2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273

Anladım canım tamam ilk battaniye ile başlıcaz o zaman valla bakalım biz neler aldık kim bilir gereksiz :)) uzun kollu normal tulum giydiririm ilk etapta yaz olacağı için duruma göre kışa doğru uyku tulumu alıcaz o zaman

Şöyle bişi almayı düşünüyorum kafa şekli için lzım diyolar

Ha evet görmüştüm bunu düz kafa yastığı ..Kullanan oldu mu çevrende hiç?? Ben hep yastık olmayacak şeklinde okudum youtube videolarında bunları alanlar gereksiz ürün diye tanıtıyor iyi araştır canım kullanan biri varsa tecrübesini yazsa keşke

Şuan insan kestıremese bıle bebek doğduktan sonra anloyorusn bazı şeyleri.
Penye battaniyeler onlar cok işe yarıyor

Kullanmadım ama bebeğin kafasını dönüşümlü sekilde sağ ve sola, sırtüstü sekilde çevirdim

Yatma şekli cok önemli yani. Bunun kontrolünü de anne yapmalı. Sağa yatıyorsa
Sola yatır
Sola yatıyorsa sırt üstü yatır. Bu sekılde kadar şekil alıyor

Şuan insan kestıremese bıle bebek doğduktan sonra anloyorusn bazı şeyleri.
Penye battaniyeler onlar cok işe yarıyor
Haklısın canım .. İki tane penye battaniye aldım iki tane peluş gibi olanlardan bir tane elyaflı müslin bir tane de dört katlı müslin .. Doğumdan sonra annelik yüklenir umarım

Ay valla yeğenimin kafası da eşimin yeğenininin kafası da düz kafa olmuştu benim de en çok araştırdığım şey olacak heralde bu iş :)

Ceradolin su bazlı nemlendirici . 2 ay önce artık sırtım kuruluktan dökülüyordu , hamilelik de olunca cildiye bunu önerdi . Hem yüz hem tüm vücuda sürüyorum ,hafif bir yapısı var

Ben de aynı şekilde canım reflü yastığı da almıştım yastık kılıfını reflü yastığına geçirmek aklıma yattı ben de öyle yapayım :)
Ben beşik aldığımda uyku seti içinde geldi. Ama ilk zamanlar kullanmadım. Yorgan filan serili çocuk üstünde yatıyordu. Yazın battaniye yetti sonra bende uyku tulumu kullandım. Bir sürü çarşaf takımı gereksiz atıl kaldii diye üzülmüştüm. Buyuyup sürekli her zaman bezden sizdirdiklari ile nevresimler yetmedi.

Aynen yastık tavsiye edilmiyo bunun zaten orta kısmı çukur yaa, afa şekli için alırsam kullanırım büyük ihtimalle , bormalde hiç kullanmıcam bendr, döndürür dururum hep yatakda kafası yuvarlık olsun diye

Kızlar bir akrabamız hiç yastık kullanmadı, kızının kafası dümdüz oldu Allahtan saçları uzadı da anlaşılmıyor.
Büyük kızı 15 yaşındayken, ikinci kızı oldu. Yani tecrübesiz de değil ama aradan çok yıl geçtiği için unutmuş, anlayamamış.
Ben de incecik de olsa bir şey kullanmayı düşünüyorum.

Ben çok ince yastıklar kullanmıştım. O zaman kv dondurup durdu ben o işi anladigima emin değilim. Sen o yastığın linkini bana da at.

Yaaaa ben de zamanla alırım artık başlangıç için 2 lastikli çarşaf aldım duruma göre alırım

Valla anladığım kadarı ile düz yatırınca kafa da dümdüz kalmayacak sağa sola çeviricez kafaları

Ben çok ince yastıklar kullanmıştım. O zaman kv dondurup durdu ben o işi anladigima emin değilim. Sen o yastığın linkini bana da at.

Burda bi kaçtane varrrr benim eşiminde kafasınjn arkası düz , benim yuvarlar, oyuzden böyle bişi kullanıcam diceen öyle düz olsun istemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…