2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar selam 5 haftalıkken hcg baktıran var mı? Ortalama olarak kaçlarda çıkıldığını merak ediyorum. Doktorum bir hafta kadar önceki kontrolde düşük tehlikesi olduğunu söyledi, ilaç verdi istirahat dedi. 5+2 de 10.000in üstünde çıktığı için başka danıştıpım bir doktor da Mol gebelik olabileceğini söyledi. Bu değerlerde normal sağlıklı olanlarda var mı merak içindeyim. bu durum aklımı çok kurcalıyor. Salı kontrole kadar dayanamaz oldum sıkıntılarım da çok. 😳😳😳 S.O.S
Kafana takma canım ben de keseyi gordugumde 5 falandım. Hesaplara göre 7bin falan olcakti ama daha fazla da çıkabilirdi. Çünkü 3 kat falan artmıştı benim ama keseyi görmüştük yani mol gebelik çok nadir görülen birşey.ayrica sen de keseyi görmedinmi. Eger gorduysen zsten mol olmaz.

Kızlar bende de bugün aşırı bel ağrısı başladı sol tarafta. Ilk haftalarda vardı geçmişti baya iyiydik hatta. Bugün baya ağrım var ama solda sadece. Canım çok sıkıldı. Bir de ishal olmuşum karnım gurulgurul sinirlerim bozuldu. Zaten sadece kese gördüğüm için tedirgindim muayene zamanimi bekliyorum umarım gittiğimde kötü.bir sürprizle karşılaşmam. Adam karnıma bakarken ekrana bakamıyorum resmen. Kotu anılarım canlaniyor tüm gebeliklerimde aynı dr a gittim. Işinde iyi oldugu için başkasına güvenemiyorum. Ama yarin gitmemek için kendimi tutuyorum. Bir şey olsa kanama olurdu diye avunuyorum.. dua edin bana da 🤲🤲🤲
Canım ishal falan düşük belirtisi değil ki sakin ol lütfen sıkma canını, sağlıkla kucağımıza alacağız inşallah hepimiz🙏

Canım ishal falan düşük belirtisi değil ki sakin ol lütfen sıkma canını, sağlıkla kucağımıza alacağız inşallah hepimiz🙏
Insallah canim sıkıntıolmaz gebe değil de hasta gibi hissediyorum kendimi hep geçmiş.kotu tecrübelerden umarım kuruntudur çok sağol cnm sen de bebislerini alırsın ıns kucağına.

Kızlar selam 5 haftalıkken hcg baktıran var mı? Ortalama olarak kaçlarda çıkıldığını merak ediyorum. Doktorum bir hafta kadar önceki kontrolde düşük tehlikesi olduğunu söyledi, ilaç verdi istirahat dedi. 5+2 de 10.000in üstünde çıktığı için başka danıştıpım bir doktor da Mol gebelik olabileceğini söyledi. Bu değerlerde normal sağlıklı olanlarda var mı merak içindeyim. bu durum aklımı çok kurcalıyor. Salı kontrole kadar dayanamaz oldum sıkıntılarım da çok. 😳😳😳 S.O.S
Adet döngünüz ne kadar sürüyor? Benim de 4+2 de 2500 dü. Ama diğer taraftan adetten 1 hafta sonrasıydı. Ben de bunu döngümün kısa olmasına bağlamıştım. Değil mi acaba🧐

Kızlar ban bi acil cevap verirseniz ona göre yarına randevu alacagım tsh bi tık yuksek cıkınca saglk ocgndakı dr kadın doguma git bi baksn ona gore ac karnına bidaha test ver dedi ama kadın dogumamı yoksa dahiliyeyemi randevu almalıyım kafam karıstı
Dahiliyeye al canım çünkü ilaç yazması gerekirse kadın doğum yazmayip dahiliye yönlendiriyor. Benimde bugün 5.3 çıktı dahiliye gönderdi ilaç başlıycam

Canım Allah şifa versin inşallah çok üzüldüm dualarım seninle 🤲

Çok teşekkür ederim canım deneyeceğim gebelikten kaynaklı mı yoksa midemden gelen bir sıkıntı anlam veremedim mide bulantısı ve yanma ikisi birlikte çok yoruyor beni.
Gebelikle alakalı canım benim 3. Haftadan beri midem yanıyor öncesinde hiç böyle şikayetim olmazdı değişen hormonlar sebebiyle midedeki ph oranı değişiyormuş bu da midenin daha az asit üretmesine sebep oluyor yediklerimi zor sindiriyoruz.. Mide kapakçığının açık kalması sebebiylede bulantı şikayetleri artıyormuş.. Geçecek biraz sabır gerektiriyor. Bir de her gün sade doğal maden suyu içmekte mide için çok faydalı...

Canım ben baktırmıştım 5+2 de 19120 çıkmıştı.. 6+1 dede yolk sacı görüldü şuanlık sağlıklı gidiyor.. iyi düşün iyi olsun canım

Kızlar, bu yolk saci gorunmesi boş gebelik riskini ortadan kaldırıyor sanırım ama kalp atışını görmeyi garantiliyor mu hiç bir fikriniz varmı.

Boyle seyler rüşünmeyin ya..bebeğinize güvenin..ona pozitif enerji gönderin..akışına bırakın cnm
Yok kötü dusunmedim hiç bir zaman dusunmuyorumda,rabbim nasil nasip ettiyse öyle olcak zaten ben buna inanıyorum.merak ediyorum sadece tecrube edenler varmı diye.

Haklısın canım bakalım ne yapacagım evime yürüme mesafesinde devlet hastanesi var doktorum da iyi cok tatlı seviyorum ama ameliyatı nasıl bilmiyorum ama benim cerrahisi iyi olmalı

Bu haftalarda 10.000 nin üstü gerçekten çok çok fazla, benim ikiz hatta neredeyse üçüz olmasına rağmen 4+2 de 286 çıkmıştı. Mol gebelik pek sık rastlanan birşey değil ama Allah korusun, inşallah sağlıklıdır🙏
Umarım 😔

Kafana takma canım ben de keseyi gordugumde 5 falandım. Hesaplara göre 7bin falan olcakti ama daha fazla da çıkabilirdi. Çünkü 3 kat falan artmıştı benim ama keseyi görmüştük yani mol gebelik çok nadir görülen birşey.ayrica sen de keseyi görmedinmi. Eger gorduysen zsten mol olmaz.
Hiç bilmiyorum, ilk gebeliğimde değerlerim hep hep düşüktü bu rakam şaşırttı ama yine de normalim, ta ki başka bir doktordan duyana kadar. Hayırlısı artık salıya kadar diş sıkıyorum🙏🏻

Karnınız şişince nasıl emzireceğiz yaa:KK70: çok zor olmaz mı? Tecrübeli anneler doğuma 1 ay kala kes diyor ama ben dayanamayacağım galiba:KK70:
Onu ben de düşünüyorum inanki 🥺 ama 7 aya kadar sabredicem bakalım 🤭
Bana oyle dedi canim ama boyle duydukça kesme taraftari olmasammi diyorum sendemi suan emziriyorsun kacinci bebegine hamilesin?
Emziriyorum canım bebeğim 16 aylık. Benim de ikinci bebeğim olacak.
Kızlar bende de bugün aşırı bel ağrısı başladı sol tarafta. Ilk haftalarda vardı geçmişti baya iyiydik hatta. Bugün baya ağrım var ama solda sadece. Canım çok sıkıldı. Bir de ishal olmuşum karnım gurulgurul sinirlerim bozuldu. Zaten sadece kese gördüğüm için tedirgindim muayene zamanimi bekliyorum umarım gittiğimde kötü.bir sürprizle karşılaşmam. Adam karnıma bakarken ekrana bakamıyorum resmen. Kotu anılarım canlaniyor tüm gebeliklerimde aynı dr a gittim. Işinde iyi oldugu için başkasına güvenemiyorum. Ama yarin gitmemek için kendimi tutuyorum. Bir şey olsa kanama olurdu diye avunuyorum.. dua edin bana da 🤲🤲🤲
Lütfen kötü düşünme canım. İlk üç ay çok değişik geçiyor. Benimde iki gündür göbeğimin sağ al tarafında ağrı vardı. Acile gittim tahliller yapıldı hiç bişey çıkmadı. Doktorum gel bakalım bile demedi. Yani o yüzden çok da kafana takma. Kendini strese sokma boşu boşuna

Kızlar, bu yolk saci gorunmesi boş gebelik riskini ortadan kaldırıyor sanırım ama kalp atışını görmeyi garantiliyor mu hiç bir fikriniz varmı.
Yolk sacı hiç görmedim doktorda söylemedi böyle birşey ama çok şükür bebegimide gördm kalp atislarinida dinledim

X