2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Şaka bir yana alınan kiloların bebeğin kilosuyla hiç bir ilgisi yok haklısın.
Bebek annenin beslenmesiyle daha güçlü daha sağlıklı olur evet ama daha kilolu olmaz bu yanlış biliniyor.
Ama sen vermemekten korkma hamilelik kiloları gerçekten veriliyor, sonrasında bebeğe süt olsun diye yenilen içilen şeyler gitmiyor ona dikkat edersin bu dönemini dikkatli geçir elbette ama kendine stres yapma sakın

Misal ben hamileyken 8 9 kiloyla kapatıp, emzirirken 4 kilo almış ve verememiş ben gelsin tatlılar gitsin börekler derken

Ben de 7kilo aldım. Yalnız değilsin
Zaten hareketsizlikten oluyor ne oluyorsa ben neredeyse 5 kiloyu ilk aylarda aldım çünkü lekelenmeler oluyor diye hiç aktif değildim.
Hareket önemli, ama ne kadar dikkat etsen de alınıyor zaten bir şekilde.
Sana hapşırmak bile sıkıntı çıkarıyorken bir de kiloyu takma kafana lütfen. Doğumdan sonra birbirimizi destekleriz burada beslenme konusunda. Bence lohusayken boğazımızı tutarsak kolay veririz

Misal ben hamileyken 8 9 kiloyla kapatıp, emzirirken 4 kilo almış ve verememiş ben gelsin tatlılar gitsin börekler derken
Kuzenimle aynı anda hamileydik ben 30 aldım o 10
Ben süt sorunu yaşamadım o biraz yaşadı sanırım olsun diye halam onu yedirmiş içirmiş gelsin börekler gitsin malt içecekleri, helvalar, bozanlar bir 10 daha almış üç ayda
6 aylıkken ben eski kiloma +5 falandım o +15di

Bebelerden yiyebilirsek tutarız

Havalar düzelsin toplu halde herkes yürüyüşlere başlar, ama bence sen 80le tamamlarsın doğumu okadar üzülme Herkesde doğumdan sonra veriliyo diyo,

Bir de kızlar bence doğum sonrası annesi yanında olan alıyor benim gözlemi bu yönde.
Anneler aman kızım ye iç diyor, dinlen diyor, destek oluyorsa o Lohusa alıyor benim gibi yalnız olan delirmecelerden veriyor yoksa 25 kilo verilmez 6 ayda yani uykusuzluk yorgunluk sıfır diyetle

Buna katılıyorum hele birde evde baska bebede varsa eller havaya

Doğumdan sonra daha özgür hareket edeceğiz. Verirsin sıkma canını.

Dediğin gibi gebeliğin ortasına gelmişiz 1-2 kilo aldım diye hayıflanmak komik oluyor. Ben de 68 ile hamile kaldım 74 olmuşum. İlk aylar almadığım için doktor memnundu hatta. 4.aydan sonra başladım almaya. Çok yiyen biri değilim. Ama çabuk yoruluyorum. Günlük işlerimi bile her zaman yapamıyorum.

Oğlumda 80 kiloyla doğuma girip 72 kiloyla çıktım. 7-8 kilo doğumda gidiyor zaten ödem olduğu halde.
1 yıl içinde de sadece yürüyüş ile 60 kiloya düştüm. Ama geç saatte hiç atıştırmazdım.

Senin öksürmen bile riskli. Verirsin doğumdan sonra boşver

Öyle maalesef öksürmeye korkuyorum. Hapşırmaya korkuyorum. Antistaminik kullanmama rağmen günde 2-3 hapşırmam var maalesef. İlk doğumda ben 9 kilo alarak gitmiştim. Doğumun ardından 10 kilo verdim. Artık doğum sonrasına odakladım bende kendimi. Normalde de zor kilo veren bir insanım şeker yüzünden ve hareketsizlik.... Yaş ilerledikçe kilo vermek zorlaşıyor. Ama deneyeceğim tabi

İnşallah canım takmıyorum vallahiş ne yapayım. Çocuğum sağlıkla doğsun da ne yapalım. Gerekirse doğumdan sonra bunalıma girerim kilo için

Kesinlikle her dediğine katılıyorum..benim demek istediğim canım..bi haftadan sonra ayda 2 kilo mecbur alacağız ben onu demek istyorum bende ilk doğumumda 8 kilo aldım hepsi masada kaldı ama bu haftadan sonra hepimiz alacağız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…