2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Göğüs ucu için gümüş kapakta karar verdim ve silvermoon markayı aldım. Hacettepe onaylı olan kaplama değil tamamı gümüş. İnşallah yararlı olur.

Mustela günlük çözüm setini aldım. Şampuan,pişik kremi,yağ olan üçlü set. Fiyatlar bayağı uçuyor.

Katlanır küvet setinden vazgeçtim. Normal set siparişi verdim. Katlanır küveti küçük, onu geçtim katlanır maşrapa ve kova en ufak dokunmada silikon yerlerinden yamulup suyu akıtıyormuş. Ne anladım yamulacaksa deyip normal set aldım. Zaten ne kadar kullanılacak bilmiyorum. Fazlasıyla iş görür bence. Bilginize.

Regl agrisi benzeri agrilarim vardi ara ara bicak sallanıyordu sanki birde karnim tas kesiliyordu kasiliyordu ben idrar yolu enfeksiyonu sebep oluyor saniyordum ama oda gecmis idrar tahlillerim temiz cikti

2 gün önce bende de regl ağrısına benzer ağrı oldu. Dedim belki vücut regl döngüsünü hatırlamıştır onun içindir. Uzun sürmedi zaten.
Nst ye bağlansam belki kasılma çıkacaktı..

Canım magosit tablet benim aldığım devlet karşılıyor. İpana nin bana önerdiği Metin Altay di ben ona gittim. Fiyatı senin baktıklarından fazla ama perinatolog çünkü. Benim doktor tanidimlarim var. Ankara'da 2500 den aşağı perinatolog yok dediler. Bulduğun fiyat gayet uygun dediler. Metin Altay i da sordum ona da çok iyi dediler. Bir de Murat sonmezer var. İkisi için iyi dendi bana. Metin Altay 900 verdim. Murat hoca 1250 dedi.

Ben de normal aldım katlananlarda sızdırma problemi okudum hep

Magositi karşılıyor sanırım.

Benm kendi doktorum da öyle dedi inşallah ya kalbinde ki de umarım geçer
Canım bende dün perinatologa gittim. Bizim bebeğin de kalbinde parlaklık gördü. Ama bu geçer dedi. Fakat kafa çevresinin ve çapının 1 hafta geriden geldiğini ve takip edilmesi gerektiğini söyledi. Ama bu tek başına bir kere bakmayla kesin bir bilgi değil dedi.

Başka çocuğum yok canım ama hareketlerin her gecen gün daha kuvvetli olacağını düşünüyorum gün gün hareket kuvveti azaldıkça bi tedirgin oldum ama 34 den önce hareket azalması önemli değilse bunu da öğrenmem güzel oldu
Ben magosit kullanıyorum, hap. Gebelik kategorisi B

Evet ben hap olan içiyorum. Kutusu yanımda değil. Ama tabletin resmi bu. Magosit tablet
Eki Görüntüle 3030025

Magositi karşılıyor sanırım.
Ben bi kullandıklarımi atayım size.. onlarla devam edeyim diyordum ama magnezyum emilimi falan hiç bilmiyordum ben bu dediklerinizi
Ayyyy bırak zaten yavrucaklar çiğ yumurta yemesin annem bana yaptı siz yapmayon
Ahahahw bence de pişmiş yesin

Bencede tek başına bi problem deyil sonuçta bisey okumuştum ulturasonla yüzde 70 gorebiliyorlarmis anne karnındaki bebeğin durumunu inşallah kalbindeki parlaklikda doğana kadar geçer sizede çok geçmiş olsn

2 gün önce bende de regl ağrısına benzer ağrı oldu. Dedim belki vücut regl döngüsünü hatırlamıştır onun içindir. Uzun sürmedi zaten.
Nst ye bağlansam belki kasılma çıkacaktı..
Benm yaklasik bir haftadir gecmiyor

Bencede tek başına bi problem deyil sonuçta bisey okumuştum ulturasonla yüzde 70 gorebiliyorlarmis anne karnındaki bebeğin durumunu inşallah kalbindeki parlaklikda doğana kadar geçer sizede çok geçmiş olsn
Teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun. İnşallah sağlıkla dogsun bebeklerimiz

Bu magnezyumun hap versiyonu yokmu bildiğiniz, ben henuz 2 tablet atip ictim suya hic sevmiyorum icemiyorum ,hap olursa daha isime gelcek Morkahve canim sen içiyordun galiba ismini verirmisin

Ben magosit tablet içiyorum. Bitti diye kendim eczaneden alayım dedim 63₺ dedi. Çok fazla zam gelmiş. Almadım doktoruma yazdıracağım yarın

Benim bebeğiminde kalbinde parlaklık vardı ve 22.haftada kayboldu .Doktorum bunun tek basina down sendromu belirtisi olmadığını söyledi. Burda dikkat edilmesi gereken husus başka bulgu olmaması.Yani mesela 2.bir anormallik olsaydı korkardım.mesela bende parlaklık vardır başka bir bebekte beyinde tümör vardir ama geçer o ayrı bir durum ,Bir bebekte bunların her ikisinin olması ayrı bir durum.Bir de 4 düşüğün olmuş nedeni araştırıldı mı? Normalde sana en baştan daha ciddi tetkikler yapılmalıydı. Genetik bozukluktan mi düştü,senin vücudundan dolayı mı düştü araştırılması gerekiyordu .

Test yaptırmayı neden günah bulduğunu anlayamadım açıkçası.Eger her türlü aldirmayacaksan yaptırma.
Benim bir tanıdığım ablanın bebeği 25 yıl önce bağırsakları disarda doğmuş ve yaşamamış. Mesela o bu bebegim de engelli olur diye amniyosentez yaptırmış. Hiçbir şey de olmamış
Bu karar sana ait .Kolay bir şey değil buna karar vermek ama bence iyi bir doktora git .Amniyosentez onerirlerse de kararı verirsin . Ha yok ben bunu takdir-i ilahi olarak görüyorum dersen de bu senin kararın.

Kızlar yüz nemlendiricisi olarak ne kullanıyorsunuz cildim inanılmaz kuruyor bikaç aydır doğal diye badenatural kullanıyorum ama kokusu çok rahatsız etti
Lorealin kremi var ama onun da danışma hattıyla görüştüm gebelerde herhangi bir araştırmamız yok kullanın ya da kullanmayız diyemeyiz dedi
Bepantholün yüz kremi için de üretici firmaya yazdım oradan cevap bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…