2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hanımlar çok korkuyorum yaşayan var mı bunu?
Bugün kontrole gittim bebiş gayet iyiydi, gelişimi, hareketi falan. Ama şimdi idrar sonucum çıktı. Lökosit 46 (en fazla 5 olması lazımmış) yassı epitel 240. İleri düzey idrar yolu enfeksiyonu gibi anladım bunu ama arada kasık ağrısı dışında hiçbir sorun yok. Yanma, kaşıntı vs... Bir şey olmaz dimi bebeğe? Hastaneye yatırırlar mi?
lökosit benim 74 çıktı geçen gün epiteli bilmiyorum bana piyoseptil verdi kullanıyorum bol su iç dedi korkma dr ilaç vermedi mi?

Dr ilaç verir canım bol su iç sen bana da yaz bakalım ne yapmak gerekiyormuş öğrenince bi de o bölgeyi temiz tut ayağını da sıcak tut korkma ama birçok hamile yaşıyor bu durumu ..
Çok yüksek olduğu için korktum, şikayetim de yok. Su içiyorum gerçi. Haber veririm tabii inşallah dediğin gibi olur, ilaçla geçer hemen

Kızlar aldığım kıyafetleri yazayım çok mu az mı bir fikir verin bana evet 3. ama uzun zaman sonra olunca hiçbişey hatırlamıyorum ya🙄

3 tane yenidoğan takım uzun kollu
5 tane 0-3 ay tulum uzun kollu
4 tane 0-3 ay tulum kısa kollu
1 tane 0-3 ay takım kısa kollu

4 tane 3-6 ay tulum uzun kollu
4 tane 3-6 ay takım uzun kollu

2 tane 6-9 ay tulum
2 tane 6-9 ay takım

2 tane 9-12 ay tulum
1 tane 9-12 ay takım

6 tane 0-3 ay, 6 tane 6-9 ay çıtçıtlı askılı body
fbtl fbtl kız alışverişçi de bakim sana uyup fazla mı aldım nettim acaba😅

Bir de ben bisey daha danışmak istiyorum bu citcitli bodylerde askılı ve ip askılı var. Simdi bunlari neye gore karar verip almaliyiz. Ip askililar ice mi giyiliyor. Suan bizimkiler yaz bebesi ip askililar ilk aylarda da olsa yani sicakta da olsa giyilmez heralde tek basına demi? Üşüyecekmiş gibi geliyor bana 🤭
Ben ilk zaman onları atlet olarak giydiriyordum. Üstüne de kısa kollu şort tyulum giydiriyordum. Bir gün doktora gitmiştik doktor kızıp soydu bu ne böyle çocuğu sıcaktan bunaltiyorsun diye🤣 sonra askılı bodylerle gezdirdim bütün yaz.

Ben ilk zaman onları atlet olarak giydiriyordum. Üstüne de kısa kollu şort tyulum giydiriyordum. Bir gün doktora gitmiştik doktor kızıp soydu bu ne böyle çocuğu sıcaktan bunaltiyorsun diye🤣 sonra askılı bodylerle gezdirdim bütün yaz.
Ama atletsiz olmaz gibi ya nasil olcak 😄😄😄 biz annelerimizden öyle gördük atlet olmayinca üsüyorum ben sanki alışkanlık 🤭 neyse simdilik dursun belki o zaman alirim cok şaibeli bir konu 😄

Bugün ben tetanoz oldum 2.yi. aşıyı vuran hemşireye sordum. 5 tane vuruluyor 2 si gebelikte kalanı sonra dedi. Vurulursan 10 yıl korur ama istemezsen vurulmazsn 2. Bebekte tamamlayabilirsin dedi.

Ayrıca burda mesajlarda okumustum bu bebegin kalbini dinledigimiz cihaz bi an benim bebegi bulamadi hemşire bi tedirgin oldu meger bebek soldaymış pili sayiflamıstı cihazin falan demeye başladı surati duştü kadının. Aklıma burdaki mesaj geldi. Gercekten tecrübeleri burdan okumak cok iyi bugün bi daha anladim teşekkür ediyorum.

Enfeksiyondan bahsedilmis. 2 hafta once biraz yuksekti su ic dedilerdi ama o ara biraz kendimi ihmal etmis olablrm kasik agrisi olunca bugun monurol yazdirdim. 2 3 gün sonra bi tane daha alacakmışım. Inşallah iyi gelir. Enfeksiyon insanı korkutsa da stresi bence enfeksiyondan daha zararlı en azndan bi kac gündür acaba bişey olur mu acaba artti mi diye dusunmekten kendimi yordum yani.

Evet anne boyu arti baba boyu bölü iki +- 10 cm hesaplama böyle demişti doktor bize🥰
Ben bir de şey okudum yabancı bir kaynakta 2yaş doğum gününde kaç cm ise x2
80cm ise misal 1.60 gibi.
Kızımı hesaplamıştık, 176 oluyor görünüyor, ben 172 eşim 190 ortalamamıza uyuyor gibi ☺️
Bu arada kızlar 47cm doğdu oldukça kısa aslında yani doğum kilo ve boyuna takılmayın çok.

Ama atletsiz olmaz gibi ya nasil olcak 😄😄😄 biz annelerimizden öyle gördük atlet olmayinca üsüyorum ben sanki alışkanlık 🤭 neyse simdilik dursun belki o zaman alirim cok şaibeli bir konu 😄
Valla yaz günü bebe sürekli terliyor isilik oluyordu. Ev de sıcak dışarı da sıcaktı o dönem. Askılı alttan çıtçıtlılarla gezdi. 🤣 İşte doğru annelerimiz hızı öyle yetiştirdi. Çocuğu da sarma gibi giydirdiler ama doktordan ben azar işittim. 🙈

İp askılılar kız bebek için aslında ama kıyafetinin altından çıkmasın yakasından görünmesin diye erkek bebeklere de alınabilir atlet niyetine giydirilen şeyler tek onunla üşür tabiki.
Gerçekten mi? Ben oğlana bir sürü ip askılı aldım 🤭🤭

Enfeksiyondan bahseden arkadaşlar, idrar tahlilini doktorunuz mu istedi? Ben ilk hamile kaldığımda baktırmıştık, temizdi, başka da istemedi. Siz sık sık mı baktırıyorsunuz?

Ben bir de şey okudum yabancı bir kaynakta 2yaş doğum gününde kaç cm ise x2
80cm ise misal 1.60 gibi.
Kızımı hesaplamıştık, 176 oluyor görünüyor, ben 172 eşim 190 ortalamamıza uyuyor gibi ☺️
Bu arada kızlar 47cm doğdu oldukça kısa aslında yani doğum kilo ve boyuna takılmayın çok.
Ilk defa duydum 2 yasindaki boyla alakali oldugnu kizim haziranda 2 yaşayacak bakalim kac gelcek boyu , benim eşim tarafi baya kısa 3 gorumcem var 1.50 vardir boylari 😅 ee kiz halaya ceker derler bilemedim:KK53:

Enfeksiyondan bahseden arkadaşlar, idrar tahlilini doktorunuz mu istedi? Ben ilk hamile kaldığımda baktırmıştık, temizdi, başka da istemedi. Siz sık sık mı baktırıyorsunuz?
Bence enfeksiyondan şuphelenen yaptiriyor canim birde saglik ocagida ariyor tahlile gelin diye seni aramiyormu hemşire 🤔

Ilk defa duydum 2 yasindaki boyla alakali oldugnu kizim haziranda 2 yaşayacak bakalim kac gelcek boyu , benim eşim tarafi baya kısa 3 gorumcem var 1.50 vardir boylari 😅 ee kiz halaya ceker derler bilemedim:KK53:
Genetik, beslenme, spor hepsi bir etken bence ☺️
+5/-5 denilen durumu etkileyen onlar bence.
Bir de nesil iri geliyor gerçekten

Sanırım şikayeti olan söylüyor doktor istiyor.
Ben kasılmalarımı anlattığımda bazen enfeksiyon ağrısı ile karıştırılıyor demiş 1 kez bakmıştı. Durup dururken bakılmıyor sanırım.

Sanırım 14-15-16 martta grev varmış doktorların hepsimi olmayacak acabaaaa , belki haftaya kontrole giderim diyodum kendi doktoruma ilaçlarımda bitmişti🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️😃😃😃

Son düzenleme:
X