2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar ban bi acil cevap verirseniz ona göre yarına randevu alacagım tsh bi tık yuksek cıkınca saglk ocgndakı dr kadın doguma git bi baksn ona gore ac karnına bidaha test ver dedi ama kadın dogumamı yoksa dahiliyeyemi randevu almalıyım kafam karıstı
Merhaba canim dahiliyeye gitmek gerekiyor kadin dogumcunda ona yonlendiricektir muhtemelen endokrin doktorlarida ilgileniyor daha once tiroid gecmisin varmiydi? Eger yoksa ilac veriyorlar tsh dengeleniyor

Dahiliyeye yada endokrine almalısın..kadın doğum ilaç yazmaz..bendede tsh yüksek dahiliye bakıyor
Sımdı soyle yapsam olmazmı saglk ocagı dr dediki hani bu sonucu kadın doguma goster ona gore sana test yapıp yönlendrsn dedi belkı normaldr ilac gerekmez flan dedı bisürü sey dedı sunun icin söyluyorum dahiliyeye tandevu bulamıyorum:KK43:

Merhaba kizlar, daha once ara ara kan geldigini demistim. Bugun acile gittim kanimi aldilar, doktor tum kontrol de etti. Malesef düsük olmus. Ilk gebeligimdi. Insallah sizlerin gebeligi guzel saglikli bebeklerle sonuclanir. Allah’a emanet olun.
Çok üzüldüm canım Allahım tez zamanda saglıklı gebelik nasıp etsin inşAllah :KK43:

Sonucun kac cikti?
Ikı hafta once yenı gebe oldugumu ogrendıgımde saglık ocagında aç karnına 3.35 cıktı dün kadın dogumda bıdaha baktılar 2.21 cıktı ama ogleden sonra tok karnına kan verdm bunu soyleme sebebim saglk ocgndakı dr tsh de ac kan vermek gerekir tokluk sonucu etkiler dedi

Kiz ilahi boşadım çünkü bu cümle çok güçlü bir kadına ait belli 😊 hak etmiştir eminim hayırlısı.
Yok canım iş için gitti sadece günü birlik geldi sperm verdi geri gitti aylardır tekim 🤷🏻‍♀️ benim de ha var ha yok ahahaha 😅
Senin diger tek bebek kalp atışı yoktu demi takip ediyorum uzaktan uzağa konunun inşallah ikizleri sağlıkla al kucağına 🤲🏻
Enfeksiyon , düşük ya da magnezyum dan kaynaklı mi diye korktum ama sanırım normal bu aylarda ilk kaybettiğim bebegimde olmamıştı böyle ondan tedirgin olmuştum ama benim gibi sancısı olanları duyunca biraz normal olduğunu anladım rahatladım 😅
Haketti haketti nasıl hemde😂
Sperm verdi gitti ye çok güldüm🤣 benimkide Rusyaya gitmişti keşke bende kendi başına gönderseymişim, bide onun için ta oralara gittim.
Evet canım diğerinden yok, zaten üç bebeğe bakamazdım herşeyde bir hayır var işte. Amin kuzum sağolasın hepimiz sağlıkla alalım inşallah 🥰🙏
Magnezyum eksikliğide olabilir tabi ama çoğu hamile yaşıyor. Bide bebek ilk başta üste çıkmadığı için o kısımlarda oluyor genelde😊

Merhaba kizlar, daha once ara ara kan geldigini demistim. Bugun acile gittim kanimi aldilar, doktor tum kontrol de etti. Malesef düsük olmus. Ilk gebeligimdi. Insallah sizlerin gebeligi guzel saglikli bebeklerle sonuclanir. Allah’a emanet olun.
Canım geçmiş olsun en kısa zamanda yeniden bir gebeliğin olur inşallah 🙏

Ikı hafta once yenı gebe oldugumu ogrendıgımde saglık ocagında aç karnına 3.35 cıktı dün kadın dogumda bıdaha baktılar 2.21 cıktı ama ogleden sonra tok karnına kan verdm bunu soyleme sebebim saglk ocgndakı dr tsh de ac kan vermek gerekir tokluk sonucu etkiler dedi
Ben yklasik 15 senedir tiroid hastasiyim bende tedaviyle gebe kaldim suan 7+0 dayim transfer oncesi tsh baktirmistim zaten ilac kullandigim icin sik sik kontrol ettigim bir degerdi gebeligi ohrenince aile hekimi tekrar bakalim dedi ve transfer oncesi 2.3 cikan deger asmde bakilan kanda 4,5 cikti ilk trimester icin yuksek bi deger ama hic kafama yatmadi yillardir kendimi bildigimden hemen ertesi gun ozel
Labta yani baska yerde ac karna tekrar verdim ve 2.73 cikti yani aslinda cok yukselmemis ama asmde muhtemelen yanlis cikti sana tavsiyem asm disinda biryerde yrin sabah ac karnina baktir

12 kasım 33,63
15 kasım 76,44
18 kasım 154,62
Beta hcg sonuçlarım bunlar kızlar benim gibi olan var mı doktor dış gebelik olabilir dedi böyle bir şey yaşayan oldu mu

Ben yklasik 15 senedir tiroid hastasiyim bende tedaviyle gebe kaldim suan 7+0 dayim transfer oncesi tsh baktirmistim zaten ilac kullandigim icin sik sik kontrol ettigim bir degerdi gebeligi ohrenince aile hekimi tekrar bakalim dedi ve transfer oncesi 2.3 cikan deger asmde bakilan kanda 4,5 cikti ilk trimester icin yuksek bi deger ama hic kafama yatmadi yillardir kendimi bildigimden hemen ertesi gun ozel
Labta yani baska yerde ac karna tekrar verdim ve 2.73 cikti yani aslinda cok yukselmemis ama asmde muhtemelen yanlis cikti sana tavsiyem asm disinda biryerde yrin sabah ac karnina baktir
Asm lerde yanls cıkıyormus ya evet neden acaba zaten cnm 2 hafta oncekini asm de verdm dün ben yine lan verdim devlet egitim arastırmada ve degerm orda 2.21 cıktı ne bilim şastm kaldm ben iysmi yarn gidip sonucumu kadın doguma gosterym gerek gorurse dahiliyeye giderm

Doktor böyle ver dedi
Canım 2 günde bir verseymişsin keşke 2 günde 2 katı artması gerek çünkü, senin 3 güne göre biraz düşük kalmış maalesef. İnşallah bir sorun yoktur sonradan düzenli artar🙏

X