2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bi gobus güncellemesi de benden gelsin +6kilo ile yoluma devam ediyorum

Dun tetanoz oldum gece biraz kolum ağrıdı sabah hafif şişti ama sonra geçti

Dogum için eslerinizden hediye istemeyi düşünen var mı 🙈
Oy maşallah tatlım göbüşüne benimki yayk oldugu için sanırım hiç çıkmadı kız birde

ben ev istiyorum :) tabi borcunu beraber ödeyeceğiz ama adamı razı edemedim

Ankara sehir hastanesine gidiyordum ben kızlar..
Şöyle bir durum var ,
Normalde internetten araştırıp iyi yorum yapılan dr a randevu alıyorum özellikle de erkek dr a çünkü bana göre erkek dr lar daha vicdanlı yaklaşıyor..
Ama bakın 21 haftalık olcam yarın kısmetse ama ne zaman gitsem o dr yok .. Başka genç bir kadın oluyor ya da genç bir adam.. kapıda aldığım dr ismi yazıyor ama içerideki dr baska ... Yani bunlar %95 dr un asistanları.. bu yüzden deneyimsiz bilgisiz dikkatsizler Allah a emanetiz yani .. bu yüzden tamamen vazgeçtim devletten artık maddi olarak zor dönemlerden geçiyoruz ben bebek alışverişini nasıl yapcam diye düşünüyorum esimin ailesinin bariz niyeti yok bi beşik ya da bebek arası birinden birini alırlar bunu bariz belli ettiler başka bi sey beklemeyin modundalar bu yüzden masraflar gözümde büyüyor esimin cok fazla malesef kredi borcu var tek maaş zar zor yetiyor sırf bu yüzden özele değil devlete gitmek istedim doğuma özele giderim belki dedim ankara da olmasam yine özele giderdim belki ama Ankara sırf başkent diye galiba hastane sağlık olarak saçma aptalca pahalı.. ama artık devlet gitmek istemiyorum artık bi şekilde özele gitcem devlet e daha rahim ağzımı ölçturemiyorum bunlara kendimi emanet etmek istemiyorum artık.. çoğu dr yurt disina gitti.. buradaki dr lar da muayene etmiyor asistanları bakıyor. Üniversite hastanesi olsa anlarım öğretim üyesi prof olarak ücretli muayeneyi ama resmen sehir hastanesinde 47 yaşında Ahmet e randevu alıyorsun karşında 25 yaşında Aslı çıkıyor 🤦🏻‍♀️
Ay uzun oldu kusura bakmayın doldum içimi döktüm..
Stres yapma canım devlette ücretsiz yapılacak işler için git bir de özele devam et para ayırmak zorunda olduğun için bebeğe şimdilik sadece en acil elzem ihtiyaçları her ay az az almaya çalış gerisini doğum sonrasına bırak.. mesela kıyafet çok az al .. bebek arabasını bile doğumdan bir müddet sonra alabilirsin sanki sen kendi durumuna göre ayarla emzik biberon bunları doğum sonrası bebeğin durumuna göre alabilirsin mesela ..

Sırf devlette kaydım olsun birde her ay kan idrar rutin testler ücretsiz yapılsın diye ayda bir üniversite hastanesine gidiyorum genç genç tecrübesiz asistanlar var birde üstüne insanı azarlıyorlar aynı zamanda hala tüp bebek doktoruma da gidiyorum asıl muayenelerim orada. Kendisi profesör gayet naif kibar. İşin ucu paraya bağlandığı için mi dersin tecrübe arttıkça havada olan burunlar iniyo mu dersin çözemedim. Bana doğum için önerdiği hastane+kendi ücreti 20 bin TL şaka gibi 20bin doğum ücreti (tabiki orada yapmıcam doğumu ama diğer alternatif olarak sunduğu özel hastaneler de 15-17 bin çok farkta yok yani) evi taşımak istiyorum onun masrafı daha bir iğne almadık bebeğe onun eşyaları üstüne herşey çok pahalılaşıyor onun sıkıntısı vallahi Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Ayni inan ki bak en idare eder özel hastane bile 18 bin TL.. Yeni doğan yoğun bakımı olan olsun istiyorum önlem için oralar hele 20 bin den aşağı değil.. muayene ücretleri 400 lerde hayret ediyorum benim kendi memleketim böyle değildi doğum paketi alırım zaten diğer türlü ödeyemeyiz her muayene ve tahlil nst vb ücretini 🤦🏻‍♀️ çok zor cidden çok zor Allah yardımcımız olsun .. eşimin kredi borcu olmasa aslında idare ederdik de maaş neredeyse tamamen krediye gidiyor bebek alışverişine ayıracak bütçe cidden yok esime belli etmiyorum üzülmesin diye ama daha çorabı yok nasıl alacağız Allah bilir erteledikce erteliyorum 🤷🏻‍♀️ az öz bi şeyler alcam artık maaş dan artarsa ..
Ben 62.600 ile hamile kaldım. Şimdi 63.600 başlarda kilo veren oluyor senin gibi.
Bir arkadaşım bütün hamilelik boyunca 4 kilo aldı. Bebek ise 3 bucuk kilo doğdu 🤷‍♀️
Senin kilo verdim dediğin bu mu kız 🤭 ben 10 kiloya yakın verdim ve hâlâ alamadım
Yazamamışım hahahaha puset herzaman lazımmm almak istersen al tabi onlar ideallll hemde küçükken lazım dedim😂😂 türkçe meali buydu😂😂😂
Sen de puset alacaksın sanırım peki canım puset bu senin aldığın bebek arabasına kucuk bebek yatmaz galiba, bu senin araba içine puset sığar mı acaba avm de falan öyle taşısak puseti elde taşımak zor çünkü..

Kızlar bebeğin hareketlerini nerelerde hissediyorsunuz acaba.benim yukardada hissettiğim oluyor ama genellikle göbek deliğinin aşağısında oluyor.yukariya çıkmisdı bebiş bayağı detaylida acaba ayaklarımı ordaki ondan mı öyle oluyor 🤔bebek pozisyonuna podalik yazmışlar bakdim baş yukarda ayak aşağıda demekmiş o 😅

Tabiki hediye istiyorum. Herkes bebeğe alacağı hediyeleri düşünüyor (bilezik,çeyrek,araba vs) eşimde bana alacağı hediyeyi düşünüyor bi beşi biyerde filan fena olmaz demiştim en son nerde takacaksam onu😂😂 birde kaç paradır acaba hiç te bakmadım 🤭

Stres yapma canım devlette ücretsiz yapılacak işler için git bir de özele devam et para ayırmak zorunda olduğun için bebeğe şimdilik sadece en acil elzem ihtiyaçları her ay az az almaya çalış gerisini doğum sonrasına bırak.. mesela kıyafet çok az al .. bebek arabasını bile doğumdan bir müddet sonra alabilirsin sanki sen kendi durumuna göre ayarla emzik biberon bunları doğum sonrası bebeğin durumuna göre alabilirsin mesela ..
Ankara da ozel hastaneler sırf başkent diye böyle bence yahu öyle lüks bile değil yeni doğan yoğun bakım yok ve öyle bir özel hastane muayene ücreti 400 370 TL falan bence çok fazla .. bakalım Allah Kerimdir 🤲🏻 hediye kıyafet gelir bence o yüzden çok almicam dediğin gibi az az alcam esimin kredi ye falan maaş gidince elimizde çok az kalıyor kira mutfak vb derken ki zamlar malum yağ bile 270 TL olcak o yüzden bebek alışverişe pek bütçe kalmıyor ama esimi üzmeden çaktırmadan az oz almaya çalışıcam bakalım kendini yetersiz hissetsin istemiyorum 🥰

Kızlar bebeğin hareketlerini nerelerde hissediyorsunuz acaba.benim yukardada hissettiğim oluyor ama genellikle göbek deliğinin aşağısında oluyor.yukariya çıkmisdı bebiş bayağı detaylida acaba ayaklarımı ordaki ondan mı öyle oluyor 🤔bebek pozisyonuna podalik yazmışlar bakdim baş yukarda ayak aşağıda demekmiş o 😅
göbek ve kasık arasında bir yerlerde :KK70:

ben en çok göbeğimin sol tarafında ve altında hissediyorum hatta bazen göbek deliğim bile acıyor bebiş vurursa::)
nadiren de sağ tarafta hissediyorum şu an için göbek deliği yukarısında hiç hissetmedim

Ayni inan ki bak en idare eder özel hastane bile 18 bin TL.. Yeni doğan yoğun bakımı olan olsun istiyorum önlem için oralar hele 20 bin den aşağı değil.. muayene ücretleri 400 lerde hayret ediyorum benim kendi memleketim böyle değildi doğum paketi alırım zaten diğer türlü ödeyemeyiz her muayene ve tahlil nst vb ücretini 🤦🏻‍♀️ çok zor cidden çok zor Allah yardımcımız olsun .. eşimin kredi borcu olmasa aslında idare ederdik de maaş neredeyse tamamen krediye gidiyor bebek alışverişine ayıracak bütçe cidden yok esime belli etmiyorum üzülmesin diye ama daha çorabı yok nasıl alacağız Allah bilir erteledikce erteliyorum 🤷🏻‍♀️ az öz bi şeyler alcam artık maaş dan artarsa ..

Senin kilo verdim dediğin bu mu kız 🤭 ben 10 kiloya yakın verdim ve hâlâ alamadım

Sen de puset alacaksın sanırım peki canım puset bu senin aldığın bebek arabasına kucuk bebek yatmaz galiba, bu senin araba içine puset sığar mı acaba avm de falan öyle taşısak puseti elde taşımak zor çünkü..
Evet bende yenidoğan yoğum bakımı filan olsun istiyorum hani olmuşken tam olsun 18bini veren 20bini de verir mantığıyla. Tüp bebek doktoruma hala eski fiyattan her gidişimde 500 TL veriyorum hafta ilerledikçe dediğin gibi nts farklı tetkikler vs iyice artacak. Dün bi kaba hesap yaptım dondurulmuş embriyolarım vardı embriyo toplama işlemi yapılmadı sadece transfer, ilaçlar, fetal DNA testleri dahil ve şuana kadarki her gidişimizde verdiğimiz muayene ücreti toplamı 17 bin olmuş 🤦🏻‍♀️ Sizin kredi durumu ekstra zorluyordur biran önce bitse de rahat etseniz o yönden de. Eşimde hep son aylarda gider alırız filan diye salladı hiç bişey almadık ama son aylara kaldıkça hem herşeyin fiyatı artıyor hem masraflar çoğalıyor nasıl olacak o durum hiç bilmiyorum

göbek ve kasık arasında bir yerlerde :KK70:
Ayy evet benimde öyle çoğunlukla 🥰
ben en çok göbeğimin sol tarafında ve altında hissediyorum hatta bazen göbek deliğim bile acıyor bebiş vurursa::)
nadiren de sağ tarafta hissediyorum şu an için göbek deliği yukarısında hiç hissetmedim
Aynen aynen o zaman iyi bari ayni hepimizin demekki🤭sol alt tarafta aynı dediğin gibi nadiren sağda.bir kaç kerede yukarda hissettim ama 2 kere falandi o kolu falanmiydi acaba bilemedim 💕

Evet ankara memorialdayim bende kime gidiyorsun? Ben provizyon aldim ödedi ama yaptırmadım yine de alianz benim sigortam.
Ertuğrul Karahanoğlu. Haziran 2022 de emr ile 17 haftalık ikizlerimi kaybettiğim için direkt perinatolog ile takip ediyoruz. Ben kamu kuruluşu çalışanıyım. Doktorum panorama diye bir şirketten istedi testi. sigortam ise düzen lab ve intergen için ödemeye tamam demişti. Ama ben doktorumun istediğini yaptırdım. 380 usd ödedim

kızlar grip oldunuz mu? Ben 19+4üm ve sabahtan beri boğazım kulağım ağrıyor halsizlik var öksürük var. Şimdi iyi gelir diye sıcak su limon bal karabiber yaptım. Öneriniz varmı?

X