2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Canım kızıma hamile iken almanyada bende 2 tane oldum. Bebeği de korkuyormuş falan filan.
Bizim kuran kursu hocamız aşı yapmayın demişti. O zaman bende 3 uncu
Yu yapmamıştım. Hocaların verdiği fetvalara göre zararlı imiş.

İlk defa duydum Türkiye’de tetenoz aşısımı vuruyorlar hamileliğe avrupadayım böyle bir şey duymadım .
Canım bende ilk kızımda almanyada 2 defa oldum 3 uncuyu kendim istemedim. O zaman doktor beni ikna etmişti olmuşum ama aslında gereksiz miş. Söylenene göre sakıncalı imiş.

Canım benim annemin alerjik astımı var. O kadar çok şeye alejisi var ki. Çoğunu bilemiyoruz. Bazen bir anda boğazı şişip kapanıyor. Hastaneye koşturuyoruz. 2 doz sinovac 1 doz biontech oldu. 2. Bionteci de olacak. Tabi hane değil. 1 hafta yattı aşıdan sonra ishal filan oldu ama sonra geçti. Bende de penisilin alerjisi var. Valla bende oldum. Ağrı sızı .ishal filan oldu geçti. 2 hafta önce eşim Covid oldu. Delta varyantı. Test yaptırana kadar 3 gün hasta hasta dibimdeydi. Pozitif çıkınca odayı ayırdık. Ben o sıra hamile olduğumu öğrendim. Ama bana bulasmadi aynı evin içinde. Aşının belli bir koruyuculuğu oldugu kesin. Ben normalde her gördüğü hastalığı kapan biriyim.

Günaydın, ben de 2 biontech liyim. 3. Aydan sonra 3. Yü yaptırmayı düşünüyorum. Öğretmenim, okula gidiyorum. Hastalığın bırakabileceği hasar beni daha çok korkutuyor açıkçası. Tabi aşı konusu muamma. O yüzden ne vurulana bişey derim ne vurulmayana.

Günaydın birkaç gündür çok bakamıyorum kacirdigim önemli şeyler varmı herkes nasıl minnoslar nasıl

Canım bende ilk kızımda almanyada 2 defa oldum 3 uncuyu kendim istemedim. O zaman doktor beni ikna etmişti olmuşum ama aslında gereksiz miş. Söylenene göre sakıncalı imiş.
Rabbim korumuş desene .Sağlık problemi yoksa Avusturya’da bir şey yapmazlar.Korona aşısını nasıl yaptın.Almanya da Avusturya gibi aşı yapma zorunluluğu getirecek peki sen oldun mu aşını?Ben daha olmadım aşı.3600 Euro ceza var .İlk cezayı ödemeye razıyımda otomatik seri ceza verirler diye düşünüyorum

Allah yardımcın olsun kalabalık etrafın ister istemez temasın oluyor.Bende araftayım vurulsam bir türlü vurulmasam ya Korona olma ihtimalim olursa.Anne ve bebek ölümüne kadar yolu var Rabbim tüm hamileleri korusun .

Hanımlar dış gebelik şüphem vardı yazmıştım size değerim 5582 iken gözükmemişti pazartesi tekrar çağırmıştı doktor. Sabah gittim değerim 14.250 olmuş alttan muayene de doktor iki tane keseye benzeyen birşey var ama emin olamadım diyor. Bunlar kese değilmi yahu kafayı yicem artık. Dış gebelik olsa bu değerde coktan belirti vermişti diyor değerim sürekli artıyor. Kimse net bişey demiyor evet iki tane kese var ama cok kucuk diyor emin değilim kese olduklarına diyor. Daha önceki muayenelerde hiiiç böyle bişey gözükmüyordu anlamadım ki

Eklentiler

• IMG_20211122_092216.jpg
    54,2 KB · Görüntüleme: 56
Doktor daha iyi bilir tabi ama keseye benzettim bende. Mol gebelik ihtimali var mı?

Doktor daha iyi bilir tabi ama keseye benzettim bende. Mol gebelik ihtimali var mı?
Öyle birşeyden bahsetmedi açıkçası. Böyle siyah nokta hiiö gözükmüyordu cuma günü. 20 dakika kadar vajinal muayene etti. Ama bu sabah hemen göründü

o kadar yüksek değerde aslında karından bile görünmesi gerekli canım bende geç döllenmeden keseyi geç gördüm hala bebeği görmüş değilim belki seninde geç döllenmedir 3-4 gün bekle istersen yine git belki daha netleşir..

Karından bakmadı direk vajinal ultrasondan baktı. Cihazları daha iyi olan başka bir doktora geldim bekliyorum, doktorumda ikinci bir hekim görüşü istedi bakalım hayırlı sonuç alırız inşallah

Kese gibi geldi bana da acaba çok mu küçük haftası ?? Hafta hakkında bir şeyler söyledimi ?

Beta hcg ye baktım 6 haftanın içinde olabilirsin normalde altı haftalıkken kesenin olduğunu söyler ama bebek hakkında pek birşey söylemez.Sen içini rahat tut güzel haberler alırsın erken olabilir

Canım ben aşılarımı hamilelikten önce bitirmiştim. Çok şükür

Başka doktora gitmelisin bence. Doktor bilmiyorsa kim bilecek acaba.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…