2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Evet ama gebelik imzasında 6 haftalık yazıyor, bu haftaya göre değerin kendisi düşük, geç döllenme falandır belki.
Tam olarak 2 günde 2 katı artmaması da kimyasal sayılıyor benim ikinci gebeliğim kimyasaldı ilk değerim 64 tü 2 gün sonra 102 çıktı mesela.
Bundan sonra 2 güne bir vermeye çalış canım, hayırlısı olsun hakkında 🙏
Bu arada 5+2 günlük gebeyim

Arkadaslar bulanti icin prilami sabah mi aksam mi kullaniyorsunuz? Bir de gunde kac adet aliyorsunuz ?
Ben hep gece yatmadan önce içiyorum canım. Bir tek dün gece içmedim midem çok şişkindi.. Sabah aç karnına içtim bugün.. Sadece yanma şikayetim oluyo şükür bulantım yok.. Ama prospektüsünde günde en fazla 4 defa içilebilineceği yazıyor.. Eğer bulantın çok olursa gün içinde yemeklerden önce içebilirsin.

Ben hep gece yatmadan önce içiyorum canım. Bir tek dün gece içmedim midem çok şişkindi.. Sabah aç karnına içtim bugün.. Sadece yanma şikayetim oluyo şükür bulantım yok.. Ama prospektüsünde günde en fazla 4 defa içilebilineceği yazıyor.. Eğer bulantın çok olursa gün içinde yemeklerden önce içebilirsin.
Canım benimde mide yanmam çok fazla arada da bulantı geliyor iyice fena oluyorum mide yanmasıyla nasıl başa çıkıyorsun?

Kızlar ban bi acil cevap verirseniz ona göre yarına randevu alacagım tsh bi tık yuksek cıkınca saglk ocgndakı dr kadın doguma git bi baksn ona gore ac karnına bidaha test ver dedi ama kadın dogumamı yoksa dahiliyeyemi randevu almalıyım kafam karıstı
Canım bugün benimde kadın doğumun yaptığı tahlilde tsh 3.3 çıktı. Dahiliyeye yönlendirdi. Yarın için randevu aldım bakalımm🤲

Canım benimde mide yanmam çok fazla arada da bulantı geliyor iyice fena oluyorum mide yanmasıyla nasıl başa çıkıyorsun?
Mide yanmasi icin gaviscon surup verdi benim doktorum. O kadar stresliyim ki gebelik b kategorisinde hap ve ayda bir igne kullaniyordum kronik rahatsizligim icin. Doktor kullandigim ilaclarla ilgili sadece hayvanlar uzerinde deney yapiliyor bu ilaclarda insanlar icin hic bir sey diyemeyiz diyor. Ya tedavimi birakicam ya devam edip risk alicam. Bunun stresiyle ugrasmak mide yanmasindan da bulantidan da beter 😩

Canım midemi boş bırakmamaya çalışıyorum su içiyorum anınsa elimde şişeyle geziyorum yoğurtta iyi geliyor bunları deneyebilirsin.. ara öğün mutlaka yapıyorum yemekle midemi doldurmamaya çalışıyorum bir de çok baharatlı ve kızartma türü eyler tüketmemeye çalış canım

Ne kadar tsh sorunu yaşayan varmış benmde hamilelikten önce çok yuskekti hamileyken alınan kanda 1 çıkmış

Mide yanmasi icin gaviscon surup verdi benim doktorum. O kadar stresliyim ki gebelik b kategorisinde hap ve ayda bir igne kullaniyordum kronik rahatsizligim icin. Doktor kullandigim ilaclarla ilgili sadece hayvanlar uzerinde deney yapiliyor bu ilaclarda insanlar icin hic bir sey diyemeyiz diyor. Ya tedavimi birakicam ya devam edip risk alicam. Bunun stresiyle ugrasmak mide yanmasindan da bulantidan da beter 😩
Canım Allah şifa versin inşallah çok üzüldüm dualarım seninle 🤲
Canım midemi boş bırakmamaya çalışıyorum su içiyorum anınsa elimde şişeyle geziyorum yoğurtta iyi geliyor bunları deneyebilirsin.. ara öğün mutlaka yapıyorum yemekle midemi doldurmamaya çalışıyorum bir de çok baharatlı ve kızartma türü eyler tüketmemeye çalış canım
Çok teşekkür ederim canım deneyeceğim gebelikten kaynaklı mı yoksa midemden gelen bir sıkıntı anlam veremedim mide bulantısı ve yanma ikisi birlikte çok yoruyor beni.

Kızlar benim beta hcg 17 kasım sabah alındı 50 çıktı. SAT10 ekim ama benim yumurtlamam daha geç oluyor 40 günde bir regl olduğum için. Yani normalinde benim BAT 19 kasım felan oluyor. Düzensiz olduğum için test yapıp öğrendim kanda da 50 çıktı. Ovülasyon testi yapmıştım pik 6-7 kasımda oldu. Yani kan verdiğimde dün 10-11 günlüktü. 50 normalmidir o halde? Canım sıkıldı gebelik testi yaptım tekrar onda koyulaşma var

Muhtemelen benimki SATa göre değilse yumurtlamaya göre hesaplanacak düzenli olmadığım için daha geç yumurtladım. Allahım bu bekleyiş baya zor

Maddi durumun varsa kesinlikle özel.. insan muamelesi görüyorsun para ile 😊 devlette bir çok akrabam kasap gibi oluyor ve hele de hamile değil gibi kaba saba muamele görüyor insan değilmiş gibi davrandılar hep
Haklısın canım bakalım ne yapacagım evime yürüme mesafesinde devlet hastanesi var doktorum da iyi cok tatlı seviyorum ama ameliyatı nasıl bilmiyorum ama benim cerrahisi iyi olmalı

Kızlar selam 5 haftalıkken hcg baktıran var mı? Ortalama olarak kaçlarda çıkıldığını merak ediyorum. Doktorum bir hafta kadar önceki kontrolde düşük tehlikesi olduğunu söyledi, ilaç verdi istirahat dedi. 5+2 de 10.000in üstünde çıktığı için başka danıştıpım bir doktor da Mol gebelik olabileceğini söyledi. Bu değerlerde normal sağlıklı olanlarda var mı merak içindeyim. bu durum aklımı çok kurcalıyor. Salı kontrole kadar dayanamaz oldum sıkıntılarım da çok. 😳😳😳 S.O.S

Kızlar bende de bugün aşırı bel ağrısı başladı sol tarafta. Ilk haftalarda vardı geçmişti baya iyiydik hatta. Bugün baya ağrım var ama solda sadece. Canım çok sıkıldı. Bir de ishal olmuşum karnım gurulgurul sinirlerim bozuldu. Zaten sadece kese gördüğüm için tedirgindim muayene zamanimi bekliyorum umarım gittiğimde kötü.bir sürprizle karşılaşmam. Adam karnıma bakarken ekrana bakamıyorum resmen. Kotu anılarım canlaniyor tüm gebeliklerimde aynı dr a gittim. Işinde iyi oldugu için başkasına güvenemiyorum. Ama yarin gitmemek için kendimi tutuyorum. Bir şey olsa kanama olurdu diye avunuyorum.. dua edin bana da 🤲🤲🤲

Kızlar selam 5 haftalıkken hcg baktıran var mı? Ortalama olarak kaçlarda çıkıldığını merak ediyorum. Doktorum bir hafta kadar önceki kontrolde düşük tehlikesi olduğunu söyledi, ilaç verdi istirahat dedi. 5+2 de 10.000in üstünde çıktığı için başka danıştıpım bir doktor da Mol gebelik olabileceğini söyledi. Bu değerlerde normal sağlıklı olanlarda var mı merak içindeyim. bu durum aklımı çok kurcalıyor. Salı kontrole kadar dayanamaz oldum sıkıntılarım da çok. 😳😳😳 S.O.S
Bu haftalarda 10.000 nin üstü gerçekten çok çok fazla, benim ikiz hatta neredeyse üçüz olmasına rağmen 4+2 de 286 çıkmıştı. Mol gebelik pek sık rastlanan birşey değil ama Allah korusun, inşallah sağlıklıdır🙏

X