2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kizlar bugun kizimi memeden kesme cabalarim berbat ilerliyor gun boyu emzirmeyi azalttim ama kizim bana düşman gibi bakiyor yanima yaklasmaya korkuyor keyfi hic yok ve şimdi ateşlendi ben neede hata yapiyorum napmam lazim hüngür hungür agliyorum cok üzülüyorum

Canim benim 4+6 13bin cikmisti cok sukur mol gebelik degildi

Geçmiş olsun canım. Allah en kısa zamanda sağlıklı bir gebelik nasip etsin insallah

Canım birazcık daha bekle bence, belliki henüz hazır değil. Benimki de memede uyumayı çok seviyor yoruluyorum ama yapacak birşey yok şimdilik. Bide aniden değil de günde ortalama kaç kez emziriyorsan bir eksilterek gidebilirsin.

Dayanamiyorum hepsini geçtim ateşlenmesi çok canimi yaktı ben onu 17 ay hic hasta etmedim doktor görmedi dedigin gibi beklicem galibacok zormuş bu kesme işi etim tirnagimdan ayriliyo gibi

Yok kötü dusunmedim hiç bir zaman dusunmuyorumda,rabbim nasil nasip ettiyse öyle olcak zaten ben buna inanıyorum.merak ediyorum sadece tecrube edenler varmı diye.
Malesef biyolojide hic bir şey gelecege garanti vermiyor bebek oluşsa da kalp atmayabiliyor, kalp atsa da durabiliyor. Aynı bizler gibi kanımızdaki de allah'a emanet, ne olacağı bilinmez. Yolk kesesi görülünce bir gelişim evresini daha sağlıkla geçmiş oluyorsun, sıradaki evreye geçiyorsun.

Acele etme canım. Birden kesmek istiyorsan yapma kademeli azalt. Onlar için travma oluyo maalesef

Dayanamiyorum hepsini geçtim ateşlenmesi çok canimi yaktı ben onu 17 ay hic hasta etmedim doktor görmedi dedigin gibi beklicem galibacok zormuş bu kesme işi etim tirnagimdan ayriliyo gibi
Canım belki bununla alakası yoktur, hastalık mevsimindeyiz malum. Benimkiler de hasta. Üzme kendini

Ben yerinde olsam tandem emzirmeyi seçerdim hem doğduktan sonra hem kardeşi hem kendi emdiği için kıskançlık az olur. Manevi bağları daha güçlü olur. Düşük tehlikesi olmadıkça bana daha mantıklı geliyor. Ama tabii emzirme çok kişisel bir konu. Sen kendi fizyolojin ve psikolojin için en iyi olanı seçmelisin. Emzirme konusunda yeterli bilgilendirme yapıldıktan sonra seçim anneye bırakılmalı ve seçimler konusunda hic bir anne yargılamamalı. Zaten çok acıklı bir dönem oluyor, hep vicdan azabı duyuyoruz. Bak anılarım canlandı kız

Anladim canim bende bunu merak etmisdim yaşayan yada duyanlar vardır diye.allah hayırlısı nasip etsin inşallah hakkımızda, teşekkürler

Kızlar, bu yolk saci gorunmesi boş gebelik riskini ortadan kaldırıyor sanırım ama kalp atışını görmeyi garantiliyor mu hiç bir fikriniz varmı.
Yolk sacı görünüp kalp atışı duyamayani da gördüm. Yolk sacı dahi görünmeyip kalbi atanıda gördüm misal ben. Diyebileceğim şey ultrason cihazı ve doktorun gözleri çok önemli. Herşeyi oluruna bırakın diyeceğim ama gerçekten çok zor biliyorum. Rabbim bu günleri bir an önce atlatmayı bebeklerimizin büyüdüğünü görmeyi doğduklarını görmeyi nasip etsin inşallah. Canınızı fazla sıkmayın

Yok kuzum sağol beni düşündün biliyorum allah razı olsun ama ben kafama takmıyorum.yani takmıyorum derken buyutmuyorum en azından kafamda, çünkü herşey olacağına varır bunun farkındayım çok şükür.sadece merak etmisdim başına gelen varmı duyan eden varmı diye.orn.ben çok bilgi sahibi değilim bu yolk saci durumundan merak ettim bunun varlığı garantiliyormu yoksa var olsa bile kalp atışı duymayan vs varmı diye. Teşekkür ederim

Merhaba kızlar 5 haftalık hamileyim bugun doktora gittim ve kesmeyi gördüm ancak akıntıya birlikte gelen hafif pembe bir kanamam oldu dün gece ve bu gece böyle bir şey yaşayan var mı doktorum yerleşme kanamasıdır sorun etme akıntı içinde daha çok küçük ilaç yazmayayım bol su iç dedi

Yaşamadım ama bana tehlikeli görünmedi. Yerleşme kanamasi da buna benzer oluyor sanırım. Akıntı derken nasıl bir şey bilmiyorum tabi ama burda akıntısi olan arkadaşlar da var. Bence de bol su içip tadını çıkarmaya bak hayırlı olsun

Onuda düşündüm canim ama cok yipratici ve zorlu bi dönem olur benim için dedim kizim hic bisey yemiyor meme ver sadece diyo 17 aylik ama 9 kg gelmez belki artik memeye guvenmemesi lazim hamileligimde bahanesi olsun dedim kesmeye çalışıyorum bakalim ne kadar dayancaz

Beslenme bozukluguna sebep oluyorsa sen de haklısın.Bu sefer bırakamazsanız bile sayı azaltma olayına git. Ben öyle yapmıştım. Gece uyanıp emzirme işini kestim çat diye. 10 gün çektim ciyak ciyak. 22 aylik falandi bi de. Sonra 3-4 ayda azalta azalta 26.ayda bitirdim. 26 ay emdi sipa kucağıma yatınca dana yatmış gibi oluyodu

Her alışkanlıktan vazgeçiş sancılı olur canım üzme kendini zamana bırak ❤

Çok sağol canım deneyeceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…