2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
3.olup hevesli olanlar kulubu bir sen bir ben ilk gibi hazırlandım buna yine benimde hazır besik odada duruyor
Yav napim bir daha aslaaa dediğim için elimde hiçbir şey bırakmamışım geçen çatıda küvet aradım onu da atmışım 3.de olunca ucuz bulduğumuzu kapıyoruz işte napalım Sende beşik hazırdı zaten bizde o da sıfırdan alınacak acele etmiyorum onun için odada yer kaplamasın şimdiden. Ayrıntılıdan sonra daha bi gaza gelirim diye düşünüyorum çünkü bebeği gördükçe hevesleniyorum görmediğim zaman hamile olduğuma inanamıyorum garip duygulardayım ya

Bende öyle düşünüyorum açıklama yapmasa da baya bi inceliyor gariplik görse söylerdi diye düşünüyorum yada bi şikayetim olurdu
Canım başınıza gelmedigi için bilmiyorsunuz.rahim ağzı yetmezliği olduğunu anne hissetmez.karindan rahim ağzı uzunluğu net bir şekilde görülmez. Ancak doktor bir durumdan şuphelenirse kesin tanı konmak için alttan bakar. Bazen rahim ağzı uzunluğu yeterli gorulsede rahim ağzında kaslarda gevşeklik olabilir bunuda sadece alttan muaneyle anlar.perinatolog takibinde olan hastalar mutlaka alttan muane edilir. Benim 18 haftalık bir erken doğum öyküm var doktor karnımdan yaptığı muanede herşeyin yolunda olduğunu söylemişti ama benim birden suyum geldi.
Şimdiki hamileliğimde doktor karından yaptığı muanede her şey yolunda dedi benim israrlarimla alttan muane etti ve rahim ağzı kaslarının gevsek olduğunu söyledi 15 haftada sekalj atıldı alttan bakmasaydi.bunu asla bilemicektik.
İnsan kaybedince anlıyor araştırıyor öğreniyor. Dilerim bunu kimse yaşamaz.

Canım bu rahim ağzına karından da bakılıyor mu? Her muayenede benim doktorum rahim ağzı kapalı güzel diyor ama bilemedim karından görünüyor mu ki
Evet karindan bakiliyor dun birine alttan baklir ona demisti doktor ben oyle bi saçmalik duymadim bana hep karindan bakar rahim agzi uzunlugumuz gayet guzel diyor her gitmemde

Canım bu rahim ağzına karından da bakılıyor mu? Her muayenede benim doktorum rahim ağzı kapalı güzel diyor ama bilemedim karından görünüyor mu ki
Karından da bakılıyor. Karından bakıldığında şüpheli bir durum görülürse alttan da bakıyorlar

İlave olarak rahim ağzı kontrolü karından yapılıtken; doktor bir eliyle karna şiddetli baskı uyguluyor, diğer eliyle ultrasonu ayarlıyor ekran görüntülerini hemşireye aldırıyor. Bunun yapılış sebebi rahmin yakın zamanda açılıp açılmayacağının tahmini yapmak

Canım o gevşeklik işin vajinal progestan verdiler mi sana ? Günde 3 tane 200 mg vajinal progestan kullanıyorum ben
Doktor serklaj olsa da olmasa da progesteron şart demişti

Ultrasonda doktor özellikle bakmıyorsa görmez. Siz hiçbirşey hissetmezsiniz. 0 ağrı, 0 şikayetle aniden su gelir ve doğum başlar
Ay Allah korusun 10 gün sonra detaylı var orada sorayım bende 3. Doğum olacak hiç gelmedi başıma çok şükür ama hiç anlatan dr da olmadı.

Başın sağolsun geçmiş olsun canım benim de bir arkadaşım var 5 aylık bebeğini kaybetmiş sonra dikişle ikincisi sağ sağlim doğdu 10 yaşında bile oldu ama detayını bilmiyordum kendini belli eder diye düşünüyordum yani sorun olsa ama benim ikisi de bu da maşallah sıkıntısız geçiyor olsa ilkinde olurdu sanırım. Allaha emanetler ya sağlıkla doğuralım inşallah.

Kızlar bir arkadaşıma gittim bugün, 40 günlük bir kızı var 100 TL’lik manuel bir süt pompası almış. 20 dakikada 150 ml süt sağıyormuş Kız mükemmel diyor Hem de markasız bir şey, rastgele görüp almış. Beni çok etkiledi
Lansinoh tekli, elektrikli 699 idi, 799 olmuş. Sanırım ben de basit bir şey alacağım, gerek olursa sonra elektrikli alırım.
Aklınızda olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…