2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Gaz sancısı çok geniş bölgelerde hissedilir. Bağırsak değilse midededir. Üst bölgesine kadar çıkar.

Gaz sancısını kalp krizi sanıp hastaneye koşan da çoktur mesela. Öyle sıkıştırır yani.
Ben bir sabah bağırsaklarımdan makata kadar hissedip kıvranırken sancıdan bayılmıştım..
Ya lavaboyada rahat çıkıyorum sorun yok ama anlamadım niye böyle oldu . Bı de üstüne baş ağrısı eklendi. Geceden beri mafetti beni 😔

Merhaba arkadaşlar,
3 Ekim, 41 yaş, 2. Çocuk
Aranızda en ileri yaşlı benim sanırım 🙈 62mm miyomum var. Bebekten büyük şu anda. 3 senedir denemenize ve 3 kere çatlatma iğnesi olmama rağmen, tam umudu kestim anda öğrendim. Eşim ve oğlum Covid pozitif çıktı test yaptırmaya gittiğimde gebelik varmı diye standart soru soruldu ve geciktiğini fark ettim. Tabi hiç umudum yoktu. Ama yine de hemen gidip test aldım. Hayatımın şoku oldu benim için. O kadar isteyip umudu kestigim anda gebelik gerçekleşti. Önce vajinalultrasonla kese gördü doktor. Salı günü 6+2 bebek ve kalp atışı da göründü. Ben hala emin olamadigim için bir türlü sevinememistim. Buraya da ancak yazabildim. ☺️ Ama son derece riskli bir gebelik hem yaşım ileri hem miyomlarim var. Daha önceki gebelikte gebelik şekeri yaşadım. İnsülin, tiroid ilacı ve progesteron ile başladım. Hiç kimseyle paylasamadim korkudan. Allah'ım inşallah hepimize sağlıkla çocuklarımızı kucağımıza almayı nasip etsin.
canım hoşgeldin aramıza bende 39 yaşındayım hipertroidim var 13 yaşında da oğlum :) bende 11-14 tetsten sonra kv. anneme soylemeyi düşünüyorum..

Kizlar ben bugün keseyi görmek için gittim şükür keseyi ve yolk sacı gördük. Ancak doktor ultrasona göre 4+3 haftalık hamilelik geç döllenme olabilir endiselenme dedi. 2 hafta sonra gel kalp atışı için dedi. İnşallah olumsuz bir durum olmaz. 32 günde bir adet oluyodum yumurtlamam 18. Gün olmuştu 🙄

Kizlar ben bugün keseyi görmek için gittim şükür keseyi ve yolk sacı gördük. Ancak doktor ultrasona göre 4+3 haftalık hamilelik geç döllenme olabilir endiselenme dedi. 2 hafta sonra gel kalp atışı için dedi. İnşallah olumsuz bir durum olmaz. 32 günde bir adet oluyodum yumurtlamam 18. Gün olmuştu 🙄
aslında 4+3 olunca görünmez bu yüzden neden böyle söyledi ki? Tabi doktor bilir ama.

Hadi ya ilk defa duydum emiyor benimki hala bugun kayinvalideme kalmaya geldim kesmek icin yardimci olcak simdilik acı veya tat degismesi yok sutumde geliyo emiuo sabaha kadar her an istiyo insallah keserim bu onumzudeki 3 gun ıçinde🤷‍♀️
tercih meselesi ama ben emzirdim. Doktor emzirebilirsin demişti. 7 aylık hamileyken kendi bıraktı

Merhaba arkadaşlar,
3 Ekim, 41 yaş, 2. Çocuk
Aranızda en ileri yaşlı benim sanırım 🙈 62mm miyomum var. Bebekten büyük şu anda. 3 senedir denemenize ve 3 kere çatlatma iğnesi olmama rağmen, tam umudu kestim anda öğrendim. Eşim ve oğlum Covid pozitif çıktı test yaptırmaya gittiğimde gebelik varmı diye standart soru soruldu ve geciktiğini fark ettim. Tabi hiç umudum yoktu. Ama yine de hemen gidip test aldım. Hayatımın şoku oldu benim için. O kadar isteyip umudu kestigim anda gebelik gerçekleşti. Önce vajinalultrasonla kese gördü doktor. Salı günü 6+2 bebek ve kalp atışı da göründü. Ben hala emin olamadigim için bir türlü sevinememistim. Buraya da ancak yazabildim. ☺️ Ama son derece riskli bir gebelik hem yaşım ileri hem miyomlarim var. Daha önceki gebelikte gebelik şekeri yaşadım. İnsülin, tiroid ilacı ve progesteron ile başladım. Hiç kimseyle paylasamadim korkudan. Allah'ım inşallah hepimize sağlıkla çocuklarımızı kucağımıza almayı nasip etsin.
Gözünüz aydın gelecek olan bir anda geliveriyor. Sağlıkla gelsin. Haşimato mu var?

Bilmiyorum ki karından baktı yolk sacını göremedi sonra vajinal baktı yolk sacınıda gördü. Bencede en erken 5 haftalık kese görünüyor diye biliyordum ama kafam karıştı
Belki ölçüme göre söylemiştir. Bundan sonra sağlıklı ilerler inşallah ilk günlerde ufak farklar olabiliyor. Yok sacı vajinal bile baksa erken ama 4+3 için belki ölçümlere göre söylemiştir.

Kızlar size bir sorum olcak adetime göre 4 hafta 5 günlük hamileym bugün ne kasıklarimda boyle sinek isiriyor gibi hafif hafif batmalar hissetm genelde sol tarafta oldu önce umursamadm ama bugün 5 6 defa oldu neden böyle bi batma oluyor bilgisi olan var mi
İlk haftalarda en sık şikayet bu batmalar merak etme, benim baya azaldı ama hala ara ara oluyor.

Yok aslında ama tiroid 3.41 çıktı. Sıkıntı yaratabilir ilerde bu ilacın bir sıkıntısı olmaz dediler. Uzmanlar ne derse dinliyoruz ne yapalım :)
Evet sınırın üstünde. Bende tekrar test yaptıracağım 2.5 çıktı ama kontrol edilecek hasimato hastasıyım bende.

tercih meselesi ama ben emzirdim. Doktor emzirebilirsin demişti. 7 aylık hamileyken kendi bıraktı
Canim doktorum da kesmemi öneedi karnimdaki gelişmezmiş anne sutu baya viatminle dolu oraya dolar depolar demisti kessen daha iyi olur dedi bide emdi 17 ay yeter diyorum bisey yemiyor meme ver hep diyo

X