2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Şu oksapar bende de var da karnımdan yapmaktan çok rahatsızım. Doktoruma da sordum eşim de doktor(kadın doğum ya da bebekle alakalı bir branş değil) ; bebeğe zarar verme ihtimalim olmadığını söylüyorlar ama istemiyorum artık karından yapmak sanırım kola geçecez eşime yaptıracam
Canım ben yaklaşık iki hafta önce bacağa geçtim bi sağ bi sol bacaktan yapıyorum bana da dr göbekten istersen devam et dedi ama göbeğim gerildi o eski sarkık yağ dokusu yok bi yüzden oraya yapmak istemiyorum biliyorum gelemez ama bebeğe gelir diye. İlkini koldan yaptirmistim tövbe ettim uc gün üstüne yatamadım mosmor oldu o yüzden bacak dan devam edecem kalan 4 ay inşallah

Aldırır tabi
Yaz olsaydı bu kadar almazdım ben ya
Yazın hep bol söğüş
Haşlanmış yumurta ve peynir dolu bir tabakla yapardım kahvaltımı

Kışın bi domates salatalık alayım dedim tadı kötü
Daha yeni yeni başladı çeriler tatlanmaya
Havuç-marul yapın

Diğer hepsine katılıyorum da bu koyulaştırdığım kısım çok saçma ya. Kadın kendisi de istiyormuş ki kaşınmış. Madem anlattığı gibi sadece adam istiyormuş kadın adamdan gizli korunsaymış. Bunun bir sürü yolu var. Baskı falan bir yere kadar.
Sebep olanlardan biri de kendisi, ama tek adam mı suçlu? Olan masum sabiye olmuş 😔

Ben de epilepsi hastasıydım. Hamileyken de ilaç kullanıyordum. Oğlumu doğurunca bir süre daha ilaca devam edip bıraktım. Baktım ki rahatım iyileşmişim. Bazı hastalıklara hamileliğin iyi geldiğini okumuştum. Belki de oğlum şifa oldu bilemiyorum ☺️
Koyulaştırdığın kısımdaki kadın belki şuan ölmüş bile olabilir anneannemin komşusuymuş kadın 50 sene öncesi yani korunma falan pek bilmiyorlardır o zamanlar.

Kızlarrrrrr merhabalar biley soracağm lütfen cevaplar mısınız tecrübelisinşz siz😢 transferimin 9.gün beta 54.8 di bugün 11.gün beta 75.6 çıktı😢neden öyle çok üzüldüm böyle artıp sonra yükseleni gördünğz mü
Artmış işte canım daha çok yeni zaten ille 2 kat olacak diye bişey yok kafanı ferah tutmaya ve dinlenmeye çalış hayırlısıyla gelir inşallah canım

Herkese günaydın :anneadayı: dun çok gaz sıkışması yaşadım pek uyuyamadım kizlar 🤦🏻‍♀️

▪︎Günde bir suya atılan tablet magnezyum,
▪︎Günde bir suya atılan tablet kalsiyum ,
▪︎Günde bir 5 damla D3 ,
▪︎Günde bir demir hapı ( gece yatmadan önce midem bulanmasin diye)
▪︎Haftada iki gün pazartesi ve cuma imom omega ( doktor haftada iki yeterli fazlası önerilmez dedi)
▪︎Günde bir coraspirin ve oksapar iğne kullanıyorum..

Ancak bunlardan kalsiyumu o gun Süt içip bi kase de yogurt yediysem genelde almıyorum, magnezyum da genelde ağrım olacak gibi hissedince alıyorum, yani düzenli değil.. benim olanlar bu şekilde.

Ya ilk olduğu için korkabilirim canım ondan dedim hani deneyimsiz olunca. Bir de karnım oyle büyük olunca pratik şekilde hemen sancı girince dusa girip alamam sanmıyorum o kadar atık olacağımı Ayna ile zor görürüm son zamanlar bence bakalım hayırlısı 🤭

En çok bundan çekiniyorum.. benimki tam 20 temmuz gösteriyor ama annem hiç bir bebek zamanında doğmaz hele erkek gec ama kız çocuğu daha erken doğar diyor .. benim de tam biraz erken doğarsa bayrama denk geliyor dr sıkıntısı çekmekten korkuyorum :KK17:
Aynı bizim doğum tarihi 🤩
Ben de bayrama denk gelmez inşallah diyorum
Ama benim ikinde önce suyum geldi duş aldım vs. Doktor 1 saat sürerse gel demişti 1 saat oturup bekledim 😅

Aslında doktor bu zamanlarda yazıyor . Şikâyet var mı diye de soruyor.

Hamilelikte en önemli şey magnezyum
Doğuma kadar kullanıyorum ben .
Eksiklik varsa. Gereksiz kullanımı bebekte kemik erimesi yapıyormuş.
Her ne kadar prospektüste rahim kasılması, erken doğum engeller yazsa da evde içilen magnezyumun dozu yetersiz kalırmış. Hastane tipi damardan verilen mg etkiliymiş. Doktorum bana öyle dedi. Yalnızca bacak huzursuzluğu, uyku bölünmesi olursa iç dedi

Evet canım ebebek 5 tane yenidoğan 5 tane 0-3 ay alıyorum ben. Kakaları çok sıvı olduğundan geçiyor. Bazen o kadar batıyorki ortalık çöpe atman bile gerrkebiliyor acımazsın ucuz olursa🤭 ben hiç atmadım hep yıkadım ama atan çok arkadaşım oldu.

Kız zara diyosun da tanesi 40₺ ye geliyordu. Lcw baktım ikili kısa kollu 100₺ idi😒😯 bir de indirimden aldım hm olanları onlar 2-4 diyor ama ben kızımda 6 aya kdar giydirmiştim hep🤣 kısalıyordu sadece işte biraz

İyi yapmışsın canımm onu deme sebebim bişeyler almak için uğraşmasınlar illa yani sonra da alınabiliyor nasılsa. Masraflar çok artınca işte öncelik ilk aylarda olsun diye 😩

Buna kesinlikle ama kesinlikle katılıyorumm. İlkinde dikkat etmezdim ve hep yatardım. Bunda sürekli hareketliyim evde 7.500 adım atıyorum biraz da dikkat ediyorum ona rağmen nerdryse 10 kilo aldım ben de 😂 su içsem yarıyor sanki 😩

Korkmaya gerek yok. Daha çoo küçükler sürekli dönüyorlar. Benim de ayrıntılı da doğum pozisyonundaydı düşün. İlk kızımda 24 den sonra hrp baş aşağıydı. Korkulacak birşey yok pozisyonundan bahsediyor sadece 😊
Bende indirim kampanya tek kalan ürün vs bulursam ve hoşuma giderse alıyorum ama ilk 2 haftayı idare edecek kadar kıyafet olsa yeterli aslında. Benim arkadaş 3-5 parça giysi almıştı sadece görünce şaşırmıştım 1 hafta falan idare etti heralde sonra gitti aldı ama bana zor gelir tam temmuz sonları hava cayır cayır olur burada sezaryen olacağım belki hemen düzelemem vs alayım hazır olsun. Bide burada pek güzel bir şey bulamam içime sinenleri bulmuşken alıyorum işte doğumdan sonra bez mama vs masrafları çıkar şimdiden bunları halledeyim😂

Her ne kadar prospektüste rahim kasılması, erken doğum engeller yazsa da evde içilen magnezyumun dozu yetersiz kalırmış. Hastane tipi damardan verilen mg etkiliymiş. Doktorum bana öyle dedi. Yalnızca bacak huzursuzluğu, uyku bölünmesi olursa iç dedi
Her doktor kendine gore konusuyor genelde işte.
Benimki magnezyum a cok önem veriyor. Hamilelik olduğu icin ufak kasılmalar dahi olabiliyor fark etmediğimiz
O yüzden gerekli diyor. Ben de doktoruma güveniyorum

Canım ben yaklaşık iki hafta önce bacağa geçtim bi sağ bi sol bacaktan yapıyorum bana da dr göbekten istersen devam et dedi ama göbeğim gerildi o eski sarkık yağ dokusu yok bi yüzden oraya yapmak istemiyorum biliyorum gelemez ama bebeğe gelir diye. İlkini koldan yaptirmistim tövbe ettim uc gün üstüne yatamadım mosmor oldu o yüzden bacak dan devam edecem kalan 4 ay inşallah
Ben de öyle yapayım.

Komsum yine kovit olmuş.
Diyecektim sen olma da ben mi olayım :KK53:
Aşırı dikkatli kadın bozuldu resmen. O konser senin bu bar benim geziyor kocasıyla valla

Ben dr aşırı dikkat edenlerdendim
Ama cıvıgını çıkarmadım yani

Aynı bizim doğum tarihi 🤩
Ben de bayrama denk gelmez inşallah diyorum
Ama benim ikinde önce suyum geldi duş aldım vs. Doktor 1 saat sürerse gel demişti 1 saat oturup bekledim 😅
Ayyyy hadi bakalım ilk kim doğuracak 😍
Ya benim ilk olunca sakın kalabilir miyim bilmiyorum hele bi de önden su boşalırsa beni evde kimse tutamaz korkarım.. artık az biraz uzamış hali olursa da dr dan özür dilerim telastan alamadım diye ne yapayım 🙊 acaba özel hastane ile anlasinca doğumu bayram da olsa bile dr un mu yapar yoksa tatilde olurlar başkası mı yapar ki
Nasil yani magnezyum u hergün atmamak mi lazım aaaa bunu bilmiyordum

Günaydın
Birazdan kahvaltı yapacagım

1 haşlanmış yumurta

Bikac zeytin
1 bardak süt
Biraz peynir ve salata yapacagım :KK53:
Cevizi unutmusum yahu 😀

Bir kase salata
1 haşlanmış yumurta
3-4cevız
1 dilim kaşar
1,5 dilim beyaz peynir
1 bardak süt

Ruh halini buna hazirladigim icin gözüm doydu galiba önce .
Zeytin yemek istemedim.
😀

Bana katılanlar gelsin
Hergun bu rutine gırelım:KK53:

Günaydın
Birazdan kahvaltı yapacagım

1 haşlanmış yumurta

Bikac zeytin
1 bardak süt
Biraz peynir ve salata yapacagım :KK53:
O sırada senin bebe

7BBBB04D-A848-46B7-A6B2-F414DEEB20EC.jpeg