2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Doktor diyosa bi bildgi vardi canim bence benimde oyle olabilir oyuzden doktorlsr ne diyosa razi gelcez bak devletler aksi bir durum olmadikca 39+0 ve sonrasina gun veriyormus sanirim

Heeee tiktokum yok ama bende o kızı instagramda görmüştüm erken doğurdu evet kuvozde yatıcakmış 1 hafta Ayyy bende istemem ayrı kalmakkkk , nezmaan sağlıcakla kucağıma alıcam ozaman olsun

Doktor diyosa bi bildgi vardi canim bence benimde oyle olabilir oyuzden doktorlsr ne diyosa razi gelcez bak devletler aksi bir durum olmadikca 39+0 ve sonrasina gun veriyormus sanirim
Aynen beklemek iyi gibi sağlığı acısından Mecbur doktora güveniyoruzzz onlar bilir dediğim gibi

Valla canım o bebekle alakalıymış34 de doğup hiç hastanedekalmayanikizler bile var..o yüzden tambenim konumu konuştun bu konuda o kadar tedirginim ki 36 da doğarsa küveze ğirerlerse ben eveyalnızgelirim..kontrol amaçl

kızlar son bı kac gundur davul gıbı şiş uyanıyorum yuzum ellerım ayaklarım.Ellerımı yumruk yapamıcak kadar sısıyor.Ayaklarım rahmetlı babaannemın ayakları gıbı oldu ustune basınca acıyor.Yuzumu zaten gecıyorum Buarada tüm testlerım normal cıktı karacıger ıle ılgılı bı problemım yok.
Sızde şiş misiniz herkes şişse biraz rahatlıcam
Kızlar şişmiyizzzz?!

Bnmkide tedavi gebelik doktorum sezaryen olsun diyor. Herkesin bebeği kıymetli ama bu durum sizin için daha önemli riskli olabilir diyor. Bnde çok kararsızım...

Birkaç normalci kaldık gerek meraktan, gerek önceki doğumdan
Benim de ilk doğumum olacak. Ben de normal istiyorum nasipse. Ama dün bir kere daha şahit oldum ki niyet normal yönde olacak ama sezaryenin de hayat kurtarıcı ve 2. şans olup akılda tutulması gerektiğini unutmamak gerek.

Dün gelen misafirim normal istiyor çok. Hep pozitif doğum hikayeleri okuyor ve hayal kuruyor. 40. Haftada ve su yok,nişan yok,kasılma yok. Çaresiz sezaryen olmuş ama iki yıl geçti hala bende bir yaradır dedi. Çünkü zamanında çok büyütmüş kafasında bu konuyu.

Ben de uzun süre böyleydim. Artık bundan uzaklaşmaya ve nasibimi beklemeye başlıyorum yeni yeni. Sonrasında hem lohusalık hem de doğum sonu depresyonu yaşamak istemem açıkçası.

Bnmkide tedavi gebelik doktorum sezaryen olsun diyor. Herkesin bebeği kıymetli ama bu durum sizin için daha önemli riskli olabilir diyor. Bnde çok kararsızım...
Benım kı de tüp bebek normal dogum istiyorum
Doktorum bu konuyla ılgılı bısey soylemedı.Anneye kalmıs bır durum sen nasıl kendını ıyı hıssedıyorsan onu denemelısın.Benım canım bıraz tatlıdır.Kesi dikiş olayı korkuttugu ıcın cesaret edemıyorum.Sonrasında amelıyat acısından bebekle yeterınce ılgılenemem dıye tedırgın oluyorum.Eger normal doguramazsam zaten o esnada mudahale ederler dıye dusunuyorum.Allah yardımcımız olsun

Benim de dün biraz ayaklarım sismisti. İş yerinde oturmaktan oldu galiba .Bugün inmiş. Yüzümde şişlik yok benim yani en azından başkaları öyle diyor. Artık havalar da ısındı ya siseriz gibi geliyor

Kızlar bu çocuk 2 gündür eskisi kadar sert tekmeler atmıyor anca bir dürtcem anca hiç yokta degil ama eskisi kadar degil korkuyorum

Canim güzel düşünelim dua edelim güzel olsun inşAllah dedigin gbi belli olmuyor arkdsmda 39 haftasnda dogurdu eve bebegni aldi geldi iki uc gun snra kaninda enfeksiyon ckti bebegn 1 hafta hastanede kaldi bebis cok zor bir durum evet ama yinede sukretmek lazim ya tedavisi olmasa Alahim saglikla kavustursun hepimizi bebislerimize

Kontrolün güzel gecmesine sevindim peki rahim uzunluğu ile ilgili başka bir yorum yaptı mi , benimki de 50 mmdi galiba son kontrolde . Doktor uzun olduğunu ,bol egzersiz yapmam gerektiğini söyledi normal doğum istediğim için .
Bende başta böyle düşünüyordum , kesinlikle normal olacak kafasindaydim . Ama artık yazdığın gibi böyle bir ihtimal olabileceğini de göz önünde bulunduruyorum . Hem kendi sağlığım hem bebeğin sağlığı tehlikeye girerse alternatif bir 2.sistem olarak görüyorum artık .

Şuana kadar aldığım en güzel bilgiydi canım.
Çok teşekkür ederim
Valla okuyunca doktora muayne olayım doktor hangisi uygun derse o olsun doğru diyorsun.
Normal doğumdan korkum. 12 yıl bekledik tüp bebek tedavisinde zorlu bi yoldan sonra Allah'ım nasip etti. Bir sorun olur çocuk bi yerde tıkanır mi diye Bakalım hayırlısı hangisi ise o olsun Tekrar teşekkür ederim.

İlk doğumu olacaklar için tavsiyem asla takılmayın doğum şekline. Ben normal doğum olmali ama gerekirse sezeryana girerim şeklinde bakiyorm. Burada önemli olan doktora güvenmek. Eğer gereksiz sezeryan yapan bir doktor değilse ona güvenip yönlendirmelerine uymak iç rahatlığı için yeterli. İlk doğumda kordon vardı boynunda normal doğum oldu. İkincide yine sıkı takip etti. Ama sezeryan dese 3.dogumum için yinede ah vah keşke demem. Ikiside doğum şekli. Sadece biri diğerinin kurtarma operasyonu olarak bakmak lazım.

Çok teşekkür ederim canım.
Kilonun fazla olması vs de düşündürdü ama arkadaşlarım benden şişman iri normal yaptı.
Haftaya doktor muayenesine göre karar vereceğiz bakalım. En sağlıklısı hangisi ise o olsun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…