2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bizde oda kurcağımız için küçük bişey aldık. İnip kalkabilen yatakla birleşen bir model. Ayrıca sallanabiliyor. 😌

Canım ben baby plus anne yanı aldım. Oldukça beğendim. Kurması kolay katlanması kolay. Baya hafif. 6 ay diyor ama bence daha uzun yatar.

E bebekten baby plus aldık biz de. Çok hafif bir tarafı tekerlekli olduğu için rahat odadan odaya götürülebiliyor . İlk 6 ay kullanacağı bir eşya için 900 lira diğer markalara göre gayet uygun .

Ben chicco next to me aldım.Guzel bir ürün tavsiye ederim

Bende oda yapacağım ama ayrı bir anne yanı almadım. Ahşap kademeli beşik aldım ilk başta anne yanı gibi kullanacağım. Büyüdüğünde odasına geçireceğim ☺️
Herkes aşşa yukarı benim gibi düşünmüş bende nex to me lere baktım ama baby plus ta aynı tarzda fiyat olarak çok makul geldi bana da netice de 6 8 ay arası kullanacağım teşekkürler kızlarr

Benim aldıklarım geldi 🤭 tulumu iyiki 6 9 ay almışım bayağı büyük göründü benim gözüme 😅ayaksız tulumdu resimdeki, ayaklı gelmiş ama boyuda uzun iadeyle ugrasmicam o yüzden.

Eklentiler

• IMG_20220309_124633.jpg
    IMG_20220309_124633.jpg
    67,2 KB · Görüntüleme: 98
  • IMG_20220309_124735.jpg
    IMG_20220309_124735.jpg
    82,8 KB · Görüntüleme: 92
  • IMG_20220309_124851.jpg
    IMG_20220309_124851.jpg
    78,6 KB · Görüntüleme: 101
Canım o gevşeklik işin vajinal progestan verdiler mi sana ? Günde 3 tane 200 mg vajinal progestan kullanıyorum ben
Doktor serklaj olsa da olmasa da progesteron şart demişti
Benim doktor da vajinal al dedi ama ben içiyorum 🙈 Sıkıntı olmaz umarım.

Başın sağolsun geçmiş olsun canım benim de bir arkadaşım var 5 aylık bebeğini kaybetmiş sonra dikişle ikincisi sağ sağlim doğdu 10 yaşında bile oldu ama detayını bilmiyordum kendini belli eder diye düşünüyordum yani sorun olsa ama benim ikisi de bu da maşallah sıkıntısız geçiyor olsa ilkinde olurdu sanırım. Allaha emanetler ya sağlıkla doğuralım inşallah.
Çok sağol zaten bu rahim ağzı yetmezliği ancak daha önce bir kaybın varsa anlaşılıyor.ona göre doktorlar daha temkinli yaklaşıyor. Aynen Allah'a emanet canım ben elimden gelen önlemi aldım taktir Allah'ın.

Herkes aşşa yukarı benim gibi düşünmüş bende nex to me lere baktım ama baby plus ta aynı tarzda fiyat olarak çok makul geldi bana da netice de 6 8 ay arası kullanacağım teşekkürler kızlarr
Teshir ürünlerine de bakabilirsiniz .Sonuçta 6 ay kullanacak .biz alacaktık başkası almış. Normal fiyatı 2000 di .teşhir ürünü vardı her yanı tertemiz 1200 du .

Kızlar bir arkadaşıma gittim bugün, 40 günlük bir kızı var ☺️ 100 TL’lik manuel bir süt pompası almış. 20 dakikada 150 ml süt sağıyormuş 😱🙃 Kız mükemmel diyor 😁 Hem de markasız bir şey, rastgele görüp almış. Beni çok etkiledi 😁
Lansinoh tekli, elektrikli 699 idi, 799 olmuş. Sanırım ben de basit bir şey alacağım, gerek olursa sonra elektrikli alırım.
Aklınızda olsun 🥰
Mochi al 😍 gözümle gördüm bende, eğer hoşuma gider ve sağım işini yoğunlaştırırsam elektrikli alırım dedim.
İkiz değilse hamilelikte almak mantıklı değil kuzenim gitti avent aldı asla kullanmıyor ne vaktim var ne gerek duyuyorum diyor.
Her bebek biberon da almıyor. İyi düşünmüşsün bence.

Benim aldıklarım geldi 🤭 tulumu iyiki 6 9 ay almışım bayağı büyük göründü benim gözüme 😅ayaksız tulumdu resimdeki, ayaklı gelmiş ama boyuda uzun iadeyle ugrasmicam o yüzden.
5li olan tulumlara bayıldım güzelmiş😍😍 güle güle kullansın bebiş
Benim ganimetlerde geldi😀 sadece çantayı beğenmedim iade edeceğim.
Güle güle giysin bebiş😍😍 çok güzeller

Hanımlar artık pek adet örf kalmadi ama ben ilk toruna kizın tarafı beşik yapar esya alır diye duydum. Ben hatrlayamıyorum bizim ailede nasıl yaptılar. Ben ilk çocugum annemlerin ilk torunu olacak. Beşigi biz kendimiz sipariş ettik. Geçen kayinvalidemle konusurken beşigi aldık diye konuşunca esyalari siz hepten mi alcaksiniz gibi sordu ama sonra da sustu bi ben acaba ima mı etti dedim. Sizlerde nasıl bu işler kayinvalide kayinpeder bişey alıyor mu? kıyafet vs dısında böyle beşik mobilya bebek arabasi vs gibisinden soruyorum. Eşime söyledim aman kimseden bişey beklemeyiz boşver annem onu demek istememiştir ondan sormamıştır. Kimse alcaz demezse napalım yani benim babamgil de abimin kızına almadi onların ilk torunuydu almadilar beşik falan dedi. Erkekler takilmıyor da bu konulara bayanlar olarak malum biz sonradan mevzu olmasın diye dusunuyoruz. Şuan annemlere de bunu dile getirmedim. Anneannem kanser hastası annemin aklı onda. Bakımına hastane işlerine bakıyorlar akılları başka yerde yani. Niye kadinlar olarak biz hep evhamlıyız ya bi de hamilelikte ekstraları yaşiyoruz yani. Gamsız olamadm gitti 😏😏

Kv kısmı bir şeyi boşu boşuna sormaz illaki bir şey ima etmiştir. 😁
Erkekler de asla annelerinin neyi ima ettiğini söylemez hep inkar ederler 😂

Biz hiç bir konuda ailelerden örf adet diye bir şey beklemedik. Kv nin kendine ait kazancı ve birikimi yok zaten. Allah huzurumuzu eksik etmesin kimseden bir şey beklemiyorum.

Bazı ailelere bakıyorum da maddi olarak birşeyler yapınca karşılık bekleniyor. O yüzden yapmasınlar ben de minnet etmeyeyim daha iyi.
Sen de kv bir daha bir şey diyecek olursa biz yapıyoruz herşeyi çok şükür de geç. Hiç de kafanı yorma..

Tetanoz aşımı da oldum.
Önceki gün aradılar sağlık ocağından. 18-24 hafta arasında olmak gerekiyormuş aşıları. Beni geç aramışlar 🙄

Kızlar bir arkadaşıma gittim bugün, 40 günlük bir kızı var ☺️ 100 TL’lik manuel bir süt pompası almış. 20 dakikada 150 ml süt sağıyormuş 😱🙃 Kız mükemmel diyor 😁 Hem de markasız bir şey, rastgele görüp almış. Beni çok etkiledi 😁
Lansinoh tekli, elektrikli 699 idi, 799 olmuş. Sanırım ben de basit bir şey alacağım, gerek olursa sonra elektrikli alırım.
Aklınızda olsun 🥰
ama o pompalar süt sağmak için değil ,bebeği bir memeden emzirirken diğer memeden akan sütü tahliye için uygun .el pompaları sütü tamamiyle tahliye etmez ,yağlı kısmı göğüste kalır ve daha sonra ağrı yapabilir. Ki bu durumda bebek de yağlı sütü ememediği için daha az kilo alır .benim görümce ilk başta de onu kullandı .elektrikli çok yavaş sağıyor dedi.sonra göğsünde süt birikmesi oldu ve çok acı çekti.
uzun vadeli kullanımda el pompaları iyi değil .elektrikli pompalar bile bebek kadar sütü çekemezken ,ben el pompalarının çok iyi olduğunu düşünmüyorum .

Tetanoz aşımı da oldum.
Önceki gün aradılar sağlık ocağından. 18-24 hafta arasında olmak gerekiyormuş aşıları. Beni geç aramışlar 🙄
Benim doktorum ilk dozu 24.haftada ikinci dozu 28.haftada olmamı istedi . Doktorum istemese ben olmak istemiyorum gerçi ama olacağız bakalım 🙄

Kv kısmı bir şeyi boşu boşuna sormaz illaki bir şey ima etmiştir. 😁
Erkekler de asla annelerinin neyi ima ettiğini söylemez hep inkar ederler 😂

Biz hiç bir konuda ailelerden örf adet diye bir şey beklemedik. Kv nin kendine ait kazancı ve birikimi yok zaten. Allah huzurumuzu eksik etmesin kimseden bir şey beklemiyorum.

Bazı ailelere bakıyorum da maddi olarak birşeyler yapınca karşılık bekleniyor. O yüzden yapmasınlar ben de minnet etmeyeyim daha iyi.
Sen de kv bir daha bir şey diyecek olursa biz yapıyoruz herşeyi çok şükür de geç. Hiç de kafanı yorma..
Aynen aynen öyle vallahi. Biz evlenirken bir iğne bişey almadılar ne düğün ne ev eşyası çünkü eşim istemedi ben yaparım herşeyi dedi ben ozamanlar pek anlayamadım ama sonra sonra farkettim ki kendi ailesinin huyunu biliyor söz sahibi olmasınlar diye yaptırmadı hiç bişey onlara. Bi arabada gelin indirme adeti varmış kayınpeder bişey verir veya takarmış bi kolye almışlar okadar diğer tüm bilezik ve takıları da eşim aldı. Şimdide o yüzden sanırım oda yapalım diyorlar ama eşim yine bişey istemiyor onlardan

X