2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
yildizsavascisi bende ikiliyi devlette yaptırdım yoncanın detaylı yaptırdığı hastane hatta.dusuk risk çıkmisdı ki seninkide düşük risk gördüğüm kadarıyla.hic öyle al bunu imzala falan demediler bana hicbiseye imza falan atmadım.sadece doktor açıklama yapdi riskin düşük ama bu yüzde yüz bebeğin sağlıklı anlamına gelmiyor tabiki bu sadece tarama testi kesin sonucu vermez dedi.yuzde yüz öğrenmek istersen amniyosentez yapılması gerekir istiyormusun dedi hayır istemiyorum dedim tamam dedi gecdi.heryerin düzeni ayrı herhalde bilemiyorum hiç.

Maalesef küçük sehirler öyle. Galiba Edirne den bahsediyorsun .Ben bir kan vermeye çalıştım da aman Allahim .Büyük şehir evet pahalı ama alternatiflerin oluyor .Bu kadın doğum konusu da çok hassas .İnsan kendi olsa bu kadar endişe etmiyor .Umarım bir an önce sağlıkla doğar ve büyürler .Bizler de kurtuluruz.

Tetonoz aşısından sonra yan tesirr oldumu kızlar
İlk gün ağrım olmadı 2.gün başladı ağrılar.hele 3.günün akşamı duş aldım ondan mıdır ne kolum fena ağrıdı saniyelik
kalp gibi atıyordu ağrısıyla,uzun sürmedi o acıdan sonra da geçti tamamen.

Teşekkür ediyorum şimdi gitcem peritanaloji doktor önermedi kararsız gidiyorum hayırlısı

Teşekkür ediyorum şimdi gitcem peritanaloji doktor önermedi kararsız gidiyorum hayırlısı
neden önermedi peki?ben de araştırmadım açıkçası doktorum önerdi sağlık ocağı da çağırdı yaptırdım.Allah korusun başımıza herşey gelebilir ve sonucu daha kötü olabilir.bir de inaktif bir aşı ,yani toksik özelliği yok, o yüzden tereddüt etmedim.

Şimdi geldim düşügüm oldugu için önceden peritanaloji dediklerini söyledim yapmadılar

Kızlar hellloooooo
İmom omega kullanıp cildi bozulan var mı? Ya da omega kullanıp?
Çok kötü cildim ergenlik döneminde bile olmayan sivilcelerim var artık
Bende sivilce var ama kiz çocukta olur dediler ona yordum

Hâlâ - kilodayim yalnız değilsiniz
Ortaysa bile tek başına 3lu test kriter değil ki. İkili test burun kemigi ense kalinligi gibi ultrason değerlendirmesi vs hepsi bir arada değerlendirilir. Onlara bakarak yorum yapmadığı kesin zaten.

Bana düşük risk gibi geldi. En büyük risk yaşta, o da normal. Kafanı takma bile. O Lara kalsa amniyosentez yaptırırlar ki o da risk.

İnşallah kızlar desteğiniz için teşekkür ederim gülerek girdin moralim sıfır çıktım.. risk altında değilsin dedi nasil yani dedim riskli de değilsin ortadasin dedi istersen amniyosentez istersen nift yaptırırız ama nift i devlet ödemez dedi . İstemiyorum dedim o zaman bunu kabul ettiğini imzala dedi . Eğer bu prosedurse haram zıkkım olsun hakkım.. kimseyi böyle germeye hakları yok . Prosedür demeleri lazım..
24 martta inşallah ayrıntılı canım
Yok canım benimki erken çıktı ben şehir dışında memlekete gitmiştim ondan sonucu şimdi aldım enabiz a düşmüyor bu tablo ancak gidip hastaneden alabiliyorsun 10 güne kalmadi çıktı sonuç benim ama gidip alamadım
Iyi ki varsınız kizlar vallahi esim de yanımda yok çok kötü oldum orada amniyosentez falan deyince acaba çok mu kötü diye düşündüm içimden.. cinsiyeti sordum göremedim dedi rahim ağzı ölçüsünü sordum bu karından bakılmaz ancak alttan ölçülür ona da risk olmadıkça gerek yok dedi şu ayrıntılı da bitsin de bi daha tövbe ettim devlete gitmicem
Ya burada bir kkac arkadaş bana bakıyordur sorun yok diye demiyordur demişti özellikle baktım dikkat ettim bakmadı en son ultrasonu karnımdan çekerken bir de rahim ağzı ölçüm e bakar bakar dedim o gerek görülürse alttan bakılır karından görülmez dedi .. demekki devlette bakmıyorlar resmen Allah a emanet yani sorun varsa rahim ağzı kısaldiysa da haberleri olmayacak
Allah hepsini bildiği gibi yapsın vallahi ne zor şartlarda hamile kaldık duygusuz olmuş hepsi
Devlette her şey karışmış durumda .Hala bizim bebekligimizdeki uygulamalar kullanılıyor. Utanmasalar cinsiyet soylemeyecekelr
Düşün 21 haftalık olcam hala cinsiyet belli değil
Ben sanırım tövbe ettim ayrıntılı da yapılsın gitmicem artık devlete

Bak böyle desin amenna canımı yesin ama korkutması hiç doğru değil

Günümü mafetti dr o söyledi geçti belki ama benim yaşadığım stres umurumda mı asla
Aynen pusetşm zararı yok Bendede öyle biişi alabilirsin
Kizz ben burada ne anlatmak istedin hiç anlamadım
Tetonoz aşısından sonra yan tesirr oldumu kızlar
İnşallah olmaz bugün oldum ilk dozu canım
Ankara şehir hastanesi burası..
Her hastanenin tarzı farklı bence de canım ama ne bileyim imza alması falan korkuttu beni cidden bi sorun olduğunu düşündüm risksiz değilsin ama riskli de değilsin ortadasin diyor her şekilde muamma her şekilde açık kapı bıraktı..

Kafana takip bulandirma hiç yok yere boşuna zaten detaylı zamanın gelmis, ikili sonucunda riskli değildi diye kalmış aklımda.ikilinin yüzde olarak doğruluğu daha yüksek zaten.bunu neden yaptırdın ki sen onuda anlamadım doktor mu önerdi.ikili temiz çıkınca istemiyorlar bunları genelde.

Ankara sehir hastanesine gidiyordum ben kızlar..
Şöyle bir durum var ,
Normalde internetten araştırıp iyi yorum yapılan dr a randevu alıyorum özellikle de erkek dr a çünkü bana göre erkek dr lar daha vicdanlı yaklaşıyor..
Ama bakın 21 haftalık olcam yarın kısmetse ama ne zaman gitsem o dr yok .. Başka genç bir kadın oluyor ya da genç bir adam.. kapıda aldığım dr ismi yazıyor ama içerideki dr baska ... Yani bunlar %95 dr un asistanları.. bu yüzden deneyimsiz bilgisiz dikkatsizler Allah a emanetiz yani .. bu yüzden tamamen vazgeçtim devletten artık maddi olarak zor dönemlerden geçiyoruz ben bebek alışverişini nasıl yapcam diye düşünüyorum esimin ailesinin bariz niyeti yok bi beşik ya da bebek arası birinden birini alırlar bunu bariz belli ettiler başka bi sey beklemeyin modundalar bu yüzden masraflar gözümde büyüyor esimin cok fazla malesef kredi borcu var tek maaş zar zor yetiyor sırf bu yüzden özele değil devlete gitmek istedim doğuma özele giderim belki dedim ankara da olmasam yine özele giderdim belki ama Ankara sırf başkent diye galiba hastane sağlık olarak saçma aptalca pahalı.. ama artık devlet gitmek istemiyorum artık bi şekilde özele gitcem devlet e daha rahim ağzımı ölçturemiyorum bunlara kendimi emanet etmek istemiyorum artık.. çoğu dr yurt disina gitti.. buradaki dr lar da muayene etmiyor asistanları bakıyor. Üniversite hastanesi olsa anlarım öğretim üyesi prof olarak ücretli muayeneyi ama resmen sehir hastanesinde 47 yaşında Ahmet e randevu alıyorsun karşında 25 yaşında Aslı çıkıyor
Ay uzun oldu kusura bakmayın doldum içimi döktüm..

Sende mi cinsiyet bilmiyorsun. Bende seninle aynı durumda yım. Hem cinsiyet belli değil hem kilo alımımız aynı.
Bakarsın cinsiyetler de aynı çıkar senle.
Benim 15 mart Randevüm büyük ultrason için

Ayrıca sonuçlara baktığımda degeriniz 4000 kusurlerde 1... Yani çok düşük hepsi sağlıkla gelsin, güle oynaya doguralim biz de

Sende mi cinsiyet bilmiyorsun. Bende seninle aynı durumda yım. Hem cinsiyet belli değil hem kilo alımımız aynı.
Bakarsın cinsiyetler de aynı çıkar senle.
Benim 15 mart Randevüm büyük ultrason için
17 haftalikken kız bence ama yinede bi sonraki kontrol de net söyleyeyim alışveriş yapma dedi özele gitmiştim o zaman.. o günden beri devlete gidiyorum defalarca kontrole gittim yarın 21 haftalık olcam ama yok yok yok cinsiyet belirsiz sinirlerim bozuldu artık.. bu dr ne kilo ne boy hiç bi halt söylemedi ben 64 gibi hamile kaldım suan 56 yim . Benim ki 24 martta ..
Ayrıca sonuçlara baktığımda degeriniz 4000 kusurlerde 1... Yani çok düşük hepsi sağlıkla gelsin, güle oynaya doguralim biz de
Ay inşallah inşallah ❤❤

Sırf devlette kaydım olsun birde her ay kan idrar rutin testler ücretsiz yapılsın diye ayda bir üniversite hastanesine gidiyorum genç genç tecrübesiz asistanlar var birde üstüne insanı azarlıyorlar aynı zamanda hala tüp bebek doktoruma da gidiyorum asıl muayenelerim orada. Kendisi profesör gayet naif kibar. İşin ucu paraya bağlandığı için mi dersin tecrübe arttıkça havada olan burunlar iniyo mu dersin çözemedim. Bana doğum için önerdiği hastane+kendi ücreti 20 bin TL şaka gibi 20bin doğum ücreti (tabiki orada yapmıcam doğumu ama diğer alternatif olarak sunduğu özel hastaneler de 15-17 bin çok farkta yok yani) evi taşımak istiyorum onun masrafı daha bir iğne almadık bebeğe onun eşyaları üstüne herşey çok pahalılaşıyor onun sıkıntısı vallahi Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Ben 62.600 ile hamile kaldım. Şimdi 63.600 başlarda kilo veren oluyor senin gibi.
Bir arkadaşım bütün hamilelik boyunca 4 kilo aldı. Bebek ise 3 bucuk kilo doğdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…