2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Haklısın ilk gebeligimde bir defter yapmıştım açıp onu okudum her doktor randevusu sonrasi ultrason görüntüsü ve duygu yazmışım. Sürekli endişe halim varmis. Kalp atışı dinleme cihazı bile almıştım eve. Ama kendimi telkin ediyorum artık gerekirse destek alabilirsin iyi gelir. Şuan değişen hormonlarda sebep oluyor.

Hayır, olmadı. Bu ilk gebelik. Sürekli kilo veriyorum, uyuyamıyorum, halsizlik ve iyi hissetmiyorum. Belki de destek almalıyım. Bilemiyorum.
Bencede destek alın aşırı sitres oluyorsunuz sanırım bu bebegede sizede iyi gelmez ilk gebelkte benim böyle kaygılarm yoktu ne oldugunun bile farknda degildm eger cevrenizde olumsuz biten gebelik hikayeleri ile çok karşılaşıp duyduysanız bu sizi kaygılanmaya itmiş olabilir şuan bende sizin durumunzdaym bir düşük gebelik yasadgm için ama rüyalarma girecek kadar degil birde unutmak istedgmde baska birseye yönelip unutabiliyorum sürekli korkularm aklmda degil ara ara olup geçiyor yani

Çevremde olumsuz biten gebelikler çok yok aslında ama burada çok fazla okudum. Artık fazla okumamaya ve araştırmamaya çalışıyorum. En yakın zamanda da bi randevu alacağım sanırım. Teşekkür ederim.

Ben de çok okumamaya ve araştırmamaya çalışıyorum birkaç gündür. Kesinlikle hormonların da ciddi etkisi var. Muhtelemen en yakın zamana bir randevu alacağım. Destek iyi gelecektir. Teşekkür ederim

Sende tam olarak kendimi görüyorum ama benim geçmişte beş aylik bir gebelik kaybım var ve şuan hâlâ net bebeğim var mi yok mu bilemediğim bi surecim var bunlar daha da tetikliyor beni . Ben de artık ciddi ciddi destek almayı düşünüyorum.. uyuyamıyor sürekli kafamda senaryo kuruyor rüyamda bile kabuslar görüyüm

Bende kesinlikle kalbibi duyana kadar kendimi rahat hissedemiyorum onun kalbini duyunca rahatlayacağım sanırım ama burda cidden annelik başlıyo yani onun için hep endişenince bişi olmasın diye çok zor bi dönem bizim için

Kaybın için çok üzüldüm, inşallah güzel ve sağlıklı bir gebelik geçirir bebeğini kucağına alırsın. Zaten stresli ve endişeli bir dönem bir de hormonlar tavan yapıyor. Zirvedeyim resmen. Destek almayı düşünüyorum birkaç gündür. Eşim de almamın mantıklı olacağını düşünüyor. En azından keyifli sayılabilecek zamanlarımı da bu düşüncelerle dibe indirmek istemiyorum. Sen de düşünebilirsin, iyi gelecektir. Ben de en yakın zamana randevu alacağım.

Evet canım sana erken gibi biraz, dediğin gibi düşünmüş olabilir.benim sat 6 Ekim döngümün 15.gunu yumurtlama gördüm yarın 5+5 olcam bakalım ne olacak.
Ay ben de yarın gideceğim keseye görmeye. 5+2 oluyorum
Naptın canım gittin mi?
O kadar güzel anlatmışsın ki aslında burada hep kalp atışını bir duyalım da dendikçe hep aklımdan geçen bunlar oluyor 9 ay her kontrole yüreğin ağzında gidiyosun o hiç değişmiyor ben de ilkini 16 haftada hissetmiştim inş bunu da erken hissederim

Aynı saatte verip vermediğin önemli burada canım.
Boşu boşuna kendini strese sokma derim. Evet olumsuz şeyler de yaşanıyor yaşanmıyor değil ama böyle yaparak kendine zarar veriyorsun. Rde gerçekten olumsuz örnekler çok daha az yaşanıyor. Mesela bizim ağustos 2020 annelerinde belki 60-70 kişiydik, 5 kişinin fln olumsuz şeyleri olmuştur. Bu bize olmayacağı anlamına tabiki gelmiyor ama düşünerek de bunu engelleyemeyiz maalesef. Benim de ikinci gebeliğim şu an yokmuş gibi davranıyorum ben de. Daha keseyi görmedim kalp atışını duymadım. Üzerine düşünürsem kafayı yerim. O yüzden sen de kendini rahatlat bence

Aynı saatte canım tabiki o kadar çok şey okudum ki aynı saatte verileceğini biliyorum

Benimde arkadaşlarımdan ikisi hamile birininki ilerledi 5. Ayda diğeri 12. Haftada ama onunda düşük riski var malesef bence çoğu anne bu stresleri yaşıyor ama bunu kontrol altına almak gerek yoksa çok güzel bi süreci kendimize zehir ederiz

Evet, ben de daha fazla okumamaya ve araştırmamaya çalışacağım. Bir şekilde kendimi konudan uzaklaştırmaya ve telkin etmeye ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Benimde 2.gebeliğimde böyleydi..en son 631lere çıktı.geri 538 e düşmüştü kahverengi lekelenme başlayınca hastaneye yatmıştım .iğneyle düşürüldü.Allah yardımcın olsun inşaallah değildir.sürekli 2 ğüne bir baktır

Önce devamlı yükseliş oliyor az az ağrılı..sonra düşme olunca doktor biliyor

Ben de çok okumamaya ve araştırmamaya çalışıyorum birkaç gündür. Kesinlikle hormonların da ciddi etkisi var. Muhtelemen en yakın zamana bir randevu alacağım. Destek iyi gelecektir. Teşekkür ederim
Uzun zamandır bu platformu ve sizi takip ediyorum bende nasip olursa 2022 temmuz annesi olucam. Şunu bilki doğum ve ölüm biz insanların elinde değil cocugunun dogucagi varsa sen istemesende doğar. Elinde olmayan bir sey icin çok kafana takip endişelenip kendini üzme, sonuçta bir insan doğuracaksin ve onun dünyada nasibi varsa ne yaparsan yap dünyaya gelip nasibini yaşar. Rahat ol keyfini çıkar sen sadece.

Kendimi bir şekilde konudan uzak tutmaya, okumamaya çalışıyorum. Olumsuz durumlar ve konuları gördüğümde direkt strese giriyorum ve içinden alamıyorum kendimi. Bir şekilde üstesinden geleceğim.

Merhaba, inşallah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Sizinle aynı düşünüyorum, konuya bakış açımız tamamen aynı. Ama burada insanların başına gelen kötü tecrübelerden çok fazla etkilendim, içinden de alamadım kendimi özellikle birkaç gündür. Bir şekilde kendimi telkin edeceğim. Teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…