyeni benim alanımbana güvenin çiğ yemeyin, ayrıca doğumdan sonra yeseniz de sizden bebeğe parazit geçer. Ne bebeği, eşiniz ve evdeki çocuğunuza da geçer. Parazitler hayati sonuçlar doğurabilir allah korusun.
Bir arkadaşımın evinde yabancı bakıcı var. Afrika ülkelerinin birinden gelmiş. Ingilizce konuşuyor. Ev 3 katlı, 3.katta kalıyor. 2 oğlu var minnak, su gibi ingilizce konuşuyorlar. Kadın öğrendiği bir kac türk yemeğini pişiriyor ve evi temizliyor.
Ben de ilerde düşünüyorum. Evim dubleks ust kattan oda vermeyi düşünüyorum.ama benim bakıcı yıllardır tanıdığım annemin arkadaşlarından birisi olacak.Teyzem gibidir. Tabii kesin değil şimdilik. Öyle bir konuşmuştuk.

Tabi bende protez var asla cıkarmam
Kizceler bir arkadaşım full makyaj ve ojeli sezaryene girdi kocasını gönderip aseton aldırdılar son anda. Adam ne bilsin aseton falan. Garip bir gerginlik olmuştu. Isaret parmagi boş kalacakmış ona göre.
Yaa burda da etrafimda da hep sezeryan duyuyorum. Herkes sezeryan mi oluyor bi ben mi normal istiyorum acaba diye tribe girdim
Ben ssvd yapicam nasipse ilki sezaryendi güzel geçti sayılır cok şükür ama bunda normal yapmak istiyorum.
Sezaryen doğum bebek için rahat olan doğum degil ki kuzum ya da normal doğum bebek için zor değil ki. Bebekler nasıl dogacaklarini neler yapacaklarını çok iyi biliyorlar hayırlısı olsun. Ama karar vermeden önce iki tarafın da fayda ve risklerini araştırıp karar ver. Bir çocuğun annesinin vaginasindan geçerken aldığı faydalı bakterilerin bir ömür boyu ona faydasi ile doktor alttan baktığında yasayacagin tedirginlik karsilastirilacak kriterler değil mesela. Ama şu mantikli, "ben sezaryen ve normal doğum hakkında ayrıntılı bilgilendirildim, ikisinin de avantaj ve dezavantajlarını biliyorum. Ve tamamen kendi kararım doğrultusunda sezaryene karar verdim." Bunu diyen insan görünce cidden çok rahatliyorum. Ama klasik bahanelerle, sırf hastane/ doktor politikalari yüzünden korkutulup manipüle edilmiş ya da sezaryenin hiç riski yokmuş ama normal dogumdaki yırtılma/epizyo/ sancı korkunç risklermiş gibi korkutulan hemcinslerimi görünce çok kızıyorum sağlık sistemine. Sağlıkta tek yönlü bilgilendirme bizlere haksızlık oluyor

Kizceler bir arkadaşım full makyaj ve ojeli sezaryene girdi kocasını gönderip aseton aldırdılar son anda. Adam ne bilsin aseton falan. Garip bir gerginlik olmuştu. Isaret parmagi boş kalacakmış ona göre.
Ben nolur nolmaz işaret parmağımı boş bırakırım fotolardada saklarım napalım sorduğum iyi oldu size

Doğum başlamadan önce çatıyı tam olarak ölçmek imkansizmis zaten . Doktorlarin tahmini değerleri ile oluyor ,e anne de biraz korkuyorsa direk sezeryana dönüyor zaten .
Kuzum ebeyi özel tuttum. 33 yıllık deneyimli ve cook sempatik, anacan bir ebem var. Ben ssvd gebesiyim o yüzden ebe olayını zorunlu tutuyor doktorum.
Hangi ebeden eğitim aldınız acaba , Nokta ebe geldi aklıma nedense eğitim gerçekten çok faydalı ve rahatlatıcı oluyor .

EzgininAnnesi
Canım dün akşam doğumla ilgili yazdığın mesaja denk geldim de , benim de tüp bebekle oldu …

Lâkin doğum tercihi ister doğal yolla ister tüp veya aşılamayla farketmeksizin bebeğe aittir.
Tüp bebekliler normal doğum yapamaz diye saçma bi düşünce olamaz.
Onlar bebek taşıyor biz civciv mi ?
Benim de kulağıma böyle şeyler gelince tamamen kişinin tercihi olduğu kanısı aldım danıştığım doktorlardan .
Tüp bebek süreci zaten hep planlı programlı biliyosun , kişi burda “doğumum da şu tarihte olacak , artık kabuşuyorum” algısına girmeyi daha kolay buluyor. Özellikle ilk gebelikse …

Ben normal isteyenlerdenim ama bu süreci, bebeğimin sağlık durumuna göre , bedenimin buna müsait olup olmayacağına bıraktım …

23 haziran bizim tarihe göre erken oluyo baya benimde 12 haziran ya
Hafta başı olsun diye 27dedim ona bile izin vermedi benimki ahhh yer teyzeleri onu
Çünkü 38 haftayı doldurmadan almak istemiyor doktorlar. Benimki öyle dedi.38 dolunca diğerlerinin gelişmiş olduğunu tahmin ediyoruz dedi. Benim 38 ayın 26sinda doluyor. 25ini verdi. 26 pazar.

Çünkü 38 haftayı doldurmadan almak istemiyor doktorlar. Benimki öyle dedi.38 dolunca diğerlerinin gelişmiş olduğunu tahmin ediyoruz dedi. Benim 38 ayın 26sinda doluyor. 25ini verdi. 26 pazar.
28inde 38+0 oluyorum tam
Bana 38+3 e tarih verdi bende dedim hani 4 günle ne kaybederz 27sine verin fln
Bebek iri olursa ciğer gelişimi için geç almakda fayda var dedi. Yine son hafta nts için gelicen ozman sancın varmı yokmu ona göre yine konuşuruz dedi

Hayır mesela haberin olsun bebek büyük gittiği için suyun gelebilir sancın gelebilir de diyo hemen gelirsin dedi eeee erken değilmi dediğimde kilosu iyi gayet diyo sorun olmaz dedi

Ben 27 olsun diyince bekleyelim diyo

İnşallah sancı fln çekmeden atlarırım şu 26 günü

23 haziran bizim tarihe göre erken oluyo baya benimde 12 haziran ya
Hafta başı olsun diye 27dedim ona bile izin vermedi benimki ahhh yer teyzeleri onu
37+2 oluyorz ya 23 haziranda doktorlar +1 i 38 den saymiyomu ay yok ya benim istdgm onemli degl saglkli olacgi zamanda gelsn .. tiktokta asena diye bi kiz var 35+5 te dogurmus ilkten bebek digdu iyi smdi kendi hastaneden ckti bebek 1 hafta daha kalicakms hastanede solunumun desteklenmesi lazimmis oyle olmasids cok zor dusunsene parcani orda birkp eve geliyosn ay yok yok ya icimizde dursun vaktinde dogsun bizle eve gelsn hastnede flan kalmasnlar insAllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…