2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
canım geçmiş olsun .. peki kan sulandırıcı neden kullanıyorsun benim eşimde pıhtılaşma sorunu var biliyorsun bebeğimi kaybettim zaten ama devlet hastanesinde gittiğim doktor bu sebepten sana kan sulandırıcı veremem sonuçta sen test yaptırmadın babanın böyle bir sorunu var senin belli değil dedi ve kan sulandırıcıya gerek görmedi hiç içim rahat etmedi özel hastaneye bi kaç başlamayacaktım ama olmazsa özel de muayene olunca o doktordan da fikir alayım.
Sağol canım 💕
Benim kendimde pıhtılaşma sorunu varda o yüzden kullanıyorum, anemide var tabi. ilk gebeliğimde sorum çıkarmadı çok şükür oğlum bebekken yanlışlıkla tekrar hamile kaldım 6.haftada düşükle sonuçlandı pıhtılaşma bozukluğu yüzünden. İkinci çocukta aslında iğneyi kullanıyordum ama korona oldum maalesef o da pıhtılaşmayı arttırdı, korona yüzünden diyebilirim yani.
Bence kesinlikle sor canım, yine aynı şeyleri yaşamamak adına önemli.

Dün gece sabaha kadar kustum, o pizzayı söylemeyecektik:KK43:
Ha bide kan sulandırıcı iğneyi yapmaktan sertleşti resmen o kısım yakmıyor artık.
Her hamileliğimde şu olayı yaşamaktan nefret ediyorum.
İğneyi yaptıkça kanama da artıyor gerçi ama diğerinde kullanmayı aksattım diye son hafta kanamam oldu erken doğum yaptım mecburum her türlü.
Bende çok bulantı yaşıyorum diğer iki gebeliğimde de olmamıştı her an bulantı var kussam belki rahatlıcam ama o da olmuyor aklıma yemekler geliyo midem bulanıyor sürekli

Kesinlikle öyle keyifli kısma geçiyoruz artık. Hoş ben her ne kadar görmesem de kalp atışı :KK70:

Valla daha ben de duymadım. Bebek gelişiyor mu onu bile görmedim. Bu hafta kasık ağrıları da azaldı. Mide bulantısı da başlamadı. Gerçekten hamile miyim diye düşünürken buluyorum kendimi :KK70:

Sanki oğluma hamileyken herşey peş peşe olmuştu. Kese, bebek, kalp atışı, mide bulantısı bir hafta içinde olmuş gibi hatırlıyorum. Halbuki daha geç falan da öğrenmemiştim.. :KK70:

Aaa süper acil ihtiyac aninda aliinabilmesine sevindim , ben kizimda gece yatarken 1 tane iciyordum canım sabah kalktigimda bulanti vs. kalmamış oluyordu gune iyi basliyordum bi boyle dene istersen☺️
2 tane içtim ve bulantı kalmamıştı gerçekten. Şimdide acayip uyku hali var kafamı kaldıramıyorum nedense.

Kızlar bir davete katılacağım da oje sürmek makyaj yapmak bebeği olumsuz etkiler mi :KK43:

Bu bebekte daha doktorla konuşamadım ama öncekinde yasaklamamıştı. Çamaşır suyu deterjan koklamak kesinlikle yasak demişti.

Kahve, çay, çikolata abartmadığın sürece sıkıntı olmaz iki fincanı geçirme dedi. Rahat bir doktordu.
Organik olmadığı sürece saç falan boyatmadım mesela.

Bende çok bulantı yaşıyorum diğer iki gebeliğimde de olmamıştı her an bulantı var kussam belki rahatlıcam ama o da olmuyor aklıma yemekler geliyo midem bulanıyor sürekli
Bende yumurta düşünüp öğürüyorum kendi kendime:KK70:
Kusmak rahatlatıyor ama savaştan çıkmış gibi oluyorsun. Kadın olmak zor, anne olmak daha zor.

Instagram'da bri sayfaya annem cinsiyet tahmini yaptırmış kız demiş ben erkek hissediyorum bakalım tutacakmi 🤣🤣

Aynen nasip kısmet eşim kız cocugunu cok sever erkek aklından hiç geçmiyor mesela Canım ne diyecegim emziriyor musun kızını kesecek misin doktor birsey dedi mi normalde emerek uyur acımış meme dedi sallanarak uyudu birde kız cocugu sütünü vermez karnındaki kız dedi bakalım canları içinde olsun gerisi hiç önemli degil 🙏
Yaa çok şaşırdım şu anda bu teze göre benim oğlum olacak 🤭 ama benüm hamileliğimde kızıma göre çok farklı. Bir tane daha kız istiyoruz ama ben de erkek hissediyorum🤭
Hadi ya ilk defa duydum emiyor benimki hala bugun kayinvalideme kalmaya geldim kesmek icin yardimci olcak simdilik acı veya tat degismesi yok sutumde geliyo emiuo sabaha kadar her an istiyo insallah keserim bu onumzudeki 3 gun ıçinde🤷‍♀️
Nasıl kesmeyi düşünüyorsun canım?
Canim doktorum da kesmemi öneedi karnimdaki gelişmezmiş anne sutu baya viatminle dolu oraya dolar depolar demisti kessen daha iyi olur dedi bide emdi 17 ay yeter diyorum bisey yemiyor meme ver hep diyo
Şu an çok şaşırdım. Böyle söylememesi gerekirdi aslında. Çünkü ben hamile kalmadan çocuk dontorumuza sormuştum bebek istediğimi o yüzden memeden keseceğimi. Lütfen kesme benim tandem emziren bir sürü annem var en azından iki yaşına kadar emzir dedi. Ben de doğumdan önce kesicem 21 ay civarı. İkisini emzirmek beni aşırı yorar. Ama kadın doğumcumuzda emzirmeye devam dedi. Düşük riski olmadığı sürece hiç bir problem olmuyormuş 🙄

Aynen nasip kısmet eşim kız cocugunu cok sever erkek aklından hiç geçmiyor mesela Canım ne diyecegim emziriyor musun kızını kesecek misin doktor birsey dedi mi normalde emerek uyur acımış meme dedi sallanarak uyudu birde kız cocugu sütünü vermez karnındaki kız dedi bakalım canları içinde olsun gerisi hiç önemli degil 🙏
Bundan hiç memnun kalmadım, benim oğlum emmeye devam ediyor çok azda olsa, o zaman benim 4 oğlum olacak ya hayır ya yapmayın şunu bana:KK70:

Benim oğlum 7.5 aylık bide premature o yüzden sütten kesmek istemiyorum ama böylede ben çok zorlanıyorum. Sütümün tadı da biraz değişmiş oğlumda pek emmiyor sadece memede uyumayı seviyor.

Benim oğlum 7.5 aylık bide premature o yüzden sütten kesmek istemiyorum ama böylede ben çok zorlanıyorum. Sütümün tadı da biraz değişmiş oğlumda pek emmiyor sadece memede uyumayı seviyor.
Senin için daha zor tabi canım şu an o daha çok emiyordur. Benim kızım zaten aklına geldikçe bir iki fırt çekiyor 😂 ben de tiksineceği günü bekliyorum😂 ama olmazsa da 7 aylık hamileyken fln keserim

Evet sınırın üstünde. Bende tekrar test yaptıracağım 2.5 çıktı ama kontrol edilecek hasimato hastasıyım bende.
Cnm bu bhsettıgınız ne acaba haşimatomu ne benimde troid 3.45 cıktı ilk hamilelktede troid vardı normalde yok gebelikte cıkıyor malesef yarın kadın doguma gidip thlil isteyecgm tekrar sorunsuz bi hamilelik gecireblsem keske birkerede :KK43:

Cnm bu bhsettıgınız ne acaba haşimatomu ne benimde troid 3.45 cıktı ilk hamilelktede troid vardı normalde yok gebelikte cıkıyor malesef yarın kadın doguma gidip thlil isteyecgm tekrar sorunsuz bi hamilelik gecireblsem keske birkerede :KK43:
Evet troid hastalığı yaptır mutlaka tahlil bebek gelişimi için çok çok önemli. Beni diğer gebeliklerimdem biliyor o yüzden bir kere istedi sonra kalp atışında bakalim dedi.

Senin için daha zor tabi canım şu an o daha çok emiyordur. Benim kızım zaten aklına geldikçe bir iki fırt çekiyor 😂 ben de tiksineceği günü bekliyorum😂 ama olmazsa da 7 aylık hamileyken fln keserim
Karnınız şişince nasıl emzireceğiz yaa:KK70: çok zor olmaz mı? Tecrübeli anneler doğuma 1 ay kala kes diyor ama ben dayanamayacağım galiba:KK70:

X