2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Acaba iğne yaparken yağ sürmek sakıncalı mı?
Bir de tüyler çıktı sert sert iyice moralim bozuluyo
Ben yaparken aynı zamanda çatlaklar için hindistan cevizi yağı sürüyordum, ama ardarda değil. O şekil bir zararı olmadı ama doktora sormak lazım canım.

Kızlar bugün doktora gittim 2 gün önceki değerim 768 olunca tekrar kan aldı, yükselmeyi kontrol etmek için. Şimdi 3144 çıkmış beta hcg yarın kese görmeye çağırdı. Ama tsh değerim yüksek çıkmış 3.3 çıkmış bir dahiliye uzmanına git dedi. Böyle bir durumla karşılaşan var mı

Ya benım saglık ocagında gebelk kydı actıklarında kan almslrdı ac karnına tsh 3.35 cıkmıs ve ben dun kadın dogumda ilk gebeligmde troid problemi yasadgmı soyleynce ordada ogleden snra tok karnına tahlil vermeme ragmen tsh 2.21 cıkmıs gerileme olmus yani kafam allak bullak idrar yolu enfeksiyonu troid o bu derken buraya yazmasamda bayadır hastanelerde sürünüyorum :KK43:(( tahlil ver tahlil sonucu almaya git ilac kullan bidaha git tahlil ver bidaha sonuc kısır döngüye girmiş gibiyim enfeksiyonla olan savasım bitmedi hala bide üstüne yine troid cıktı randevuda zorla bulunuyor ne dıyım Rabbim daha beter dertlerden korusun hepimizi inşAllah

Kızlar bugün doktora gittim 2 gün önceki değerim 768 olunca tekrar kan aldı, yükselmeyi kontrol etmek için. Şimdi 3144 çıkmış beta hcg yarın kese görmeye çağırdı. Ama tsh değerim yüksek çıkmış 3.3 çıkmış bir dahiliye uzmanına git dedi. Böyle bir durumla karşılaşan var mı
Evet birkaç kişi daha yazmış muhtemelen ilaç başlayacak. Önemli bir değer ama bir ilacı var dengede kaliyor onun sayesinde.

Ya benım saglık ocagında gebelk kydı actıklarında kan almslrdı ac karnına tsh 3.35 cıkmıs ve ben dun kadın dogumda ilk gebeligmde troid problemi yasadgmı soyleynce ordada ogleden snra tok karnına tahlil vermeme ragmen tsh 2.21 cıkmıs gerileme olmus yani kafam allak bullak idrar yolu enfeksiyonu troid o bu derken buraya yazmasamda bayadır hastanelerde sürünüyorum :KK43:(( tahlil ver tahlil sonucu almaya git ilac kullan bidaha git tahlil ver bidaha sonuc kısır döngüye girmiş gibiyim enfeksiyonla olan savasım bitmedi hala bide üstüne yine troid cıktı randevuda zorla bulunuyor ne dıyım Rabbim daha beter dertlerden korusun hepimizi inşAllah
Anı oynamalar olabiliyor troid değerinde. Bence sabah aç karna aynı saatlerde verip tekrar bak. Bide sağlık ocağından ziyade hastane daha güvenilir geliyor bana.cok geçmiş olsun.

Bazen değişiklik olabiliyor canım üzme kendini, geçmiş olsun

Yaa çok şaşırdım şu anda bu teze göre benim oğlum olacak 🤭 ama benüm hamileliğimde kızıma göre çok farklı. Bir tane daha kız istiyoruz ama ben de erkek hissediyorum🤭

Nasıl kesmeyi düşünüyorsun canım?

Şu an çok şaşırdım. Böyle söylememesi gerekirdi aslında. Çünkü ben hamile kalmadan çocuk dontorumuza sormuştum bebek istediğimi o yüzden memeden keseceğimi. Lütfen kesme benim tandem emziren bir sürü annem var en azından iki yaşına kadar emzir dedi. Ben de doğumdan önce kesicem 21 ay civarı. İkisini emzirmek beni aşırı yorar. Ama kadın doğumcumuzda emzirmeye devam dedi. Düşük riski olmadığı sürece hiç bir problem olmuyormuş 🙄
Bana oyle dedi canim ama boyle duydukça kesme taraftari olmasammi diyorum sendemi suan emziriyorsun kacinci bebegine hamilesin?

Sağlık ocağından sağlıklı sonuç almak mı 😒

Bence hastanede her şeyi düzenli takip ettir. Doktordan fikir al. Ne yapacağını söylesin. Troide tekrar baktır hastanede

Bana oyle dedi canim ama boyle duydukça kesme taraftari olmasammi diyorum sendemi suan emziriyorsun kacinci bebegine hamilesin?
Biraz araştırsan aslinda düşük riski yoksa ve güzel beslenirse anne sorun olmadığını yazıyor her yerde. Yinede senin kararın ama bence biraz daha emzirebilirsin.

Sağlık ocağından sağlıklı sonuç almak mı 😒

Bence hastanede her şeyi düzenli takip ettir. Doktordan fikir al. Ne yapacağını söylesin. Troide tekrar baktır hastanede
Canım normalde hc bir tahlil için saglık ocagını tercih etmiyorum ama bu gebelik kaydı actıklarında mecburi rutin kontrol yapıyorlar neyse artk normal hastaneye gidip icimi rahatlatıcam mecburi

Benim 2.5 çıktı ama vermedi ilaç tahlil yapar bakarız yukselmezse ilaca gerek yok dedi. Hasimato olduğumu 2.gebelikten sonra öğrendim ama hic ilaç kullanmadım. Yine kullanmıyorum ilaç. Neye göre karar veriyorlar anlamadim
Aynı durumdaymışız tamamen. Bu haşimatodan sonra ilk hamileliğim. Bnm dr iStanbul da. Telefonla haberleşip tahlillerimi gönderdim, o şekilde önerdi.

Aynı durumdaymışız tamamen. Bu haşimatodan sonra ilk hamileliğim. Bnm dr iStanbul da. Telefonla haberleşip tahlillerimi gönderdim, o şekilde önerdi.
Benimde ilk hamilelik hatta hemen olmaz diyordum. Bana gerek yok dedi hem endokrin hem kadın doğum ayda bir tahlil dediler. Aynı doktor 3.gebelik herkesin durumu değişiyor demek ki. Ya da önlem almış olabilir sen istanbulda olmayınca.

Arkadaşlar merhaba,
Benimle aynı dönem gebe olanlar bu topikte nolur yardımcı olur musunuz ?
Günlerdir süren tek taraflı kasık batmam var ama resmen bıçak saplanıyor tam sag alt kasık neredeyse bacak ile bitisen yer kadar aşağıda orada rahim olmaz die düşünüyorum neden böyle olur ki sizin de var mi tek taraflı oturup kalkarken sağa sola dönerken kasık da saplanma hissiniz ???? :KK43:
Not: dr a mesaj attım lekelenme olmadıkça sorun yok randevu zamanında gel dedi ama ben çok rahatsız oldum bi seu olacak diue

Arkadaşlar merhaba,
Benimle aynı dönem gebe olanlar bu topikte nolur yardımcı olur musunuz ?
Günlerdir süren tek taraflı kasık batmam var ama resmen bıçak saplanıyor tam sag alt kasık neredeyse bacak ile bitisen yer kadar aşağıda orada rahim olmaz die düşünüyorum neden böyle olur ki sizin de var mi tek taraflı oturup kalkarken sağa sola dönerken kasık da saplanma hissiniz ???? :KK43:
Not: dr a mesaj attım lekelenme olmadıkça sorun yok randevu zamanında gel dedi ama ben çok rahatsız oldum bi seu olacak diue
Iki gebelikte de oldu ve bunda da oluyor. Magnezyum vermişti diğerlerinde bunun için yine verir muhtemelen. Çok kötü bicak batıyor hissi. Gebelik boyu devam etti benim

Iki gebelikte de oldu ve bunda da oluyor. Magnezyum vermişti diğerlerinde bunun için yine verir muhtemelen. Çok kötü bicak batıyor hissi. Gebelik boyu devam etti benim
Bugün tam 5 hafta 1 günlük gebeyim canım dr a kasık ağrım var dedim ama yerlesmedir kanama olmadıkça sıkıntı yok dedi ilac vermedi folik asit ve progestan yazdı bi tek magnezyum vermedi ama normal mi diyorsun canım şükür rahatladım biraz inan çok kötü ya ilk kaybettiğim gebeligimde böyle olmamıştı hareket etmeye korkuyorum bıçak gibi giriyor sağ kasigima

fbtl Bence toplamda diğer rahatsızlıklar ve risklerle beraber hesaplanıyor olabilir. Benim diyabet de var, miyom var kocaman🙈, yaş 41 öyle olunca bir de tiroid sıkıntı yaratmasin diye önden önlem diye düşünüyorum. Tam da sınırda değil aslında ama riske girmek istemiyor doktorlar.

X