2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273

Benim kolumun acısı 4-5 günde bitti. İlk iki gün baya şişlik hissettim hareket ettirirken ve uyurken. Hatta ikinci gece daha çok ağrıdı. Ama diğer günler sadece hareket ettirirken hissettim ağrısını.

Bazı kişilerde uzun sürüyor böyle. Seni hastalık da zorlamış. Parol içebilirsin çok zorluyorsa..

Doğum başladığı anda sancı durulamayacak gibi öyle çok şiddetli gelmiyor ki Filmlerdeki gibi çığlık kıyamet başlamıyor yani. O en sondaki iş
Birkaç dakikada bir kasılma oluyor. Yani duşa girip kısa zamanda kontrollerini de yapabilirsin
He ben panik yaparım elim kolum tutmaz diyorsan ona bir şey diyemeyeceğim. Ben kaş bıyık bile almıştım

Bir de eşine yaptıranları duydum bu temizlik işini. Bana tuhaf geliyor ama mecbur olununca elden ne gelir

Hayır arada bayram var
Bayram olmasa bizim çok da mühim değil dicem
Ama doktoru bulamayabiliriz
Aynen yeminleee tek ondan korkuyorum bende yaaa benim bayramın son gününe denk geliyo gününde gelirse ki sezeryan olucak, sordumda doktora onu son ay planlarız dedi. Valla yanarızzzzz

Benim de yaptıktan sonra çok yanıyor

Ben de ilk gebeliğimde diyetisyenin verdiği liste var. Hiç yapamadım doymadığım için sen bir bak bakalım belki ben de haftaya başlarım
Ben normalde bu kadar yemiyorum ama yine de şu an kilo alıyorum çıldıracam. Tabi benim de sorunum hareket kısıtım oluşu ( erken doğum riski kaynaklı) Çünkü hergün spor yapıyordum hamile değilken. Şu an doktorum günde 3 kez 20 şer dakika yürüyüş yap bunun dışında hep dinlenir vaziyette ol dedi. İşyerim tempomuz yüksek olduğundan ( sürekli kurum geziyoruz) hamileleri evden çalıştırıyor. Yürüyüş dışında, Bildiğiniz yatıyorum laptop yatakta sadece rapor yazıyorum. Tamam hareketsizlik de önemli ama diyetisyenler bile yediğimin 1,5-2 katı yemek yazarken günde 1 saat yürüyorken en azından kilomun sabit kalmasını beklerdim.
Ya bu ebru şallı çağla şıkel falan nasıl 5-6 kilo alarak doğum yaptılar

Herkese günaydın dun çok gaz sıkışması yaşadım pek uyuyamadım kizlar

▪︎Günde bir suya atılan tablet magnezyum,
▪︎Günde bir suya atılan tablet kalsiyum ,
▪︎Günde bir 5 damla D3 ,
▪︎Günde bir demir hapı ( gece yatmadan önce midem bulanmasin diye)
▪︎Haftada iki gün pazartesi ve cuma imom omega ( doktor haftada iki yeterli fazlası önerilmez dedi)
▪︎Günde bir coraspirin ve oksapar iğne kullanıyorum..

Ancak bunlardan kalsiyumu o gun Süt içip bi kase de yogurt yediysem genelde almıyorum, magnezyum da genelde ağrım olacak gibi hissedince alıyorum, yani düzenli değil.. benim olanlar bu şekilde.
Ya ilk olduğu için korkabilirim canım ondan dedim hani deneyimsiz olunca. Bir de karnım oyle büyük olunca pratik şekilde hemen sancı girince dusa girip alamam sanmıyorum o kadar atık olacağımı Ayna ile zor görürüm son zamanlar bence bakalım hayırlısı
Hayır arada bayram var
Bayram olmasa bizim çok da mühim değil dicem
Ama doktoru bulamayabiliriz
En çok bundan çekiniyorum.. benimki tam 20 temmuz gösteriyor ama annem hiç bir bebek zamanında doğmaz hele erkek gec ama kız çocuğu daha erken doğar diyor .. benim de tam biraz erken doğarsa bayrama denk geliyor dr sıkıntısı çekmekten korkuyorum

Beslenme de etkiliyor rengi, kahve ve çay tüketimi, renk pigment yoğun sebzeler etkiliyor mesela renge çok takılma bence.
Ağrın sızın var mı? Muhakkak belirtin olurdu çok olsa
Ağrı sızı yok. Çay hiç içmem kahve nadiren o da bol sütlü

Evet çok seviyorum. Sabah ya peynirli yumurta yaparım ya da peyniri yumurtanın yanında yerim. Ama kibrit çöpü kadar peynir yemem imkansız. Peynir kırmızı cizgim.
Ben peynirden nefret ederim. Hepsi aşırı tuzlu var ve ne yapsam etsem asla tuzdan tamamen arındıramıyorum. Ancak kendi yaptığım tamamen ve mis gibi süt kokan lor peynirini yiyebiliyorum. Doktor ye demese onu da yemem. 1 yumurta 2 tuzsuz zeytin ve salatadır normalde yediğim kahvaltı. Buna rağmen kilo alıyorum imdat

Şu oksapar bende de var da karnımdan yapmaktan çok rahatsızım. Doktoruma da sordum eşim de doktor(kadın doğum ya da bebekle alakalı bir branş değil) ; bebeğe zarar verme ihtimalim olmadığını söylüyorlar ama istemiyorum artık karından yapmak sanırım kola geçecez eşime yaptıracam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…