2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Evet anne boyu arti baba boyu bölü iki +- 10 cm hesaplama böyle demişti doktor bize
Bunada uymuyor valla bizimki dev adam cikdi sulalede tam dayım falan çok uzundu ona benzemiş herhalde.senin dediğin hesaba göre en fazla 185 olmaliymis.

Baş hariç değil onlar aslında 50 cm bebek giyer anlaminda yazılıyor. Mesela kıyafetlerde 3 6 ayda 62 68 cm diyor bu boyda bebek için anlaminda. Ben alırken hep alt boyu kriter alıp alıyorum.
ay ben baş hariç sanıyordum beden uzunluğu falandır dedim :) demek ki bebek doğunca cm bilgisine göre almak lazım

Yedioğan kıyafetleri hep 50 cm ama baş hariç sanırım senin bebiş ortalamadan biraz uzunmuş ama giymiştir yine değil mi canım :)
Ben de hep bunu sorguladim. Kiyafetler 50 cm görünüyor ama kafa dahil mi anlayamıyorum? Hatta e bebekte tablo var yeni doganda yazan bebek boyu mu kiyafet boyu mu bi çözemedim gitti.

Ben de hep bunu sorguladim. Kiyafetler 50 cm görünüyor ama kafa dahil mi anlayamıyorum? Hatta e bebekte tablo var yeni doganda yazan bebek boyu mu kiyafet boyu mu bi çözemedim gitti.
Baş dahil dedi az önce arkadaşlar canım yendioğan almamak lazım şimdilik bi hastane çıkışı aldıysan bekle doğuma yakın boy bilgisi verir dr

Baş hariç değil onlar aslında 50 cm bebek giyer anlaminda yazılıyor. Mesela kıyafetlerde 3 6 ayda 62 68 cm diyor bu boyda bebek için anlaminda. Ben alırken hep alt boyu kriter alıp alıyorum.
Aradıgım cevabı buldum sanırım ben de hep sorguluyordum. E bebekte de bunu yaşamıştım.

Yedioğan kıyafetleri hep 50 cm ama baş hariç sanırım senin bebiş ortalamadan biraz uzunmuş ama giymiştir yine değil mi canım :)
1 ay kadar giydi ondan sonra olmadı. Ondan şimdi sadece 2 takım yeni doğan aldım. İhtiyaç olursa oglandan kalanlar var. Ona da ben 3 takım almıştım. Uzundu zaten anne karnında da. Ama kv yetmez diye gidip 4 tane daha almış sonuç tabi hepsini giyemedi.

Kızlar aldığım kıyafetleri yazayım çok mu az mı bir fikir verin bana evet 3. ama uzun zaman sonra olunca hiçbişey hatırlamıyorum ya

3 tane yenidoğan takım uzun kollu
5 tane 0-3 ay tulum uzun kollu
4 tane 0-3 ay tulum kısa kollu
1 tane 0-3 ay takım kısa kollu

4 tane 3-6 ay tulum uzun kollu
4 tane 3-6 ay takım uzun kollu

2 tane 6-9 ay tulum
2 tane 6-9 ay takım

2 tane 9-12 ay tulum
1 tane 9-12 ay takım

6 tane 0-3 ay, 6 tane 6-9 ay çıtçıtlı askılı body

Ben de bikaç parça almıştım artık almıcam yenidoğan 3 takım var yeter demek ki :)

Bir de ben bisey daha danışmak istiyorum bu citcitli bodylerde askılı ve ip askılı var. Simdi bunlari neye gore karar verip almaliyiz. Ip askililar ice mi giyiliyor. Suan bizimkiler yaz bebesi ip askililar ilk aylarda da olsa yani sicakta da olsa giyilmez heralde tek basına demi? Üşüyecekmiş gibi geliyor bana

Hanımlar çok korkuyorum yaşayan var mı bunu?
Bugün kontrole gittim bebiş gayet iyiydi, gelişimi, hareketi falan. Ama şimdi idrar sonucum çıktı. Lökosit 46 (en fazla 5 olması lazımmış) yassı epitel 240. İleri düzey idrar yolu enfeksiyonu gibi anladım bunu ama arada kasık ağrısı dışında hiçbir sorun yok. Yanma, kaşıntı vs... Bir şey olmaz dimi bebeğe? Hastaneye yatırırlar mi?

İp askılılar kız bebek için aslında ama kıyafetinin altından çıkmasın yakasından görünmesin diye erkek bebeklere de alınabilir atlet niyetine giydirilen şeyler tek onunla üşür tabiki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…