2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben bebekte boyun ya da kilonun ileriki hayatta çok etkili olduğuna inanmıyorum. Ben 57 cm doğmuşum mesela .Ki bayağı uzun bir bebekmisim .şimdi boyum 1.60
Eşim de 2200 gram doğmuş. Kendisi 1.82
Küçük bebek de büyüyecek büyük bebek de .
Ben çok yemediğim halde 22.haftada bebek 470 gramdi .çok da hareketliydi .Bir haftadır yiyorum sanki bebek hantallasti .Ekmek türü şeyler çok yemeye başladım. Hareket ediyor ama sanki badem yerken ,ıvır zıvır yemezken daha hareketliydi .
Kilosu ister 2.500 olsun ister 3.500 sağlıklı olsun isterim .Ki çok kilolu bebek de iyi değil.Normal doğumda çıkması zor ,sezaryende kesi çok oluyor .

57 cm miydin maşallah ilk defa o boyda bebek duyuyorum

Ben de alırken çıtçıtlılara yüklenicem galiba canım sen tecrübelisin kaç adet almak mantıklı doğumdan önce mesela 3-6 ay arası kaç çıtçıtlı olmalı ortalama??
Valla canım kimisi 0 ay 3 ay hiç almıyor ama o 6 aylar çok büyük kalıyor yenidoğan, ben o foldurfoş sevmiyorum tam tam olsun daha gözüme hoş geliyor o yüzden 5er tane 0 / 3 / 6 aylık aldım. Kusacak kaka sızacak trrleyecek, bir şey dökülecek falan. Az bile bu sayı ama süslü pğslületin içleri, tulumlar, salopet ler vs hariç dümdüz aldığım sayı bu. Ekstra alt aldık 2li, 3 tane hastane çıkışı aldım 5li set, beş tane de Tulum almışımdır uzun kollu ayaklı bunla ilk zamanlar idare eder kışa doğru bakarız dedim.
Mevsimin yaşanmasına, bebeğin durumuna göre vs değişir elbette bu ürünler ama ege ve Akdeniz bölgesi o çıtçıtlı badilerle ve salopetler geçirecek

Evet canım başlangıç için mantıklı aslında beşer tane ihtiyaç olunca da alırız hemen olmadı dediğin gibi bazen İstanbul çok sıcak oluyor bazen yağışlı geçiyor her yaz da bir olmuyor burda

Selam. Bugün oğlumun dolabını aralamaya girişmiştim. Küçülenleri ve yazın giyilebileceklerı ayıkladım.
Baya araladığım halde o dolabın sadece oğluma yeteceğini, bebek için diğer iki kapılı dolabı boşaltmam gerektiğini anladım.
Biz çocukken küçücük evlerde büyüdük. Hiç birimizin kendine ait alanı veya odası olmadı. Her dolabı ablamlarla falan paylaşırdık.
Hatta çocukken sığabildiğimiz için yatağımız bile ortaktı. Resmen burnumuz büyümüş. Bir çocuk ve bir bebek eşyası 3 kapılı dolaba sığmaz gibi geliyor

Kızlar iyi akşamlar,
Normalde takibimi, hamileliğimin başından beri özel hastanede bir doktor yapıyodu. Fakat Özel muaynehanesi olan bir doktorla devam etmeyi düşünüyorum artık. Hastane dışı böyle muaynehanesi olan bir doktora giden varmı aranızda acaba ?ya da Örn; akşam acil bir durum olursa nasıl bir yol izleniyor? Bilgisi olan varmı

Canim benim doktorum bahsettigin gibi özel kliniği var ,her an ulasabiliyorum bi sorun olursada anlastigi hastaneler var oraya yönlendirip telefonla talimat verebilecegni ,eger gerekiyorsada kendisinin gelebileceğini söylemişti

Canim benim doktorum bahsettigin gibi özel kliniği var ,her an ulasabiliyorum bi sorun olursada anlastigi hastaneler var oraya yönlendirip telefonla talimat verebilecegni ,eger gerekiyorsada kendisinin gelebileceğini söylemişti
Çok sevindim böyle olmasına muhtemelen benim doktorda böyle bir yol izliyodur. Hafta içi detayları alıcam artık Teşekkür ederim çook

Ben de sasirmistim boyuna .

Kızım 48 cm doğdu. Ama persentılde %75 oranında suan mesela .
Yani küçük doğan küçük kalmıyor :)
Benim kardeşim 50 yada 52 cm di kısa olmasada sanırım uzunda sayılmıyor yeni doğan için.simdi 2.03 boyu var yenidogdugu haliyle ilişki değil gördüğüm çoğu kişi.genetik çoğunlukla ileri evreler.

Yedioğan kıyafetleri hep 50 cm ama baş hariç sanırım senin bebiş ortalamadan biraz uzunmuş ama giymiştir yine değil mi canım :)
Baş hariç değil onlar aslında 50 cm bebek giyer anlaminda yazılıyor. Mesela kıyafetlerde 3 6 ayda 62 68 cm diyor bu boyda bebek için anlaminda. Ben alırken hep alt boyu kriter alıp alıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…