2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Canım hafif atlatmak dediğin az bişey mi? Biz hafif atlattık ona rağmen anamız ağladı. Bi de ağır atlatsaymışız allah korusun. Insanın kolu kalkmiyo. Bi de bende değil ama eşimin kanda pıhtılaşma oranı deli artti. Oksapar kullandi. O sinovac aşılıydı 2 doz. Ben tek doz biyontektim. O hem 39 derece ateşlendi hem kanda pıhtılaşma elemanları çok arttı. Ben ateslenmedim o kadar, kan değerlerim de iyiydi. Aşı olmak faydalı ama işte insanda endişe oluyor. Iki ucu..... anladınız.

Açıkçası hamileyken olmak tedirgin edici. Ben normal hayata döndüm tamamen o yüzden aşıları oldum zamanında. 4.doz tanımlanmadi ama gebelikte planliyorum asi olmayı hatirlatma dozu tanimlanirsa Zaten 3.dozu Eylül başında oldum.

E canım hepi topu en fazla 6 ay diyorlar o da en fazla . Ondan sonra hamile iken olacak mısın aşı??
Yani belki 5-6 aydan sonra doktor olabilirsin derse olmayı düşüünürüm , benim öyle korkum yok pek. Zaten tetenoz aşısı flnda olucaz daha
yoncambenim hadi inşallah bende de olmasin. Hayırlısı. 4 aylık olayım da ben de ondan sonra düşünüyorum.
Aynen aynen doktora sor öyle ol ama

E canım hepi topu en fazla 6 ay diyorlar o da en fazla . Ondan sonra hamile iken olacak mısın aşı??
Eğer dikkatli yaşıyor çıkmıyorsan şart değil bence. Bana eve yardımcı geliyor risk, çocuklar okulda risk, eşim yurtdisina gidiyor geliyor risk ve ben araştırma için dışarıdayım sürekli başka insanlar risk. Ben bu sebeplerden olmuştum yine olurum gerekirse aam sakın bir hayatım olsa olmazdım hamileyken.

Yani belki 5-6 aydan sonra doktor olabilirsin derse olmayı düşüünürüm , benim öyle korkum yok pek. Zaten tetenoz aşısı flnda olucaz daha

Aynen aynen doktora sor öyle ol ama
Ortalığı karıştırmış gibi olcam ama benim doktorum kızımda tetenoz önermedi. Mesleğim dış ortamda geçtiği halde riskli saymadı. Gelişmiş ülkelerde böyle bir şey yok, tetenoz yapılmıyor gebelere dedi. Bana da çok mantıklı geldi. Ama aile hekimim tam aksine bırak olmamayı, 5 tane yapalım ömür boyu antikor kalsın diye tutturdu. Bu 5in 2 ya da 3ü hamilelige mi denk geliyodu öyle bir şey. Sallamayim çok, pek hatırlamıyorum. Düşündüm yaptırma diyen daha mantıklı geldi. Durup durup niye hamileyken tetanoz aşısı oluyorum dedim.

Benim doktorda bu fikirde o yüzden olmadım. Her ameliyat olana asi yapmıyoruz dedi. Özellikle hastane ortamında doğumda risk yok dedi. Neticede asi olmadım. Yazdım zaten yukarıda da.

Aynen öyle son yazdığına katılıyorum
Aslinda pek dışarı çıkmam aileler uzakta pek gelmezler çocuğum da yok
Suan şok oldum ilk kez bi dr un yapma dediğini duydum aaaaa sezeryan ya da normal doğumda kullanılan aletlerden tetenoz kapma riskine karşı dr lar sıkı sıkı olun derler diye duyarım hep

Bu durumda çokta şart değil bana sorarsan. Ben ikisinde de tetanoz olmadım mantıklı açıklamada. Yani kullanılan aletler öyle bir ortamda temiz olmalı şart yani. Ayrıca bebek asisiz doğduğunda ona da bir sürü alet kullanılıyor oda risk. Normal bir ameliyatta asla yok bu rutin.

Aynen ya bakalım üstesinden gelecegim ama bu sefer spiral taktırcam 3 numara yok insalah

Canim kesme durumj nasil gidiyor varmi ilerleme aci sürme fikri iyi oldumu sence
Valla ben saldım canım nasıl yapacagım hiç bilmiyorum azalttım dedim olmadı canım ben acı sürdüğümde biraz dirayetli olsam güne keserdim kıyamadım verdim kafası karıstı acı diyor emerken de cok güzel diyor el hareketiyle nasıl yapacagım daha karar vermedim eşimde emzir ne olacak az yiyor zaten diyor kıyamıyor babası önce geceyi mi kessem ki en önemlisi istikrarlı olmak cok yüzüm yumusak

İstanbul dimi?
Geçen öylesine randevulara bakayım dedim 2 hafta sonraya veriyor. O da istediğin doktor değil hangisine denk gelirse. Aşırı kalabalık bu şehir..
Aynen canım İstanbul... Ve devlette doktor adı başka yazıyor bakan doktor başka çıkıyor güven olmuyor çok saçma sistemleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…