2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Süper rutin ben varım!
Ben aksam yemeği kısmına katılırım
Kahvaltımı hiç kısamam akşamdan aç yatıyorum zaten
Ama çok mantıklı biliyomusun akşam yemeği kilo aldırıyor aslında kahvaltı değil, tüm gün kahvaltıda aldığımız kalorileri harcıyoruz, ama işte karbonhidrat ağırlıklı yiyince tüm gün acıkıyor insan dengeli beslenmek o yüzden güzel

Canım öyle filmlerde ki gibi su boşalması hiç görmedim etrafımda. Genelde doğum başlıyor. Hastaneye gidip 8-10 saat sonra doğuruyor insanlar. Ben geç gittim hastaneye misal. Sabah başlamıştı sancı. Ama akşam bir damla kan gelince gittim. Ki suyum ameliyat hanede boşaldı.

Kızlar bu arada bebeğin pozisyonuna takılanları görüyorum daha 50 kere değişir o.

9. Ayda yeri dar ve bebek büyük olması sebebiyle pozisyon değişimi yapamıyor yani makat gelişse doğum pozisyonu alıp doğum kanalına dönmesi girmesi zor gibi düşünülüyor şuan hiç bir anlamı ehemmiyeti olmayan bişi kafanıza takmayın

Benimki tam da filmlerdeki gibiydi. 1 saat kadar araç kullandım eve geldim park ettim iner inmez bir anda su boşaldı.hemen doğum başladı (17 haftalık-tüp bebek-ikiz).hemen doğdular. Hastaneye zor yetiştik. Çoraplarıma kadar ıslandım. Yaşamadıysanız şanslısınız. Ama tedbiri elden bırakmamak lazım. Kimin ne yaşayacağını Allah bilir.

2 gün önce seker yüklememi kendim yapmış olabilirim 4 paket cıkolatayla
Ben tatlı yemiyorum uzun süredir kilo almayayım diye ama dün 2 tane king size tadelleyi yedim valla. İlk ve son dedim ağzıma sürmeyecem artık. Ben de kendi çapımda bir şeker yüklemesi yaptım. Hem de peşpeşe yedim
Tadı damağımda kalmadı da değil

Aşırı pişmanlık çöktü içime yiyince.
Ara sıra olabilir tabii ki hamileyiz canımız ister, bünye ister:)

Misal çikolata iistersm eger haftada 1 kere yiyeceğim mesela.
O kadar da kesemem ekmeği kesmek önemli bana gore

Canım vallahi seninki çok ekstren olmuş.

Valla neler çekiyor canım da tutuyorum kendimi ama böyle almaya devam edersem nasılsa alıyorum diye salmam inşallah

Valla neler çekiyor canım da tutuyorum kendimi ama böyle almaya devam edersem nasılsa alıyorum diye salmam inşallah
Ama şöyle düşün, bu yaşamımız boyunca sürekli yaşayabileceğimiz bir dönem değil en nihayetinde, elbette dikkatli davranılması gerek lakin kiloya dert verilir ona çok endeksli davranarak süreci stresli geçirmeye de gerek yok diye düşünüyorum

Ben her gün böyle yiyorum
Sabah 1 elma ,canım isterse badem kahvalti
2 yumurta 7 zeytin ,biraz beyaz peynir ,25 30 gram glutensiz ekmek ya da normal ekmek ,domates salatalık varsa yiyorum .1 bardak süt. Çay yok
Ara öğün badem incir falan
Öğlen çorba veya salata .iş yerindeyken yemek yiyordum.
Aksam et veya tavuk türü şeyler.
Ne Öğlen ne akşam ekmek yok .
Haftada 1 canımın istediği tatlı hamur işi. Geçen gün elmali kurabiye yaptım. Ondan önceki hafta sütlaç, önceki hafta poğaça gibi .
Canım her şeyi istiyor Ama doğum kontrol hapı kullanırken daha çok istiyordu .onda atak geliyordu gözüm dönüyordu.
Bunda da 1 kere aşarsam biliyorum durmayacak

Canım vallahi seninki çok ekstren olmuş.
Preterm Erken Membran Rüptürü- araştırmak isterseniz.
O yüzden hareket kısıtı var işte. Ama sende de vardı sanırım hareket kısıtı. Seninki niye? Aynı şeyi yaşayıp serklaj yaptıran bir arkadaş vardı ama o sık girmiyor galiba.
Bana şu ana kadar serklaj yapılmadı. Takibi perinatolog ile yapıyorım ama serklaj konusunda görüş almak için 2 farklı perinatologa daha gittm. Hepsi doğuma kadar vajinal progestanı uygun gördü. Onu kullanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…