2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
28inde 38+0 oluyorum tam
Bana 38+3 e tarih verdi bende dedim hani 4 günle ne kaybederz 27sine verin fln
Bebek iri olursa ciğer gelişimi için geç almakda fayda var dedi. Yine son hafta nts için gelicen ozman sancın varmı yokmu ona göre yine konuşuruz dedi 🤷🏼‍♀️

Hayır mesela haberin olsun bebek büyük gittiği için suyun gelebilir sancın gelebilir de diyo hemen gelirsin dedi eeee erken değilmi dediğimde kilosu iyi gayet diyo sorun olmaz dedi 😃

Ben 27 olsun diyince bekleyelim diyo🤷🏼‍♀️😃

İnşallah sancı fln çekmeden atlarırım şu 26 günü😂
Doktor diyosa bi bildgi vardi canim bence benimde oyle olabilir oyuzden doktorlsr ne diyosa razi gelcez bak devletler aksi bir durum olmadikca 39+0 ve sonrasina gun veriyormus sanirim

37+2 oluyorz ya 23 haziranda doktorlar +1 i 38 den saymiyomu 🤪😄 ay yok ya benim istdgm onemli degl saglkli olacgi zamanda gelsn .. tiktokta asena diye bi kiz var 35+5 te dogurmus ilkten bebek digdu iyi smdi kendi hastaneden ckti bebek 1 hafta daha kalicakms hastanede solunumun desteklenmesi lazimmis :KK43: oyle olmasids cok zor dusunsene parcani orda birkp eve geliyosn 😱 ay yok yok ya icimizde dursun vaktinde dogsun bizle eve gelsn hastnede flan kalmasnlar insAllah
Heeee tiktokum yok ama bende o kızı instagramda görmüştüm erken doğurdu evet kuvozde yatıcakmış 1 hafta 🤦🏼‍♀️ Ayyy bende istemem ayrı kalmakkkk , nezmaan sağlıcakla kucağıma alıcam ozaman olsun🙏🏻🙏🏻

Doktor diyosa bi bildgi vardi canim bence benimde oyle olabilir oyuzden doktorlsr ne diyosa razi gelcez bak devletler aksi bir durum olmadikca 39+0 ve sonrasina gun veriyormus sanirim
Aynen beklemek iyi gibi sağlığı acısından 🙏🏻🙏🏻 Mecbur doktora güveniyoruzzz onlar bilir dediğim gibi😍🌸

37+2 oluyorz ya 23 haziranda doktorlar +1 i 38 den saymiyomu 🤪😄 ay yok ya benim istdgm onemli degl saglkli olacgi zamanda gelsn .. tiktokta asena diye bi kiz var 35+5 te dogurmus ilkten bebek digdu iyi smdi kendi hastaneden ckti bebek 1 hafta daha kalicakms hastanede solunumun desteklenmesi lazimmis :KK43: oyle olmasids cok zor dusunsene parcani orda birkp eve geliyosn 😱 ay yok yok ya icimizde dursun vaktinde dogsun bizle eve gelsn hastnede flan kalmasnlar insAllah
Valla canım o bebekle alakalıymış34 de doğup hiç hastanedekalmayanikizler bile var..o yüzden tambenim konumu konuştun bu konuda o kadar tedirginim ki 😔 36 da doğarsa küveze ğirerlerse ben eveyalnızgelirim..kontrol amaçl

kızlar son bı kac gundur davul gıbı şiş uyanıyorum yuzum ellerım ayaklarım.Ellerımı yumruk yapamıcak kadar sısıyor.Ayaklarım rahmetlı babaannemın ayakları gıbı oldu ustune basınca acıyor.Yuzumu zaten gecıyorum 😔 Buarada tüm testlerım normal cıktı karacıger ıle ılgılı bı problemım yok.
Sızde şiş misiniz herkes şişse biraz rahatlıcam
Kızlar şişmiyizzzz?!🤪

Ben de istiyorum ama sanki korkuyorum.
Çarşamba muayene var.
Doktor alttan bakalım dedi yok yok dedim.
Eşim diyo niye normal istemiyorsun.
Ona anlattım alttan muayeneyi boşver normal yapma dedi 😂😂😂
Bir de tüp bebek çocuğum rahat doğsun ya yazık.🙈🙈🙈
Bnmkide tedavi gebelik doktorum sezaryen olsun diyor. Herkesin bebeği kıymetli ama bu durum sizin için daha önemli riskli olabilir diyor. Bnde çok kararsızım... 😔

Birkaç normalci kaldık 😂 gerek meraktan, gerek önceki doğumdan 🤐
Benim de ilk doğumum olacak. Ben de normal istiyorum nasipse. Ama dün bir kere daha şahit oldum ki niyet normal yönde olacak ama sezaryenin de hayat kurtarıcı ve 2. şans olup akılda tutulması gerektiğini unutmamak gerek.

Dün gelen misafirim normal istiyor çok. Hep pozitif doğum hikayeleri okuyor ve hayal kuruyor. 40. Haftada ve su yok,nişan yok,kasılma yok. Çaresiz sezaryen olmuş ama iki yıl geçti hala bende bir yaradır dedi. Çünkü zamanında çok büyütmüş kafasında bu konuyu.

Ben de uzun süre böyleydim. Artık bundan uzaklaşmaya ve nasibimi beklemeye başlıyorum yeni yeni. Sonrasında hem lohusalık hem de doğum sonu depresyonu yaşamak istemem açıkçası.

Bnmkide tedavi gebelik doktorum sezaryen olsun diyor. Herkesin bebeği kıymetli ama bu durum sizin için daha önemli riskli olabilir diyor. Bnde çok kararsızım... 😔
Benım kı de tüp bebek normal dogum istiyorum
Doktorum bu konuyla ılgılı bısey soylemedı.Anneye kalmıs bır durum sen nasıl kendını ıyı hıssedıyorsan onu denemelısın.Benım canım bıraz tatlıdır.Kesi dikiş olayı korkuttugu ıcın cesaret edemıyorum.Sonrasında amelıyat acısından bebekle yeterınce ılgılenemem dıye tedırgın oluyorum.Eger normal doguramazsam zaten o esnada mudahale ederler dıye dusunuyorum.Allah yardımcımız olsun 😊

kızlar son bı kac gundur davul gıbı şiş uyanıyorum yuzum ellerım ayaklarım.Ellerımı yumruk yapamıcak kadar sısıyor.Ayaklarım rahmetlı babaannemın ayakları gıbı oldu ustune basınca acıyor.Yuzumu zaten gecıyorum 😔 Buarada tüm testlerım normal cıktı karacıger ıle ılgılı bı problemım yok.
Sızde şiş misiniz herkes şişse biraz rahatlıcam
Kızlar şişmiyizzzz?!🤪
Benim de dün biraz ayaklarım sismisti. İş yerinde oturmaktan oldu galiba .Bugün inmiş. Yüzümde şişlik yok benim yani en azından başkaları öyle diyor. Artık havalar da ısındı ya siseriz gibi geliyor 😔

Kızlar bu çocuk 2 gündür eskisi kadar sert tekmeler atmıyor anca bir dürtcem anca hiç yokta degil ama eskisi kadar degil korkuyorum

Valla canım o bebekle alakalıymış34 de doğup hiç hastanedekalmayanikizler bile var..o yüzden tambenim konumu konuştun bu konuda o kadar tedirginim ki 😔 36 da doğarsa küveze ğirerlerse ben eveyalnızgelirim..kontrol amaçl
Canim güzel düşünelim dua edelim güzel olsun inşAllah dedigin gbi belli olmuyor arkdsmda 39 haftasnda dogurdu eve bebegni aldi geldi iki uc gun snra kaninda enfeksiyon ckti bebegn 1 hafta hastanede kaldi bebis cok zor bir durum evet ama yinede sukretmek lazim 🙏🏻 ya tedavisi olmasa Alahim saglikla kavustursun hepimizi bebislerimize 🤲🏼🥰

Yeni uyananlara günaydın :) benim günüm çok güzel başladı, 33. Haftaya girdik. Kontrolden çıktım şimdi 1800 gr olmuş minik kızım. Rahim ağzı uzunluğu da 45 mm erken doğum riskim yok şükür harika vallahi🥳
Kontrolün güzel gecmesine sevindim 🌸 peki rahim uzunluğu ile ilgili başka bir yorum yaptı mi , benimki de 50 mmdi galiba son kontrolde . Doktor uzun olduğunu ,bol egzersiz yapmam gerektiğini söyledi normal doğum istediğim için .
Benim de ilk doğumum olacak. Ben de normal istiyorum nasipse. Ama dün bir kere daha şahit oldum ki niyet normal yönde olacak ama sezaryenin de hayat kurtarıcı ve 2. şans olup akılda tutulması gerektiğini unutmamak gerek.

Dün gelen misafirim normal istiyor çok. Hep pozitif doğum hikayeleri okuyor ve hayal kuruyor. 40. Haftada ve su yok,nişan yok,kasılma yok. Çaresiz sezaryen olmuş ama iki yıl geçti hala bende bir yaradır dedi. Çünkü zamanında çok büyütmüş kafasında bu konuyu.

Ben de uzun süre böyleydim. Artık bundan uzaklaşmaya ve nasibimi beklemeye başlıyorum yeni yeni. Sonrasında hem lohusalık hem de doğum sonu depresyonu yaşamak istemem açıkçası.
Bende başta böyle düşünüyordum , kesinlikle normal olacak kafasindaydim . Ama artık yazdığın gibi böyle bir ihtimal olabileceğini de göz önünde bulunduruyorum . Hem kendi sağlığım hem bebeğin sağlığı tehlikeye girerse alternatif bir 2.sistem olarak görüyorum artık .

Sezaryen doğum bebek için rahat olan doğum degil ki kuzum ya da normal doğum bebek için zor değil ki. Bebekler nasıl dogacaklarini neler yapacaklarını çok iyi biliyorlar😅 hayırlısı olsun. Ama karar vermeden önce iki tarafın da fayda ve risklerini araştırıp karar ver. Bir çocuğun annesinin vaginasindan geçerken aldığı faydalı bakterilerin bir ömür boyu ona faydasi ile doktor alttan baktığında yasayacagin tedirginlik karsilastirilacak kriterler değil mesela. Ama şu mantikli, "ben sezaryen ve normal doğum hakkında ayrıntılı bilgilendirildim, ikisinin de avantaj ve dezavantajlarını biliyorum. Ve tamamen kendi kararım doğrultusunda sezaryene karar verdim." Bunu diyen insan görünce cidden çok rahatliyorum. Ama klasik bahanelerle, sırf hastane/ doktor politikalari yüzünden korkutulup manipüle edilmiş ya da sezaryenin hiç riski yokmuş ama normal dogumdaki yırtılma/epizyo/ sancı korkunç risklermiş gibi korkutulan hemcinslerimi görünce çok kızıyorum sağlık sistemine. Sağlıkta tek yönlü bilgilendirme bizlere haksızlık oluyor🤷🏻‍♀️

Şuana kadar aldığım en güzel bilgiydi canım.
Çok teşekkür ederim 👏
Valla okuyunca doktora muayne olayım doktor hangisi uygun derse o olsun doğru diyorsun.
Normal doğumdan korkum. 12 yıl bekledik tüp bebek tedavisinde zorlu bi yoldan sonra Allah'ım nasip etti. Bir sorun olur çocuk bi yerde tıkanır mi diye 🙈🙈 Bakalım hayırlısı hangisi ise o olsun 🥰 Tekrar teşekkür ederim.

Kontrolün güzel gecmesine sevindim 🌸 peki rahim uzunluğu ile ilgili başka bir yorum yaptı mi , benimki de 50 mmdi galiba son kontrolde . Doktor uzun olduğunu ,bol egzersiz yapmam gerektiğini söyledi normal doğum istediğim için .

Bende başta böyle düşünüyordum , kesinlikle normal olacak kafasindaydim . Ama artık yazdığın gibi böyle bir ihtimal olabileceğini de göz önünde bulunduruyorum . Hem kendi sağlığım hem bebeğin sağlığı tehlikeye girerse alternatif bir 2.sistem olarak görüyorum artık .
İlk doğumu olacaklar için tavsiyem asla takılmayın doğum şekline. Ben normal doğum olmali ama gerekirse sezeryana girerim şeklinde bakiyorm. Burada önemli olan doktora güvenmek. Eğer gereksiz sezeryan yapan bir doktor değilse ona güvenip yönlendirmelerine uymak iç rahatlığı için yeterli. İlk doğumda kordon vardı boynunda normal doğum oldu. İkincide yine sıkı takip etti. Ama sezeryan dese 3.dogumum için yinede ah vah keşke demem. Ikiside doğum şekli. Sadece biri diğerinin kurtarma operasyonu olarak bakmak lazım.

EzgininAnnesi EzgininAnnesi
Canım dün akşam doğumla ilgili yazdığın mesaja denk geldim de , benim de tüp bebekle oldu …

Lâkin doğum tercihi ister doğal yolla ister tüp veya aşılamayla farketmeksizin bebeğe aittir.
Tüp bebekliler normal doğum yapamaz diye saçma bi düşünce olamaz.
Onlar bebek taşıyor biz civciv mi ?
Benim de kulağıma böyle şeyler gelince tamamen kişinin tercihi olduğu kanısı aldım danıştığım doktorlardan .
Tüp bebek süreci zaten hep planlı programlı biliyosun , kişi burda “doğumum da şu tarihte olacak , artık kabuşuyorum” algısına girmeyi daha kolay buluyor. Özellikle ilk gebelikse …

Ben normal isteyenlerdenim ama bu süreci, bebeğimin sağlık durumuna göre , bedenimin buna müsait olup olmayacağına bıraktım …🌸
Çok teşekkür ederim canım.
Kilonun fazla olması vs de düşündürdü ama arkadaşlarım benden şişman iri normal yaptı.
Haftaya doktor muayenesine göre karar vereceğiz bakalım. En sağlıklısı hangisi ise o olsun inşallah 🥰

X